Focihírek röviden

COPA AMÉRICA: KÖVETKEZNEK AZ ELŐDÖNTŐK

A címvédő és házigazda brazil, illetve a perui válogatott is bejutott a labdarúgó Copa America elődöntőjébe. A brazil csapat Chile legjobbjaival mérkőzött és a második félidő elején Lucas Paqueta góljával szerzett vezetést. Szinte rögtön a találat után viszont nagyon nehéz helyzetbe került Brazília, miután Gabriel Jesust kiállította a játékvezető, az Eugenio Menával szemben elkövetett csúnya szabálytalanságáért. A folytatásban a chileiek mindent megtettek az egyenlítésért, de a házigazda remekül védekezett, így megtartotta előnyét a lefújásig. Az elődöntőben Peru lesz Brazília ellenfele, miután remek mérkőzésen, 3–3-as végeredményt követően 11-es párbajban legyőzte Paraguayt. A brazil és a perui csapat a legutóbbi Copa Americán a döntőben találkozott egymással, s akkor 3–1-re előbbi diadalmaskodott.

Másnap Argentína és Kolumbia követte őket az elődöntőbe, és kedden majd egymással mérkőznek meg. Kolumbia gól nélküli mérkőzést követően tizenegyespárbajban bizonyult jobbnak Uruguaynál, míg Argentína 3–0-ra múlta felül Ecuadort. Utóbbi találkozón az esélyesebb argentin csapat a 84. percig minimális előnnyel vezetett, de a hajrában bebiztosította győzelmét. A végeredményt a 93. percben Lionel Messi állította be, aki az argentinok első és második találatánál a gólpasszt adta.

Eredmények, negyeddöntő: • Brazília–Chile 1–0 • Peru–Paraguay 3–3, tizenegyesekkel: 4–3 • Kolumbia–Uruguay 0–0 – tizenegyesekkel: 4–2 • Argentína–Ecuador 3–0 (1–0).

CFR 1907: HIVATALOSSÁ VÁLT GRAOVAC ÉS FIGUEIREDO LEIGAZOLÁSA, TOVÁBBÁ RONDÓN TÁVOZÁSA

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata honlapján és közösségi oldalán bejelentette két szerzeményének leigazolását. A 27 éves bosnyák hátvéd Daniel Graovac az utóbbi két idényt az élvonalból most elbúcsúzott Gyurgyevói/Giurgiui Astránál töltötte, előtte pedig megfordult hazájában a Zrinjski Mostarnál és az FK Zeljeznicarnál, a belga Mouscronnál és a szerbiai Vojvodina Újvidék/Novi Sad együttesénél. A portugál Cristiano Pereira Figueiredo a másik kiesett csapat, a Nagyszebeni AFC Hermannstadt kapusa volt két éven át, hazájában játszott még az SC Bragánál, a Vizelánál, az Académica de Coimbránál, a Belenensesnél és a Vitória Setúbalnál, de rövid ideig a spanyol Valencia CF másodcsapatát és a görög Panetolikosz együttesét is erősítette. Mivel a napokban a vasutasok szerződést hosszabbítottak a hat trófeát szerzett Giedrius Arlauskisszal és távozott a másodkapus lengyel Grzegorz Sandomierski, ebben az idényben a már említett két hálóőr és Cristian Bălgrădean harcol majd a kapus posztért a CFR-nél.

Távozik viszont a 35 éves venezuelai csatár, Mario Rondón, aki sajtóhírek szerint összekülönbözött Marius Şumudică vezetőedzővel az ausztriai edzőtáborozás során. A dél-amerikai támadó 2019 nyarán érkezett a vasutasokhoz a Medgyesi Gázmetántól, két bajnoki címhez és egy Szuperkupához segítette csapatát. Korábban játszott még portugál együttesekben (Pontassolense, Paços Ferreira, Beira-Mar és Nacional da Madeira), valamint a kínai Sihsziacsuang Ever Bright gárdájában.

U FC: SÚLYOS VERESÉG A DÉSIEKTŐL

Miután az első találkozón 3–1-re legyőzte a korosztályos, U19-es csapatát, második előkészületi mérkőzésén 4–1 (1–0) arányú vereséget szenvedett a Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgóegyüttese a II. ligába frissen feljutott másik Kolozs megyei gárdától, a Dési Egyesüléstől a Iuliu Haţieganu Egyetemi Sportparkban a Remus Câmpeanuról elnevezett pályán. A désiek is második meccsüket játszották, előzőleg a negyedosztályú Magyarláposi Lápos ellen is kiütéssel győztek 5–0-ra. A gólokon Cristian Frăsineanu (8. perc), Florin Blaj (50. perc), Andrei Pop (60. perc) és Vlad Bogdan (84. perc), illetve Sérgio Ribeiro (86. perc) osztozott.

Erik Lincar csapata: 1. félidő: Gorcea – L. Rus, Gugu, Răuţă, Mitrea – Albert Hofman, Dican, Novac, N. Pîrvulescu – Meșter, Voinea. 2. félidő: Gorcea – Gîţ, Telcean, Ispas, Taub – Dican, Văsălie, Novac – M. Ciobanu, Voinea, Blejdea; a második játékrészben a többi cserejátékos – Sérgio Ribeiro, Alex Bledea, Vlad Moraru, Cristian Balgiu, Florian Haită, Valentin Alexandru és Tudor Vomir – is lehetőséget kapott.

A Dragoş Militaru edzette Dési Egyesülés kezdőtizenegye: Răilean – Roş, Burdeț, Kereki Mihály, I. Rus – Ad. Pop, Cătinean, Militaru – Fl. Blaj, Andrei Pop, Frăsineanu; a mérkőzés folyamán a keret többi tagja is pályára lépett.