Férfi kézilabda BL: Idegenben került előnybe a Szeged és a Veszprém

A MOL-Pick Szeged csapata 22–20-ra győzött a lengyel Orlen Wisla Plock otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája vasárnapi játéknapján, a negyeddöntőbe jutásért rendezett párharc első mérkőzésén. A szegedi visszavágót jövő vasárnap rendezik.

A két csapat ötödik alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a mérleg a magyar csapat szempontjából egy vereség, és immár négy győzelem.

A Telekom Veszprém csapata 30–28-ra nyert a portugál Sporting CP otthonában, a veszprémi visszavágót jövő szombaton rendezik.

Eredmények, férfi Bajnokok Ligája, a negyeddöntőbe jutásért, első mérkőzés: • Orlen Wisla Plock (lengyel)–MOL-Pick Szeged 20–22 (10–10) – a Szeged gólszerzői: Canellas 6, Bodó 4, Bánhidi és Sostarics 3–3, Sigurmannsson és Balogh 2–2, Maqueda és Bombac 1–1 • Sporting CP Lisszabon (portugál)–Telekom Veszprém 28–30 (15–14) – a Veszprém góldobói: Nenadics 8, Nagy László 5, Manuel Strlek és Iljics 3–3, Lékai , Mahé, Nilsson és Manaszkov 2–2, Gajics, Marguc és Blagotinsek 1–1; a hazaiak legeredményesebb játékosa a román Valentin Ghionea, a Szeged korábbi légiósa volt hét góllal.