Férfi kosárlabda vb-selejtezők: még élnek a magyar remények

A magyar férfi kosárlabda-válogatott 74:69-re kikapott Eszéken a horvátoktól a világbajnoki selejtezősorozat második szakaszának harmadik fordulójában.

Borítókép: A Hollandia elleni siker után – MTI-FOTÓ

A csoportban meglepetésre akkor még sereghajtó horvátok 20:5-re elhúztak, de a 16. percben már Ivkovics Sztojan szövetségi kapitány együttese vezetett 28:27-re, főként Vojvoda Dávidnak köszönhetően. A 44:38-ról induló harmadik negyedben nem sikerült tíz ponton belülre kerülnie a nemzeti csapatnak, majd a zárószakasz újra izgalmasan alakult, de a hajrá már a hazaiak fölényét hozta. A magyarok legjobbja a 20 pontos Perl Zoltán lett.

Vasárnap a magyarok hosszabbítás után 91:86-ra legyőzték Hollandiát a negyedik fordulóban a budapesti Tüskecsarnokban, ezzel életben tartotta kijutási esélyeit.

A sereghajtó hollandok enyhe fölényben játszottak az első negyedben, aztán Ivkovics együttese főként Vojvoda 11 pontjával fordított, és a 22:14-re hozott második játékrésznek köszönhetően 34:29-re vezetett a nagyszünetben. Fordulás után a holland csapat 11:5-ös rohamára Benke Szilárd és a honosított Govens Darris válaszolt, az utolsó szakasz 56:53-ról indult. A 34. percben 11 ponttal elhúztak a házigazdák, ám a feltámadó ellenfél Yannick Franke triplájával hosszabbításra mentette a meccset (78:78). Az ötperces ráadásban Vojvoda és Benke klasszis teljesítménye döntött a magyar nemzeti csapat javára, amelynek legjobbja a 22 pontos Vojvoda lett.

A csoport további mérkőzésein, 3. forduló: • Hollandia–Lengyelország 78:105 • Olaszország–Litvánia 70:65. 4. forduló: • Litvánia–Horvátország 79:62 • Lengyelország–Olaszország 94:78. A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Litvánia 19 pont, 2. Olaszország 17, 3. Lengyelország 16, 4. MAGYARORSZÁG 15, 5. Horvátország 14, 6. Hollandia 13.

A magyar válogatott további menetrendje a vb-selejtezőkön:

2019. február 22., péntek: Olaszország–Magyarország. 2019. február 25., hétfő: Magyarország–Horvátország.