Férfi kézilabda BL: a Veszprém nem jutott a döntőbe

A Telekom Veszprém hosszabbítás után 36–35-re kikapott a német THW Kiel csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, az előző idényből elhalasztott kölni négyes döntő első játéknapján, hétfőn este. A harmadik helyért a veszprémiek a PSG-vel játszanak.

FOTÓ: A németeknek végül sikerült áttörniük a veszprémi falat... (Uros Hocevar/kolektiff)

Támadásban, védekezésben és visszarendeződésben sem volt kellően összeszedett a Veszprém, amely több mint öt perc után szerezte első gólját. Az irányító Petar Nenadic több hibával kezdte a meccset, ami rányomta bélyegét csapata teljesítményére. A szerb játékost a 14. percben Lékai Máté váltotta, és bár David Davis vezetőedző időt kért, ezt követően a Kiel 10–6-ra alakította az állást.

Magabiztos játékuk és vezetésük ellenére a németek védekezést váltottak, de erre jól reagáltak a veszprémiek, így a Kiel hamarosan visszaállt az eredeti védelmi rendszerre. Davis a 21. percben kikérte a második idejét is, ám mivel Lékai sem remekelt, elsősorban támadásépítésben gyengélkedett a magyar együttes, amely több mint tíz percig nem talált be. Ebben az időszakban a sokkal pontosabban kézilabdázó ellenfél 5–0-s sorozatot produkált, ennek köszönhetően a szünetben 18–13-ra vezetett.

Az első félidőben veszprémi oldalon egyetlen lövési kísérlet sem volt a jobbátlövő posztról, ez a második felvonásban változott, és Omar Jahja, illetve Lékai Máté vezérletével egy négyes gólsorozattal sikerült felzárkózni 22–20-ra. A németek fáradni látszottak, a magyar csapat játékosainak lendülete viszont kitartott, sikerült egyenlíteniük, sőt a 47. percben – a meccs során először – a vezetést is átvették.

Egy 7–0-s széria végén már 28–24-ra vezetett a Veszprém, ám a harmadik kieli időkérés után feltámadt az ellenfél, és egy ötös gólsorozattal ismét vezetést szerzett. A magyar együttes négygólos előnyben is levitte a kapusát, amikor kiállítás miatt emberhátrányba került, ezt remekül kihasználta a Kiel, amely a létszámfölényes támadójátékot ezt követően is kamatoztatta. A Veszprémnek sikerült egyenlítenie, ám az utolsó fél percben a győzelemért támadhatott a Kiel, de nem járt sikerrel, ahogyan időntúli szabaddobásból sem, így a 29–29-es rendes játékidő után hosszabbítás következett.

A ráadás első öt perce után 34–32-re vezettek a veszprémiek, ráadásul a Kiel azonnali piros lap miatt elveszítette egyik alapemberét, Patrick Wienceket. A folytatásban a németek ismét fordítottak, ráadásul a magyar csapat emberhátrányba került. A Veszprémnek az utolsó fél percben az egyenlítésért kellett támadnia, és mivel nem járt sikerrel, a folytatásban csupán a bronzéremért küzdhet.

A két csapat 23. egymás elleni tétmérkőzésén 11 veszprémi siker és egy döntetlen mellett ez volt a 11. kieli győzelem. A Veszprémnek ez volt a kilencedik BL-elődöntője, és az ötödik veresége, míg a Kiel 15. alkalommal játszott elődöntőt, és a nyolcadik fináléjára készülhet.

Eredmény, elődöntő: THW Kiel (német)–Telekom Veszprém 36–35 (18–13, 29–29, 32–34), hosszabbítás után. Korábban, a másik elődöntőben: Barcelona (spanyol)–Paris Saint-Germain (francia) 37–32 (18–14).