Francia fölény a Dakar-rali hetedik szakaszán

Az összetettben is vezető francia Stéphane Peterhansel nyerte a Dél-Amerikában rendezett Dakar-rali hétfői, hetedik szakaszát.

A motorral és autóval is hatszoros bajnok versenyző mögött honfitársa, a kilencszeres ralivilágbajnok Sebastien Loeb végzett a második helyen, míg a dobogó harmadik fokára a dél-afrikai Giniel de Villiers állhatott fel.

A Bolíviát napok óta sújtó rossz időjárás miatt 161 kilométeresre rövidített, La Paz és Uyuni közötti etap nehézsége az volt, hogy a versenyzők sem ezen, sem a soron következő, keddi szakaszon nem fogadhatnak el külső segítséget, így minden, menet közben adódó problémát nekik kell megoldaniuk.

A motorosok között az amerikai Ricky Brabec volt a leggyorsabb, míg összetettben továbbra is a hétfőn harmadik helyen célba érő, brit Sam Sunderland áll az élen. Románia képviselői közül a szatmárnémeti Gyenes Emánuel a 30., a brassói Marcel Butuza a 92. helyen ért célba.

Eredmények, 7. szakasz, La Paz–Uyuni:

Autósok (161 km): 1. Stéphane Peterhansel, Jean Paul Cottret (francia, Peugeot) 1:54:08 óra, 2. Sebastien Loeb, Daniel Elena (francia, Peugeot) 48 másodperc hátrány, 3. Giniel de Villiers, Dirk von Zitzewitz (dél-afrikai, német, Toyota) 3:33 perc h.Az összetettben: 1. Peterhansel, Cottret 15:57:06 óra, 2. Loeb, Elena 1:57 p. h., 3. Nani Roma, Alex Bravo (spanyol, Toyota) 11:07 p. h.Motorosok (161 km): 1. Ricky Brabec (amerikai, Honda) 2:02:05 óra, 2. Paulo Goncalves (portugál, Honda) 1:44 p. h., 3. Sam Sunderland (brit, KTM) 4:34 p. h., …, 30. GYENES EMÁNUEL (KTM) 26:40 p. h., …, 92. MARCEL BUTUZA (KTM) 1:32,34 ó. h.Összetettben: 1. Sunderland 17:28:53 óra, 2. Pablo Quintanilla (chilei, Husqvarna) 17:45 p. h., 3. Adrien van Beveren (francia, Yamaha) 22:16 p. h., …, 28. GYENES 3:04,23 ó. h. (egy óra büntetés), …, 80. BUTUZA 8:49,39 ó. h. (egy óra és 4 perc büntetés).A keddi nyolcadik szakaszon az Uyuni és Salta közötti 892 kilométeres táv várt a mezőnyre, amelyből 492 km lesz a szelektív, mért szakasz. Az idei Dakar szombatig tart, a cél Buenos Airesben lesz.

Rajthoz áll a Szalay Balázs–Bunkoczi László páros a január 2-án kezdődő Dakar-ralin, amelyet Szaúd-Arábiában rendeznek. Hivatalosan bejelentette a szatmárnémeti Gyenes Emánuel is, hogy ismét indul a motorosok versenyén.
Az autósoknál a Carlos Sainz, Lucas Cruz spanyol duó nyerte meg a pénteken befejeződött, első alkalommal Szaúd-Arábiában rendezett Dakar ralit, a motorosoknál pedig az amerikai Ricky Brabec győzött.