Férfi kézilabda Eb-selejtező: magyar öröm, román bánat

A magyar férfi kézilabda-válogatott tizenkét góllal győzött Lettország vendégeként az Európa-bajnoki selejtező csütörtöki játéknapján, így az utolsó forduló előtt biztosította kijutását a januári horvátországi tornára. Románia súlyos vereséget szenvedett hazai pályán Fehéroroszországtól, s már elméleti esélye sem maradt a továbbjutásra.

A magyar együttes gyengén kezdett, csupán a kilencedik percben lőtte első gólját, de a folytatásban meggyőző fölényben játszott, és magabiztosan nyert. A két csapat negyedszer találkozott egymással, egy döntetlen mellett a harmadik magyar siker született. Ez lesz a sportág 13. férfi kontinenstornája, a magyar együttes csak kétszer, 2000-ben és 2002-ben maradt le róla.

A selejtezősorozatban az utolsó mérkőzésüket vasárnap Veszprémben a hollandok ellen játsszák a magyarok. Azon a találkozón búcsúzik a távozó spanyol szövetségi kapitány, Javier Sabaté.

A Xavi Pasqual Fuertes szövetségi kapitány irányította Románia tízgólos vereséget szenvedett hazai pályán Fehéroroszországtól, ezzel a csoport harmadik helyén maradt, s az utolsó, lengyelek elleni vasárnapi meccstől függetlenül biztos, hogy nem juthat ki a kontinensviadalra. A találkozót a Dobrovits Csaba, Tajok Péter bírópáros vezette. Románia 22 éve nem szerepelt már Eb-n.

Eredmények, férfi Eb-selejtező, 5. forduló:

1. csoport:  • Lettország–Magyarország 23–35 (9–15) • Hollandia–Dánia 24–36 (10–18) – szerdán játszották. A csoport állása: 1. Dánia 9 pont, 2. MAGYARORSZÁG 7, 3. Hollandia 4, 4. Lettország 0.

2. csoport: • Románia–Fehéroroszország 22–32 (11–19) • Szerbia–Lengyelország 34–34 (19–19). Az állás: 1. Fehéroroszország 7 pont (150–125), 2. Szerbia 7 (148–146), 3. ROMÁNIA 4, 4. Lengyelország 2.A csoportok első és második helyezettjei, valamint a hét csoport legjobb harmadikja jut ki az Európa-bajnokságra.