Gólzápor a IV. ligában

Alig telt el négy forduló Kolozs megye IV. labdarúgó ligájából egyes csapatok már kezdenek elfáradni. Legalábbis erről tanúskodnak az eredmények.

ERKEDI CSABA

A hétvégén is voltak olyan találkozók, amelyeken nagyarányú eredmények születtek, de ez nem jelenti azt, hogy a nyertesek annyira jók voltak, mint inkább az ellenfél gyengesége, elégtelen fizikai erőnléte a magyarázata. Itt van például a Detrehemtelepi Egyesülés–Apahidai Sporting összecsapás. A hazaiak az első 45. percben még valahogy bírták a nagyobb játékerőt képviselő vendégek által diktált iramot, példa erre a szünetben jegyzett 2–2-es döntetlen. Térfélcsere után azonban a hazaiak teljesen összeroppantak, és még kaptak négy gólt. Így lett 6–2 a végeredmény az apahidaiak javára. A szamosújvári Atletic Olimpiánál is megfordult Bondor három találatot ért el ezen a meccsen.

Ugyancsak nagyarányú sikert ért el (igaz, otthon, mármint a szamosfalvi Erdély Sportbázis pályáján) a Kolozsvári Supporter 2.0 – még mindig ezen a néven szerepel,  mivel a  Viktória egyesület későn iktatta be a csapatot a Kolozs Megyei Labdarúgó Testületnél –, amely egyszerűen lehengerelte a Dési CFR alakulatát. A végeredmény 9–1 (6–1) volt a többnyire az U FC volt játékosaiból (szinte azt írtuk, hogy öregfiúkból) megalakult gárda javára. Az egyetemisták volt játékosa és csapatkapitánya, Gabriel Giurgiu kétszer talált be az ellenfél hálójába. Nem titok, a kolozsváriak meg szeretnék nyerni a IV. liga bajnokságát, és feljebb jutni a III. ligába.

Erre vágynak más csapatok is, mint például a Dési Szamos vagy a Szászfenesi SK. De ez sikerülhet a harmadiknak, az éppen listavezető Tordaszentmihályi Aranyosnak. Utóbbiak a 4. menetben nehezen győztek hazai pályán szomszédjukkal, az Aranyosegerbegyi Viktória együttesével szemben, az eredmény 1–0 (1–0) volt Pârţila góljával, s ez elég volt ahhoz, hogy az Aranyos megmaradjon az első helyen.

Közben botlott hazai pályán a Szászfenesi SK, amely 2–1 (1–0) arányban alulmaradt tavalyi nagy riválisa, a Nagyiklódi Egyesüléssel szemben. Ez a hétvégi forduló egyik meglepetése, a paprikás hangulatú mérkőzésen 12 sárga és három piros lapot osztott ki a bíró, mindkét oldalon kimaradt egy-egy 11-es. A mérkőzés hőse a sérült hálóőr helyett a hátvédként kényszerből kapuba álló Tibi Cosoruş volt, aki 28 percen át őrizte az iklódiak előnyét (egyszer kapufára hárított, egyszer meg a felsőléc mentette meg).

Kisebb, 2–0 (1–0) arányú sikert könyveltünk el Révkolostoron, ahol a Dési Szamos játssza hazai találkozóit, Mircea Bolba szatmárnémeti edző tanítványai csak ilyen arányban győztek a gyengébb Gyalui Szamossal szemben.

A vasárnap délutáni összecsapáson a Szamosújvárnémeti Sas  (amely sorozatban harmadik meccsét nyerte meg) saját közönsége előtt kilenc góllal terhelte meg   az újonc Magyargorbói  Jövő kapuját. Tehát: Sas–Jövő: 9–0 (3–0). A közeli Szamosújváron csupán száz néző előtt a valamikor III. ligás derbinek beillő mérkőzésen a helyi Atletic Olimpia színvonalas játék után 3–1 (1–0) arányban nyert az Aranyosgyéresi MSC gárdája ellen. A hazaiak legjobb játékosa Florin Mureşan volt, aki két gólt rúgott, a harmadik találat szerzője Szabó Mihály volt, aki a 30. percben büntetőből szerezte meg Kilin Csaba klubelnök tizenegyének vezető gólját.

Négy forduló után a táblázat első helyét továbbra is a maximális pontszámot (12) elért Tordaszentmihályi  Aranyos foglalja el (18–1-es gólarány). Őt követi az ugyancsak 12 pontot begyűjtött Supporter 2.0 (17–2) és a Dési Szamos (14–2), negyedik pedig a Szamosújvárnémeti Sas 9 ponttal.