Fontos CFR-győzelem Krajován

I. liga – rájátszás, 8. forduló

A bajnoki cím szempontjából is igen fontos győzelmet aratott a Kolozsvári CFR szombaton este Krajován, ahol kétgólos különbséggel győzte le a helyi „egyetemistákat”, s ezzel – két fordulóval a bajnoki idény vége előtt – nagy nyomás alá helyezte a lapzártánk után Sepsiszentgyörgyön pályára lépő riválisát, a FCSB-t.

Borítókép: Păun gólöröme (fotó: Facebook/cfr1907 - Răzvan Păsărică)

A felsőházi rájátászás 8. fordulójában mindkét, a bajnoki címért versenyben maradt gárdára nehéz kihívás várt: a kolozsvári vasutascsapat ahhoz a Krajovához látogatott, amely a play-offban győzni tudott a Fellegváron, s rögtön utána a FCSB-t is megverte, míg a FCSB annak a Sepsinek a vendége vasárnap késő este, amely az előző két fordulóban éppen a CFR-t és a Krajovát győzte le.

A CFR sikerrel teljesítette a küldetést: erősen kezdett és már a 4. percben vezetést szerzett Krajován, amikor is Păun becsapta a hazaiak védelmét – a várt beadás helyett éles szögből, a 16-osból laposan a hosszúsarokra lőtt, Pigliacelli pedig hiába vetődött, végül a hálóból kellett kikotornia a labdát.

A gólnak nem sokáig örülhetett a vendég együttes, Baiaram 22 méteres, vinklire tartó meglepetés-lövésénél Sandomierski is hiába nyújtózkodott. Két újabb krajovai helyzet után a 34. percben Paunnak esélye volt vezetéshez juttatnia csapatát, de lövése Debeljuhot találta el, majd a kolozsvári gárda két perc alatt begyűjtött két sárgalapot, a gólszerző Baiaram pedig hamarosan sérülés miatt kénytelen volt átadni a helyét a pályán. A félidő újabb krajovai helyzettel ért véget: Cimpanu 20 méteres szabadrúgása ment mellé.

Térfélcsere után a krajovaiak játéka sokat romlott, az Edward Iordănescu irányította gárda így átvette az irányítást. Deac és Debeljuh próbálkozásai még nem voltak kellően veszélyesek, majd Costache próbált kikunyerálni egy büntetőt a nagykárolyi Kovács István játékvezetőtől – aki ehelyett sárga lapot mutatott fel neki. A 61. és 64. percekben Paun és Camora sem találta el a mindinkább széteső krajovaiak kapuját, a 68.-ban viszont már a CFR javára billent a mérleg: Debeljuh mellkassal tett le egy beadást a hátvédsor mögé kilépő Ciprian Deac lábára, aki a 6-os vonalán egyedül maradt a házigazdák kapusával, s a hálóba passzolt. Hat perc múlva ugyanaz a Debeljuh a CFR térfeléről indította Păunt a bal szélen, aki jó iramban rávezette a labdát Pigliacellire, s elgurította mellette a hosszú sarokba: 3-1!

A Krajovának esélye sem volt gólt szerezni a hátralévő mintegy negyedórában, a vasutasok sikeréhez így nem fért kétség: akár három góllal is győzhettek volna, ha a hosszabbításpercekben a gólpasszokat osztogató Debeljuh is betalál – egy kavarodás után előbb közelről a kapusra pöccintette a labdát, majd a „visszapattanót” megpróbálta az üres kapuba juttatni, de Bălașa időben blokkolni tudta a lövést.

A Krajova ezzel sorozatban negyedik vereségét könyvelte el, és nemhogy végleg lemondhat a bajnoki címről, de akár a harmadik helyet is elveszítheti a tabellán. Az oltyán gárdának egyébként feljutása óta nem volt ilyen rossz sorozata.

A CFR felállása: Sandomierski – Susic, Vinicius, Burcă, Camora – Deac (81. perc Hoban), Bordeianu, Sigurjonsson (66. Pereira) – Gîdea (4. perc Păun, 81. perc Rondon), Debeljuh, Costache (66. perc).

Az utolsó előtti fordulóban a CFR a Botosani-i FC vendége lesz, míg a FCSB a Krajovát látja vendégül.

Végeredmény: Krajovai U-Kolozsvári CFR 1-3 (Stefan Baiaram 11., illetve Constantin Alexandru Păun 2 – 4., 74., Ciprian Deac 68.),

A felsőház pénteki mérkőzésén: Clinceni-i Academica-Botosani-i FC 4-3 (Asen Chandarov 22., Jovan Markovic 2 - 71., 86, Tsvetelin Chunchukov 75., illetve Florin Achim 5., Hervin Ongenda 16., Enriko Papa 45.).

Az ideiglenes állás: 1. Kolozsvári CFR 48 pont/8 mérkőzés, 2. FCSB 44/7, 3. Krajova 37/8, 4. Sepsi 36/7, 5. Botosani 31/8, 6. Clinceni 29/8.