Férfi kézilabda Eb-selejtezők: vereségek idegenben

A magyar férfi kézilabda-válogatott kikapott az olimpiai bajnok Dánia vendégeként az Európa-bajnoki selejtezősorozat negyedik, vasárnapi fordulójában. Románia ötgólos vereséget szenvedett Szerbiában.

Eredmények, férfi Eb-selejtező, 4. forduló:

1. csoport: • Dánia–Magyarország 35–27 (18–17) • Hollandia–Lettország 25–24 (13–14). Az állás: 1. Dánia 7 pont, 2. MAGYARORSZÁG 5, 3. Hollandia 4, 4. Lettország 0.

2. csoport: • Szerbia–Románia 27–22 (16–13) • Lengyelország–Fehéroroszország 27–27 (13–15). A sorrend: 1. Szerbia 6 pont, 2. Fehéroroszország 5, 3. ROMÁNIA 4, 4. Lengyelország 1.

Legközelebb, június 15-én a magyaroknak lett kiszállás, a románoknak a Fehéroroszország elleni hazai meccs következik.

A csoportok első két helyezettje, valamint a hét selejtezőcsoport legjobb harmadikja vehet részt a 2018. január 12. és 28. között Horvátországban esedékes kontinensviadalon. A spanyol, a svéd, valamint a címvédő német válogatott már kijutott a tornára, amelynek a horvát csapat a rendező jogán automatikusan résztvevője.