Férfi kézilabda BL: egy góllal nyert Svájcban a Telekom Veszprém

A Telekom Veszprém 28–27-re győzött Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, csütörtökön.

A veszprémiektől többek között Ivan Sliskovics, Aron Palmarsson, Ancsin Gábor, Gasper Marguc és Renato Sulics hiányzott a keretből, de a hazaiaknál sem szerepelt négy alapember.

A magyar válogatott irányító, Császár Gábor szerzett vezetést a svájciaknak, és a várakozásoknak megfelelően a folytatásban is ő volt csapata vezéregyénisége. Magabiztosan, eredményesen kézilabdázott a Veszprém, és az első félidő közepén három góllal vezetett (5–8). Hatékonyan támadott mindkét együttes, mert a védekezés és a kapusteljesítmény egyik oldalon sem volt magas színvonalú (11–14).

A hajrában a magyar csapat figyelmetlenségeit kihasználva a Schaffhausen egyenlített (14–14), de az előző idényben BL-ezüstérmes veszprémiek a szünetre ismét előnybe kerültek (15–16).

A második felvonás elején a hazai együttes fordított, majd felváltva vezettek a csapatok. Ebben az időszakban Mikler Roland már másodszor hárította Császár hétméteresét (17–18), és a hazaiak magyar légiósa akcióból sem tudott túljárni honfitársa eszén. A svájci bajnok ebben az időszakban jobban védekezett, és tíz perccel a vége előtt – a meccs során először – már két találattal jobban állt (24-22).

A Veszprém öt perc alatt egy 5-1-es sorozattal ismét megfordította az állást (25–27), ám az izgalmas hajrában egy perccel a lefújást megelőzően újra döntetlen volt az állás. Javier Sabaté vezetőedző időkérése után Momir Ilics betalált, a túloldalon Császár Gábor időntúli szabaddobása a keresztléc fölé ment, így a vendégek egy góllal győztek.

A mezőny legeredményesebb játékosa a svájci Luka Maros volt nyolc találattal, Császár hattal zárt.

A Veszprém jövő szombaton a német Flensburg-Handewitt együttesét fogadja a BL csoportkörének utolsó fordulójában.

Eredmény, férfi BL, csoportkör, 13. forduló, A-csoport: • Kadetten Schaffhausen (svájci)–Telekom Veszprém 27–28 (15–16) – a Veszprém gólszerzői: Gajics és, Ilics 5–5, C. Rodriguez 4, Nilsson és Blagotinsek 3–3, Ugalde és Nagy László 2-2, Gulyás, Iváncsik Gergő, Kopljar és Lékai 1–1.

A csoport állása: 1. Barcelona (spanyol) 22 pont/12 mérkőzés (324–276), 2. Paris Saint-Germain (francia) 20/12, 3. VESZPRÉM 16/13, 4. Flensburg-Handewitt (német) 11/11 (297–282), 5. THW Kiel (német) 11/12 (302–307), 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg (dán) 6/12, 8. Schaffhausen 2/12.

B-csoport: Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–Rhein-Neckar Löwen (német) 37–31 (20–13). Szombaton játsszák: • MOL-Pick Szeged–PPD Zágráb (horvát).

Az állás: 1. Vardar Szkopje (macedón) 18 pont/12 mérkőzés, 2. RN Löwen 17/13, 3. Vive Tauron Kielce (lengyel) 16/12, 4. SZEGED 13/12, 5. Meskov Breszt (fehérorosz) 12/12, 6. Celje 9/13, 7. Zágráb 7/12, 8. IFK Kristianstad (svéd) 6/12.

A forduló többi mérkőzését szombaton és vasárnap játsszák.

Az A- és a B-csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2–6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják majd szereplésüket.