Focihírek röviden

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, 1. FORDULÓ: VASÁRNAPI EREDMÉNYEK

A labdarúgó román élvonal az idénynyitó első három mérkőzésen jegyzett döntetleneket a házigazdák egygólos sikerei követték vasárnap, viszont rengeteg gól – a két meccsen összesen 12 – esett.

Eredmények: • Krajovai Universitatea SK–Clinceni-i Academica 3–2 (gól: Andrei Răuţă – 13., öngól, Ivan Martics – 41. és Vasile Nicolae Constantin – 95. perc, illetve Adrian Şut – 29. és Philippe Nsiah – 93. perc) • FCSB–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 4–3 (Florinel Coman – 23., Ioan Hora – 30., Dennis Man – 53. és Dragoş Nedelcu – 80. perc, illetve Juvhel Tsoumou – 45. +1., Alexandru Dandea – 57. és Gabriel Debeljuh – 93. perc; a 93. percben a Hermannstadt játékosa, Răzvan Dâlbea 11-est hibázott; a találkozót a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette; az összecsapást a piteşti-i Nicolae Dobrin Stadionban játszották. A nyitóforduló hétfőn zárulta Medgyesi Gázmetán–Târgoviştei Chindia és a Konstancai Viitorul FC–Bukaresti Dinamó összecsapásokkal.

U FC: ÖT GÓL A CENTENÁRIUMRA

A Kolozsvári U FC másodosztályú labdarúgócsapata a Sportfesztiválhoz tartozó centenáriumi rendezvényen a görög PAOK Szalonikit fogadta barátságos mérkőzésen. A Kolozsvár Arénának negyede sem telt meg, a Răzvan Lucescuval előző idényben bajnoki címet szerzett görögök 5–0 (3–0) arányban nyertek. A gólokon Dimitrisz Limniosz (5. perc), Dimitrisz Pelkasz (27. perc), Douglas Augusto (32. perc), Omar El Kaddouri (77. perc) és Antonisz Gaitanidisz (82. perc) osztozott. Ez volt Octavian Abrudan és Gabriel Girugiu búcsúmérkőzése. Az U FC számára következik a tíznapos szlovéniai edzőtáborozás, amelyre 23 játékos utazott el.

Cristian Dulca csapata: Dur-Bozoancă – Telcean, Inacio, Kay, Berci – Florescu, Andre Ceitil – Pârvulescu, Goga, Firmino – Gavra; cserék: Abrudan, Giurgiu, Pedro Mendes, Rafa, Jose Costa, Takacs, Ursu, Greu, M. Coman, Vomir, Dican.

CFR 1907: INGYENES BELÉPÉS GYEREKEKNEK AZ ASZTANA ELLEN

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata szerdán 21 órakor játssza a Bajnokok Ligája-selejtezők 1. fordulójában a kazah FC Asztana elleni visszavágót a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban (az első mérkőzésen 0–1). Az egyesület honlapjának (www.cfr1907.ro) tájékoztatásának értelmében a tanulók az ellenőrző felmutatásával ingyen léphetnek be a 2-es lelátóra. A 10 év alatti gyerekeknek (szülői kísérettel) szintén ingyenes a belépés. A hivatalos szurkolók féláras kedvezménnyel 10 lejért válthatnak belépőt a stadion pénztáránál, amely kedden 11 és 17, szerdán 11 és 21 óra között tart nyitva. Jegyek vásárolhatók az új sportcsarnoknál, a BT Arénánál is, kedden és szerdán 11 és 19 óra között.

IANIS HAGI A BELGA BAJNOKHOZ IGAZOLT

A belga KRC Genk bajnokcsapata leigazolta Ianis Hagit, a legendás Gheorghe Hagi fiát. A labdarúgóklub tájékoztatása szerint a 20 éves, ötszörös válogatott román támadó középpályással öt évre szóló megállapodást írtak alá. A játékos 17 évesen már kipróbálta magát külföldön, de másfél szezon alatt mindössze két mérkőzésen léphetett pályára a Fiorentinában. Ianis Hagi kulcsembere volt az idei U21-es Európa-bajnokságon elődöntős román csapatnak. A Bajnokok Ligájában automatikusan csoportkörös belga gárda előtt a Konstancai Viitorul együttesében szerepelt, amelyhez 14 évesen igazolt, és ahol édesapja, az 54 éves, 125-szörös válogatott Gheorghe Hagi a tulajdonos és a vezetőedző.

ALGÉRIA–SZENEGÁL DÖNTŐT RENDEZNEK AZ AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJÁN

Az Egyiptomban rendezett Afrikai Nemzetek Kupája fináléját Algéria és Szenegál játssza. Az első félidőben Algéria szerzett vezetést Nigéria ellen: Rijad Mahrez tört be jobbról a 16-oson belülre, erős beadása pedig mellkason találta az ötösön álló William Troost-Ekongot, akiről a labda a kapuba pattant. A második játékrészben Odion Ighalo egyenlített tizenegyesből, ám a rendes játékidő ráadásának perceiben Mahrez szabadrúgásból eldöntötte a találkozót. Szenegál javára a ráadásban döntött Dylan Bronn öngólja: egy jobb oldali szabadrúgásra a tunéziai hálóőr, Muez Hasszen kirepült a kapujából, ám a labdát épp a visszafutó védő fejére ütötte.

A Tunézia-Nigéria bronzmérkőzést szerdán, a Szenegál-Algéria döntőt pedig pénteken rendezik, ugyancsak Kairóban.

Eredmények, elődöntő: • Algéria–Nigéria 2–1 (gól: William Troost-Ekong – 40., öngól és Rijad Mahrez – 95. perc, illetve Odion Ighalo – 72. perc, 11 m) • Szenegál–Tunézia 1–0 (Dylan Bronn – 101. perc, öngól) – hosszabbítás után.

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.