Focihírek röviden

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.

Marius Şumudică csapata, 1. félidő: Bălgrădean – Susics, Ciobotariu, Cestor, Latovlevici – Sigurjónsson, Itu, Fica – Deac, Debeljuh, Rondón. 2. félidő: Sandomierski – D. Rusu, Hoban, Bouhenna, Butean – Tahiri, Andronic, Rodríguez – Petrila, Omrani, Gîdea.

A vasutasok következő ellenfele a bolgár PFK Razgrad Ludogorec lesz szombaton.

BL ÉS KONFERENCIA LIGA: KUPASORSOLÁS

Amint azt már korábban jeleztük, a svájci Nyonban a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata első ellenfélként a bosnyák FK Borac Banja Luka együttesét kapta a Bajnokok Ligája selejtezőjében. Kiderült az is, hogy továbbjutás esetén melyik lesz a következő ellenfele a BL-ben: a Fola Esch (luxemburgi)–Lincoln Red Imps (gibraltári) párharc győztese ellen játszik. Hasonlóképpen ha a magyar bajnok Ferencvárosi Torna Club az első fordulót sikerrel veszi előselejtezős ellenfelével szemben, akkor a második körben a litván Zalgiris Vilnius vagy az északír Linfield vár rá. Az első fordulóban július 6–7-én és egy héttel később, majd továbbjutás esetén 20–21-én és egy héttel később a most kisorsolt ellenfél következhet. Az első párharc vesztese a most debütáló Konferencia Liga, míg a másodiké az Európa Liga selejtezőjébe kerül át. A BL-főtábla eléréséhez négy kört kell mennie a magyar és a romániai bajnoknak.

A Puskás Akadémia finn, a Székesfehérvári MOL Fehérvár FC pedig örmény ellenféllel kezd az első alkalommal kiírt Konferencia Liga selejtezőjében. Az OTP Bank Ligában ezüstérmes felcsútiak az Inter Turkuval, a harmadik helyezett fehérváriak pedig az Ararat Jerevánnal kerültek össze. Előbbi csapat idegenben, utóbbi hazai pályán kezd. Az Újpest FC a liechtensteini Vaduz ellen kezd a selejtező második fordulójában.

A másik két, már az első fordulóban bemutatkozó magyar csapat közül továbbjutás esetén a Puskás Akadémia a lett RFS vagy a feröeri KÍ Klaksvík együttesével találkozik. A Fehérvárra az észt Paide Linnameeskond és a lengyel Slask Wroclaw párharcának győztese vár.

Mindhárom romániai együttes a második körben kapcsolódik be a sorozatba. Az ezüstérmes FCSB a kazah Sahtar Karaganda ellen kezd hazai pályán, a kupagyőztes Krajovai Universitatea a KF Laçi (albán)–FK Podgorica (montenegrói) párharc győztesét fogadja. Értékesebb ellenfél vár a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-ra, amely a Spartak Nagyszombat/Trnava (szlovákiai)–Mosta (máltai) párharc továbbjutójával mérkőzik, az első meccse idegenben lesz. Ha a CFR 1907 nem jutna túl a Banja Lukán, akkor a Zalgiris Vilnius (litván)–Linfield Belfast (északír) párharc vesztese ellen folytathatja ebben a kupasorozatban.

Az első forduló mérkőzéseit július 8-án és 15-én játsszák, a második kör játéknapjai pedig július 22-e és 29-e.

U FC: EGY JÁTÉKOS ÉRKEZETT, 14 TÁVOZIK

A Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapatától 14 játékosnak lejárt a szerződése, és nem folytatja a fekete-fehéreknél. A névsor: Iulian Anca-Trip, Lucas Chacana (Argentína), Cristian Gavra, Idan Golan (Izrael), Dan Berci, Srgian Luchin, Vlad Muţiu, Robert Neciu, Derick Chuka Ogbu (Nigéria), Rareş Sburlea, Cătălin Ştefănescu és Ntonalto „Donaldo” Açka (Albánia). Két kölcsönbe kapott játékos, Alex Pop és Alex Negrean is visszatér anyaegyesületéhez, a Konstancai Viitorulhoz. Emellett az U FC bejelentette hatodik idei nyári igazolását: Albert Voinea, Cristian Balgiu, Costinel Gugu, Valentin Alexandru és Marius Ciobanu-Vanghele után a 21 éves Dragoş Tescan írt alá az együtteshez. A szélsőjátékos korábban az élvonalbeli Aradi UTA-t erősítette, a krajovai focista a Gică Popescu Futballakadémiában nevelkedett, majd 2019 közepén leigazolta a Kisnikápolyi/Turnu Măgurele-i, amelynek színeiben 10 mérkőzésen lépett pályára a 2019–2020-as idényben. Tavaly nyáron az UTA-hoz távozott, az aradiak mezét 12-szer öltötte magára.