Focihírek röviden

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA: ÉLLOVAS GÁZMETÁN

A román labdarúgó élvonal 3. fordulójának hétfő esti mérkőzései a Medgyesi Gázmetán éllovas pozícióját szentesítette, amely némi meglepetésre színvonalas találkozón adott pillanatban hátrányba került, de fordítani tudott a Bukaresti Dinamó ellen.

Eredmények: • Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC 2–0 (gól: Ionuţ Vână – 69., 11 m és Denis Drăguş – 79. Perc; a találkozót Ovidiuban játszották) • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó 3–2 (Darius Olaru – 7., Mihai Popescu – 56., öngól és Carlos Fortes – 58. perc, illetve Diogo Salomao – 32. és Robert Moldoveanu – 57. perc; az összecsapást kolozsvári bíró hármas vezette élén Horaţiu Mircea Feşnic-kel, partjelzőként pedig Alexandru Cerei-vel és Szabó Gerővel).

A negyedik forduló küzdelmeit péntektől vasárnapig játsszák (élőben közvetíti a Look tv/Look Plus, a DigiSport és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Pénteken: • Botoşani-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra (21 órakor). Szombaton: • Chiajnai Concordia–Nagyszebeni AFC Hermannstadt (18 órakor) • Sepsiszentgyörgyi  Sepsi OSK–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika (21 órakor). Vasárnap: • Călăraşi-i Dunărea–Krajovai Universitatea SK (15.30-kor) • Voluntari–Kolozsvári CFR 1907 (18 órakor) • Gázmetán–FCSB (21 órakor). Hétfőn: • Dinamó–Viitorul (21 órakor). A táblázaton:

U OLIMPIA MŰEGYETEM CFF: SIKERES KEZDÉS

Kedden elkezdte szereplését a női labdarúgó Bajnokok Ligája 6. csoportjában a Kolozsvári U Olimpia Műegyetem CFF együttese: 3–2 (0–1) arányban legyűrte a walesi bajnok Cardiff Met Ladiest. A csoportküzdelmeknek Harkovnak ad otthont, a házigazda WFC és a máltai FC Birkirkara találkozója lapzárta után végződött. A gólok sorát a brit együttes kezdte, Naomi Clipston a 24. percben volt eredményes. Mara Bâtea (62. perc) és Cristina Carp (72. perc) találataival fordított ugyan a kolozsvári csapata, a következő percben viszont egyenlítettek a walesiek. Ez állás is egyetlen percet tartott, mert Phoenetia Maiya Lureen Browne is betalált, szentesítve az U Olimpia Műegyetem CFF 3–2-es győzelmét. Mirel Albon együttesének következő ellenfele pénteken a Birkirkara lesz.

A kolozsvári együttes összeállítása: Selena Babb – Oana Negrea, Teodora Meluţă, Nagy Melinda, Cassidy Benintente, Mihaela Ciolacu, Ioana Bortan (csapatkapitány), Raluca Borodi, Mara Bâtea, Cristina Carp, Phoenetia Maiya Lureen Browne.

TRICĂ ÉS MINTEUAN A CFR-NÉL

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapatának új játékosfigyelője, scoutere Eugen Trică. A jelenleg 41 éves szakember 2007 és 2009 között a vasutasok játékosa volt, majd edzette is a CFR-t 2013-ban és 2015-ben. Trică meggypiros mezben kétszeres bajnok és Román Kupa győztes, edzőként Román Kupa és Szuperkupa sikerhez segítette a CFR-t. Az oltyán mester focisulit nyitott, az előző idényben a Jászvásári/Iaşi-i Politechnikánál másodedzői szerepet töltött be. Új edzője van a harmadosztályban szereplő másodcsapatnak is, szintén egy korábbi játékos, edző és másodedző, Alin Minteuan készíti fel az együttest. Az elmúlt idényben a juniorcsapatot edzette Minteuan, most Virgil Andronachét váltja a CFR II-nél. Az előző idényben edzősködő Gheorghe Barbu a szezon elején a II. ligában szereplő Brăilai Dunărea irányítását vette át.