Férfi kézilabda BL: Kettős győzelemmel negyeddöntős a Telekom Veszprém

A Telekom Veszprém kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután szombaton házigazdaként 35–29-re nyert a portugál Sporting CP ellen a rájátszás visszavágóján.

A párharc múlt vasárnapi első meccsét a Veszprém 30–28-ra nyerte meg Lisszabonban.

Eredmény: • Telekom Veszprém–Sporting CP (portugál) 35–29 (17–14) – a Telekom Veszprém gólszerzői: Manuel Strlek 7, Gasper Marguc 5, Dejan Manaszkov 4, Dragan Gajics, Kentin Mahé, Borut Mackovsek és Lékai Máté 3–3, Petar Nilsson és Petar Nenadics 2–2, Momir Iljics, Nagy László és Blaz Blagotinsek 1–1 – továbbjutott a Veszprém kettős győzelemmel, 65–57-es összesítéssel.

A magyar csapatból Jamali Iman, a dán René Toft Hansen és a norvég Kent Robin Tönnesen hiányzott sérülés miatt. A portugálok spanyol balátlövője, Carlos Ruesga kisebb sérülését követően ismét játszhatott, és a bemutatásnál nagy taps köszöntötte, hiszen 2013 és 2015 között éppen a Veszprémet erősítette.

Jobban kezdtek a vendégek (1–3), de a Veszprém védekezése hatékonyabbá vált, így sikerült fordítania, mivel a Sporting csaknem nyolc percen keresztül nem talált a hálóba (4–3). A házigazdák lendületét a portugálok időkéréssel próbálták megtörni, de ez csak egy rövid időre sikerült nekik, utána már négygólos hátrányban voltak (11–7). Az egyre lendületesebb, gyorsabb hazai akciókra sokáig nem volt ellenszere a lisszaboni együttesnek, amely a kétperces emberelőnyét sem tudta kamatoztatni, ám javuló védekezésének köszönhetően a hajrában egy 4–1-es sorozattal némileg csökkentette hátrányát.

A második félidő elején a veszprémiek csaknem hét percig nem találtak be, így ellenfelük egyenlített (17–17), de amikor ismét rendezték a védekezésüket, és újra hatékonyabbá vált a támadójátékuk, egy 8–3-as szériával megint megnyugtató előnyre tettek szert (25–20). A hajrában már nem volt esélye a felzárkózásra a Sportingnak, így a Veszprém felszabadultan kézilabdázhatott, és előbb Manuel Strlek, majd Gasper Marguc dobott sorozatban három gólt, előbbi végül a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult.

A Veszprém a negyeddöntőben minden bizonnyal a német SG Flensburg-Handewitt együttesével találkozik, amely saját párharcának első meccsén 30–28-ra nyert a fehérorosz Meskov Breszt otthonában. A visszavágót vasárnap rendezték, a negyeddöntő mérkőzéseit pedig április utolsó, illetve május első hetében játsszák.

A meccs után David Davis, a Veszprém vezetőedzője úgy nyilatkozott, nehéz volt a mérkőzés, ugyanúgy, mint a lisszaboni, de minden játékosa jól összpontosított, és javítani tudták a hibáikat védekezésben és támadásban is.

„Ma nagyon könnyű dolgom volt, csak a játékosokat kellett cserélgetnem. Amikor a csapat ennyire fókuszált, akkor nagyon erősek vagyunk. A Sporting itthon és idegenben is nehéz ellenfél volt. Jó úton haladunk a céljaink felé” – tette hozzá.

Vasárnap játszották a MOL-Pick Szeged–Orlen Wisla Plock (lengyel) találkozót is (az első mérkőzésen: 22–20). A párharc győztese az észak-macedón HC Vardar Szkopje csapatával mérkőzik.

További eredmények: HBC Nantes (francia)–Rhein-Neckar Löwen (német) 30–27 (14–14) – továbbjutott a Nantes 62–61-es összesítéssel • PGE Vive Kielce (lengyel)–HC Motor Zaporizzsja (ukrán) 34–29 (17–12) – tj. a Kielce 67–62-es összesítéssel • HC Vardar Szkopje (észak-macedón)–HC PPD Zágráb (horvát) 32–30 (19–13) – tj. a Vardar kettős győzelemmel, 59–48-as összesítéssel.