Gyermekpénz értékjegyekben?

Gyermekpénz értékjegyekben?
Pénz helyett értékjegyekben (vócser) kellene adni a gyerekpénzt, hogy a szülők biztosan ne költsék más célokra a kiskorúaknak szánt állami támogatást - fejtette ki Florin Cîţu leváltott pénzügyminiszter.

A tárcavezető kifejtette: a kiskorúaknak szánt havi állami támogatás növelését azért halasztották el, mert nem volt meg rá a szükséges költségvetési keret. Hozzátette: keresik és meg is fogják találni a szükséges forrásokat ahhoz, hogy 2020 augusztusától valóban megemeljék a gyerekpénz összegét.

„A kormányfő javaslata figyelemreméltó, ezt a rendszert használják az Amerikai Egyesült Államokban is, hogy a szülők biztosan ne használják más célokra a pénzt, hanem egészségre, oktatásra stb. költsék azt. A rendszer az Amerikai Egyesült Államokban és Finnországban használatos. Ha döntés születik, ez egy olyan megoldás, amelyet én támogatok. De ez nem azt jelenti, hogy kevesebb a pénz erre. A vócserek szintén pénzt jelentenek. Meg akarunk győződni arról, hogy a pénzt a gyerekekre költik, és nem másra” - mondta Cîţu.

Ludovic Orban miniszterelnök úgy nyilatkozott, hogy még nem született döntés a gyerekpénzzel kapcsolatban, de felmerült, hogy vannak más lehetőségek is, például az, hogy a gyerekpénzt értékjegyek formájában kapják meg a jogosultak.
promedtudo2Hirdetés

Kapcsolódó cikkek

A kormány deficitcsökkentő intézkedései, mindenekelőtt az áfa növelése nagymértékben kihat nemcsak a könyvkiadók, hanem a hagyományos média (napi- és hetilapok, szakmai vagy gyermeklapok, folyóiratok stb.) működésére, fenntartására, további létére. Arról, hogyan érintik ezek a gazdasági döntések a kiadókat, lapunk Nagy Pétert, a kolozsvári Exit Kiadó ügyvezető igazgatóját kérdezte, aki szerint az emberek először „a kultúrát fogják vissza, amikor kevesebb pénzük van”. Az ügyben a Romániai Magyar Újságírók Egyesülete is aggodalmának adott hangot korábban, kiemelve, hogy az ilyen típusú pénzügyi intézkedések helyett sokkal fontosabb és hasznosabb lenne a minőségi sajtó piaci helyzetén javítani kormányzati intézkedések által, hiszen sok esetben ezek a médiatermékek közfeladatot látnak el. A Romániai Kiadók Egyesülete is tiltakozott, hogy a kormányintézkedések a kultúrafogyasztást csökkentik, nem a költségvetési hiányt.
Közhír