Férfi kosárlabda Nemzeti Liga: meglepő nagyszebeni vereség

Hétfőn este három mérkőzést rendeztek a férfi kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásában, a negyeddöntőknek beillő találkozók nem kis meglepetéssel értek véget: az alapszakaszt a harmadik helyen záró Nagyszebeni ESK hazai pályán kikapott a hatodik helyezett Piteşti-i Argeştől.

Pedig az első negyedben még semmi sem vetítette előre a fiaskót: Dan Fleşeriu tanítványai magabiztosan, 11 ponttal nyerték azt. A másodikat viszont tíz ponttal a vendégek hozták, s a harmadikat is ők irányították, így az utolsó „száz méterre” kanyarodva már 8 pont volt az előnyük. A kiegyenlített és látványos csatát hozó utolsó 10 perc döntetlenre végződött, így maradt a nyolcpontos vendégsiker, amelyben az Argeş „csodafegyvere” a mindössze 20 éves Mihai Marius Măciucă volt: idénybeli legjobb teljesítményét nyújtva, a csapat amerikai sztárjait is felülmúlva 22 pontig jutott, s emellett négy lepattanót is szerzett.

Izgalmasan alakult a Nagyváradi MSC ESK és a Temesvári KK közötti találkozó is, az alapszakasz 2. és 7. helyezettje közötti összecsapás első negyedét az idegenben játszó Béga-partiak nyerték, igaz, csak két ponttal, de a szünetben még mindig ők vezettek a FIBA Európa Kupa bronzérmesével szemben, sőt, a harmadik negyed végén még mindig egy pont volt az előnyük. A papírforma szerinti favoritok a 17. percben vezettek először a mérkőzés során, de aztán a negyedik negyedben összeszedték magukat: a játékrészt 12 ponttal nyerték, és ezzel bebiztosították a sikert.

A legkategorikusabb győzelmet a Voluntari-i SK aratta a Krajovai U MSC fölött, de a látszat itt is csal: a mérkőzést a Krajova 10:0-s sorozattal indított, innen kellett fordítania az alapszakasz negyedik helyezettjének. Ez végül is már az első játékrész végére sikerült, a győzelmet pedig a harmadik negyedben mutatott teljesítményével biztosította be az idény meglepetéscsapata.

Eredmények: • Voluntari-i SK–Krajovai U 83:67 (20:17, 16:17, 25:13, 22:20) • Nagyváradi ESK–Temesvári KK 84:74 (14:16, 21:20, 22:22, 27:16) • Nagyszebeni ESK–Piteşti-i Argeş FC 83:91 (27:16, 15:25, 16:25 25:25). A második mérkőzéseket szerdán játsszák, a párharc két nyert mérkőzésig tart.

Lapzártakor: Kolozsvári U-BT–Galaci MSC 92:69 (28:17, 25:14, 17:17, 22:21), ezzel az U-BT a párharc második mérkőzését is megnyerte, és készülhet az elődöntőre, amelyben a Voluntari vagy a Krajova lesz az ellenfele.