Férfi kosárlabda Nemzeti Liga: vasárnap dől el a bajnoki cím sorsa

A három nyert mérkőzésig tartó finálé utolsó, ötödik összecsapása után fog csak kiderülni, hogy a Kolozsvári U-BT vagy a Nagyváradi ESK lesz a férfi kosárlabda Nemzeti Liga idei szezonjának a győztese: a párharc negyedik, csütörtöki meccsén a Körös-parti együttes kiegyenlítette az összesített állást.

Az Antonio Alexe Sportcsarnokban a 2–0-s előnnyel Nagyváradra utazó, majd kedden vereséget szenvedő kolozsvári csapat hamar hátrányba került: az amerikai Stephen Jeffrey Carino Holt triplája jelezte, a házigazdák messze nem mondtak még le a bajnoki címről. Az első mintegy hét-nyolc percben a váradiak végig vezettek, olykor 4-5 ponttal is, a hajrá azonban a kolozsváriaké volt, így a játék képe alapján „tisztességes” döntetlennel zárult a játékrész. A második negyedben tovább folyt a kiélezett küzdelem, a védelem mindkét oldalon tette a dolgát, így a pontok csak lassan gyűltek az eredményjelzőn. Egy pillanatra úgy tűnt, a hazaiak egérutat nyernek (27:21), de Mihai Silvăşan időkérése után lemorzsolódott az előny. A forgatókönyv megismétlődött a negyed vége felé, 35:27-es váradi vezetésnél, így szünetben mindössze két pont választotta el a csapatokat.

Térfélcsere után az amerikai–román Patrick Neil Richard II. és az amerikai Marquis Jurrel Wright tripláival az U-BT kis időre átvette a vezetést, de továbbra sem lehetett megjósolni, hogy ki nyeri a találkozót.

Az utolsó 10 perc a vendégek egypontos vezetéséről indult, de az amerikai Aaron Broussard triplája után rögtön fordult a kocka. A Kuti Nándor Leventét kisebb sérülés miatt nélkülöző kolozsváriak kezéből azonban csak Holt triplája után kezdett el kicsúszni a mérkőzés (61:56), bár pánikra még nem volt ok: három perc volt hátra a találkozóból. Két elrontott támadás és újabb időkérés után Patrick Richard triplájával fel is támadt a remény (61:59), Broussard azonban átverekedte magát a kolozsvári védelmen, és egy perccel a vége előtt ismét nyomás alá helyezte a riválist (63:59), akinek – két elvétett triplakísérlet után – lassan körmére égett a gyertya.

Végeredmény: • Nagyváradi ESK–Kolozsvári U-BT 64:60 (19:19, 18:16, 14:17, 13:8); ezzel a döntő párharc állása 2–2. A mindent eldöntő ötödik mérkőzést vasárnap 20 órától játsszák Kolozsváron, közönség előtt (a belépési feltételekről korábban írtunk), a BT Arénában (élőben közvetíti a DigiSport3 és a Look Sport+ tévéadó).