Győzelem az év első mérkőzésén az U-nak

Amint arról tegnapi számunkban szóltunk, hétközi fordulóval elkezdődött az év a Virágok Ligájában. A női kézilabda-bajnokság 11. fordulójának utolsó mérkőzésén, csütörtökön a Kolozsvári U Alexandrion a Galaci Danubiust fogadta.

Az U-nak feltétlenül győznie kellett a csütörtöki mérkőzésen ahhoz, hogy fellélegezzen a tabella alsóházában, és Alin Bodnar vezetőedző lányai ilyen mentalitással is léptek pályára: Diana Puiunak még fél perc sem kellett ahhoz, hogy vezetéshez juttassa csapatát. A folytatásban, kihasználva a vendégek pontatlan dobásait – még hétméterest is rontottak –, a házigazdák megléptek 6–1-re, de aztán az ő játékukban is kisebb rövidzárlat keletkezett, így a vendégek feljöttek 7–4-re, majd 10–6 után 11–9-re. A vezetés azonban egyetlen percet sem forgott veszélyben a szünetig, amelyben az U-s lányok kétgólos előny (12–10) tudatában mentek az öltözőbe.

Térfélcsere után nem sokat változott a játék képe, a kolozsvári csapat tartotta előnyét. A vendégeknek azonban lassan elkezdett fogyni a puskaporuk, így előbb ötgólosra (21–16 a 42. percben), majd nyolcra (27–19 a 49. percben) nőtt a különbség. Ez pedig azt jelentette, hogy az U az utolsó 10 percben, amelybe 9 pontos (29–20) előnnyel lépett be, már kicsit kiengedhetett, anélkül, hogy veszélybe került volna a végül 33:26 arányú győzelem.

A kolozsvári gólszerzők: Raluca Petruş 8, Mihaela Ani Senocico és Diana Puiu 6–6, Florina Chintoan 4, Cristina Boian 5, Abigail Vălean 3, Tamás Réka 1.

Az U sikere ellenére maradt a 13. helyen a 14 fős táblázaton, ám amennyiben a 11. helyezett Szloboziai MKK-t legyőzi vasárnap (idegenben), a 12. fordulóban, úgy akár két helyet is javíthat, kikerülve a kiesőzónából.

Fedőkép: Jogosan örültek a kolozsvári lányok – Fotó: U-CLUJ.RO