Gólpasszal debütált az EL-ben Szoboszlai Dominik

Szoboszlai Dominik csapata, a Red Bull Salzburg győzelemmel, Kádár Tamás együttese, a Dinamó Kijev pedig vereséggel búcsúzott a labdarúgó Európa Ligától.

Szoboszlai az első európai kupamérkőzésén kezdőként lépett pályára az SSC Nápoly ellen otthon. Az osztrák csapat háromgólos hátrányból várta a nyolcaddöntős párharc visszavágóját, és hamar elúszott a minimális esélye is a továbbjutás kiharcolására, mert az olasz együttes szerzett vezetést. A Salzburg ennek ellenére végig nagy akarással futballozott, irányította a mérkőzést, és 3–1-re fordított. A 73. percig pályán lévő Szoboszlai az egyenlítő találat előtt labdát szerzett, majd gólpasszt adott. Az olaszoknál Vlad Chiricheş hátvéd 78 percet játszott, de megsérült, és le kellett cserélni.

Kádár – aki Szoboszlaihoz hasonlóan tagja a magyar válogatott keretének – végigjátszotta a Chelsea elleni találkozót. A londoniak szintén háromgólos előnnyel várták a visszavágót, de a kijevi találkozón még eredményesebben játszottak: a mesterhármast elérő Olivier Giroud vezérletével 5–0-ra győztek.

Így a legjobb nyolc között már nem lesz olyan együttes, amely magyar játékost is foglalkoztat.

A cseh Slavia Praga (a román idegenlégiós Alexandru Băluţăval a cserepadon) szolgáltatta az est meglepetését: hosszabbítás után 4–3-mal búcsúztatta az ötszörös bajnok spanyol FC Sevillát.

Eredmények, Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók: • Red Bull Salzburg (osztrák)–SSC Nápoly (olasz) 3–1 (gól: Munas Dabbur – 25., Fredrik Gulbrandsen – 65. és  Christoph Leitgeb – 92. perc, illetve Arkadiusz Milik – 14. perc) – továbbjutott az SSC Nápoly 4–3-as összesítéssel • Dinamó Kijev (ukrán)–Chelsea (angol) 0–5 (Olivier Giroud 3 – 5., 33. és 59., Marcos Alonso – 45. + 1. és Callum Hudson-Odoi – 78. perc) – tj. a Chelsea kettős győzelemmel, 8–0-s összesítéssel • FK Krasznodar (orosz)–Valencia (spanyol) 1–1 (Magomed-Sapi Szulejmanov – 85. perc, illetve Goncalo Guedes – 93. perc) – tj. a Valencia 3–2-es összesítéssel • Villarreal (spanyol)–Zenit Szentpétervár (orosz) 2–1 (Gerard Moreno – 29. és Carlos Bacca – 47. perc, illetve Braniszlav Ivanovics – 91. perc) – tj. a Villarreal 5–2-es összesítéssel • Arsenal (angol)–Stade Rennes (francia) 3–0 (Pierre-Emerick Aubameyang 2 – 5. és 72., valamint Ainsley Maitland-Niles – 15. perc) – tj. az Arsenal 4–3-as összesítéssel • Milánói Internazionale (olasz)–Eintracht Frankfurt (német) 0–1 (Luka Jovics – 6. perc) – tj. a Frankfurt 1–0-s összesítéssel • Slavia Prága (cseh)–FC Sevilla (spanyol) 4–3 (Michael Ngadeu-Ngadjui Ngadeu-Ngadjui – 15., Tomas Soucek – 47., 11 m, Mick van Buren – 102. és Ibrahim Traore – 119. perc illetve Wissam Ben Yedder – 44., 11 m, Munir El Haddadi – 54. és Franco Vazquez – 98. perc) – hosszabbítás után; tj. a Slavia 6–5-ös összesítéssel • Benfica Lisszabon (portugál)–Dinamó Zágráb (horvát) 3–0 (Jonas – 71., Francisco Ferreira „Ferro” – 94. és Alex Grimaldo – 105. perc; kiállítva: Petar Sztojanovics – 104. perc, Dinamó) – hosszabbítás után; tj. a Benfica 3–1-es összesítéssel.

Arsenal–Nápoly párharc az elődöntőért

Az angol Arsenal és az olasz SSC Nápoly párharca lesz a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének slágertalálkozója.

A pénteki nyoni sorsoláson az is eldőlt, hogy az első mérkőzést annak ellenére az angolok otthonában rendezik, hogy eredetileg ők a második összecsapáson lettek volna a pályaválasztók. Ennek az az oka, hogy az európai szövetség (UEFA) döntése értelmében a két londoni együttes, az Arsenal és a Chelsea nem játszhat ugyanazon a napon otthon, és mivel a Premier League előző kiírásában Unai Emery csapata végzett hátrébb, így neki kell hazai környezetben kezdenie a negyeddöntőt.

Összekerült a versenyben maradt két spanyol együttes, a Villarreal és a Valencia, míg az ötszörös első Sevillát kiejtő cseh Slavia Prága a Chelsea-vel találkozik.

A negyedik párban az Eintracht Frankfurt a Benficával csap össze úgy, hogy az első mérkőzést a lisszaboniak otthonában rendezik.

A sorsoláson eldőlt az is, hogy az elődöntőben az Arsenal–Nápoly párharc továbbjutója a spanyol csata győztesével találkozik, míg a másik párosításban a prágai együttes vagy a Chelsea játszhatja hazai pályán a második meccset.

A negyeddöntőben az első meccseket április 11-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik. Az elődöntő játéknapjai május 2. és 9., a döntőt május 29-én Bakuban játsszák.

A negyeddöntő párosítása: • Arsenal–SSC Nápoly (1.) • Villarreal–Valencia (2.) • Benfica–Eintracht (3.) • Slavia–Chelsea (4.).

Az elődöntőben: • az 1. negyeddöntő győztese–a 2. negyeddöntő győztese • az 3. negyeddöntő győztese–a 4. negyeddöntő győztese.