Fölényes dési röplabdagyőzelem Karácsonkőn

Két vereség után, végre „feltámadtak” a Dési Egyesülés röplabdázói. Miután alulmaradtak a zilahi és krajovai csapatokkal, a férfi A1-osztály hétvégi, 6. fordulójában Moldvában szerepeltek Marius Dascălu és Szilágyi Tibor edzők tanítványai. A gyengébb képességű karácsonkői együttessel szemben semmi gondjuk nem volt a Szamos-parti játékosoknak, akik játszmavesztés nélkül, magabiztosan nyertek.

Mindhárom szettben végig vezettek a désiek, akiknek alig 55 perc kellett ahhoz, hogy „végezzenek” a hazai alakulattal. Máskülönben, az utóbbi esztendőkben a désiek mindig győztesen hagyták el a valamikor több hazai sikert megért sportcsarnokot. Az Egyesülés legjobbjai ezúttal Silviu  Suson és Tudor Magdaş volt (utóbbit idén nyáron, a bajnok Ploieşti-i Tricolorultól szerződtették, és egyre jobban szerepel a zilahi származású játékos). Előbbi 15, utóbbi 13 pontot szerzett csapatának, ami jó teljesítménynek számít.

Végeredmény: • Karácsonkői/Piatra Neamţ-i MRK–Dési Egyesülés 0:3 (–15, –13, –14).

E hétvégén, november 24-én, szombaton 18 órai kezdettel a dési sportcsarnokban az Egyesülés megyei rangadón a Kolozsvári  Universitatea Sportklub gárdáját fogadja.

A kolozsvári együttes a hétvégi játéknapon a Horia Demian Sportcsarnokban parázs küzdelmet vívott a Bukaresti Steauával, amelytől végül pontot érő vereséget szenvedett. A fővárosiak lépéselőnyben voltak, miután az első és a harmadik játszmát megnyerték, de a házigazdák tudták tartani a lépést. A döntő szettben fej fej mellett haladtak a felek, a Steaua végül 18–16-ra diadalmaskodott.

Végeredmény: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Bukaresti Steaua 2:3 (–19, 20, –15, 20, –16).

Kolozs megye harmadik képviselője, az újonc Aranyosgyéresi MSC szabadnapos volt.

További eredmények: • Nagybányai Ştiinţa Explorări–Bukaresti Dinamó 1:3 • Krajovai U MSC–Bukaresti MSC 3:0 • Zilahi MRK–Galaci Arcada 3:1. A táblázaton: 1. Zilah 16 pont/6 mérkőzés (17:4), 2. Krajova 16/6 (18:5), 3. Dinamó 10/5, …, 7. DÉS 7/5, 8. KOLOZSVÁR 5/6, …, 10. ARANYOSGYÉRES 3/5.

A női élvonalban a Kolozsvári U NTT Data sima vereséget szenvedett Târgoviştén a helyi MSC-től az 5. fordulóban.

Végeredmény: • Târgoviştei MSC–Kolozsvári U NTT 3:0 (18, 18, 12).

A Balázsfalvi Volei Alba MSC szabadnapos volt.

A többi eredmény: • Bákói Ştiinţa–Temesvári Agroland 1:3 • Lugosi MSC–Galaci Belor ESK 3:0 • Bukaresti MSC–Bukaresti MSC 0:3. Az állás: 1. Buk. MSC 11 pont/4 mérkőzés, 2. Târgovişte 10/4, 3. Balázsfalva 9/3, …, 6. KOLOZSVÁR 6/5.