Feröeri–román: az utolsó negyedóra döntött

A román válogatott hozta a kötelezőt Tórshavnban a dán Lars Olsen szövetségi kapitány irányította Feröer-szigetek ellen, de 74 percen át szenvedett a Torsvollur Stadionban a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn az F-csoportban.

Cosmin Contra csapata uralta a mezőnyt, de igazi gólhelyzetig nemigen jutott, sok esetben Gunnar Nielsen mentett. A gólokon George Puşcaş (74. perc), Alexandru Mitriţă (83. perc) és Claudiu Keşerü (94. perc) osztozott. A találkozót az azeri Alijar Agajev vezette.

Nicolae Stanciu ideálisan passzolt George Puşcaşnak, a Reading csatára pedig elkezdte a gólok sorát a 74. percben (0–1). Kilenc percre rá az előnyt a csereként beállt Alexandru Mitriţă növelte, miután Claudiu Keşerüvel játszott össze (0–2). Az utolsó hosszabbításpercben felcserélődtek a szerepek: Mitriţă adta a gólpasszt, Keşerü érte el a találatot, s ezzel beállította a 3–0-s végeredményt.

Románia számára újabb sorsdöntő mérkőzés következik: kedden a bukaresti Nemzeti Arénában Norvégiát fogadja.

A román válogatott összeállítása: Ciprian Tătăruşanu – Romario Benzar, Ionuţ Nedelcearu, Vlad Chiricheş (38. perc Adrian Rus), Nicuşor Bancu – Ianis Hagi, Paul Anton, Nicolae Stanciu, Florinel Coman (69. perc Alexandru Mitriţă) – George Puşcaş, Florin Andone (65. perc Claudiu Keşerü).

A Kolozsvári CFR 1907 két játékosa, Ciprian Deac és Mihai Bordeianu ezúttal a cserepadot koptatta. Contra mester a súlyosan megsérült Vlad Chircheşre nem számíthat, behívta viszont a vasutasoktól Andrei Burcăt és az FCSB-től Iulian Cristeát.

A spanyoloknak még várniuk kell a kontinensviadalra való kijutással, hiszen nyerniük kellett volna a norvégok otthonában, és Saúl Níguez góljával egészen a 94. percig vezettek, amikor is a hazaiak 11-esből egyenlítettek. A spanyoloknál Sergio Ramos 168. alkalommal volt válogatott, ezzel Iker Casillast megelőzve az örökrangsor élére ugrott.

Eredmények, Európa-bajnoki selejtező, F-csoport: • Feröer-szigetek–Románia 0–3 (gól: George Puşcaş – 74., Alexandru Mitriţă – 83. és Claudiu Keşerü – 94. perc) • Norvégia–Spanyolország 1–1 (Joshua King – 94. perc, 11 m, illetve Saúl Níguez – 47. perc) • Málta–Svédország 0–4 (Marcus Danielson – 11., Sebastian Larsson 2 – 58. és 71. perc, mindkettő 11 m, valamint Andrei Agius – 66. perc, öngól). A csoport állása:

1.      Spanyolo.   7       6       1       0       18–4 19

2.      Svédo.        7       4       2       1       17–8 14

3.      Románia     7       4       1       2       16–7 13

4.      Norvégia    7       2       4       1       12–9 10

5.      Málta          7       1       0       6       2–17 3

6.      Feröer         7       0       0       7       3–23 0

A cseh labdarúgó-válogatott a 85. percben lőtt góllal 2–1-re legyőzte a vendég angol csapatot péntek este Prágában az Európa-bajnoki selejtező A-csoportjában. A szigetországi együttesnek ez volt az első veresége a sorozatban, és ha most is diadalmaskodott volna, akkor biztosította volna helyét a jövő évi kontinensviadalon. A találkozó előtt a cseh rendőrség 31 személyt, köztük 14 külföldit vett őrizetbe rendbontásért Prága belvárosában.

Olaszország válogatottja kijutott a jövő évi labdarúgó Európa-bajnokságra: Roberto Mancini együttese a kvalifikációs sorozat szombati játéknapján a görögök 2–0-s legyőzésével biztosította helyét a kontinensviadalon.

Eredmények, Eb-selejtezők:

A-csoport: • Csehország–Anglia 2–1 (gól: Brabec – 9. és Ondrasek – 85. perc, illetve Kane – 5. perc, 11 m) • Montenegró–Bulgária 0–0; Koszovó szabadnapos volt. A csoport állása: 1. Anglia 12 pont/5 mérkőzés, 2. Csehország 12/6, 3. Koszovó 8/5, 4. Montenegró 3/6, 5. Bulgária 3/6.B-csoport: • Ukrajna–Litvánia 2–0 (Malinovszkij 2 – 29. és 58. perc) • Portugália–Luxemburg 3–0 (Silva – 16., Cristiano Ronaldo – 65. és Guedes – 89. perc); Szerbia szabadnapos volt. Az állás: 1. Ukrajna 16/6, 2. Portugália 11/5, 3. Szerbia 7/5, 4. Luxemburg 4/6, 5. Litvánia 1/6.D-csoport: • Dánia–Svájc 1–0 (Poulsen – 85. perc) • Grúzia/Georgia–Írország 0–0. Az állás: 1. Dánia 12 pont/6 mérkőzés (16–5), 2. Írország 12/6 (6–2), 3. Svájc 8/5, 4. Grúzia/Georgia 5/6, 5. Gibraltár 0/5.H-csoport: • Törökország–Albánia 1–0 (Tosun – 90. perc) • Izland–Franciaország 0–1 (Giroud – 66. perc, 11 m) • Andorra–Moldovai Köztársaság 1–0 (Vales – 63. perc; kiállítva: – Ginsari – 55. perc, Moldovao Köztársaság). Az állás: 1. Törökország 18. 2. Franciaország 18, 3. Izland 12, 4. Albánia 9, 5. Andorra 3, 6. Moldovai Köztársaság 3.J-csoport: • Liechtenstein–Örményország 1–1 (Frick – 72. perc, illetve Barszeghjan – 19. perc) • Olaszország–Görögország 2–0 (Jorginho – 63., 11 m és Bernardeschi – 78. perc) • Bosznia-Hercegovina–Finnország 4–1 (Hajrovics – 29., Pjanics 2 – 37. és 58., az első 11 m, továbbá Hodzics – 73. perc, illetve Pohjanpalo – 79. perc). Az állás: 1. (már továbbjutott) Olaszország 21 pont, 2. Finnország 12, 3. Örményország 10, 4. Bosznia-Hercegovina 10, 5. Görögország 5, 6. Liechtenstein 2.