Férfi kézilabda BL: A negyeddöntőben búcsúzott a Szeged

A spanyol Juan Carlos Pastor Gomez edzette MOL-Pick Szeged – noha továbbjutásra is állt egy ideig (a 27. percre ledolgozták az első találkozón összeszedett nyolcgólos hátrányukat, sőt, egy 8–1-es széria végén már 16–7-re vezettek) – a negyeddöntőben búcsúzott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájától, miután a vasárnapi visszavágó 29–25-ös megnyerése nem volt elegendő számára az észak-macedón Vardar Szkopje kiejtéséhez.

A két csapat tizedik alkalommal találkozott tétmeccsen: két döntetlen és hat macedón siker mellett a szegediek – 2004 után – másodszor győztek.

A párharc első meccsét múlt csütörtökön a Vardar nyerte 31–23-re. A Szeged ötödször szerepelt a BL negyeddöntőjében, de még soha nem sikerült eljutnia az elődöntőig. A 2017-es győztes Vardar harmadszor került a legjobb négy közé.

A veszprémi érdekeltségű, június első hétvégéjén Kölnben esedékes négyes döntő sorsolását jövő kedden rendezik.

Eredmények, férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó: • MOL-Pick Szeged–Vardar Szkopje (macedón) 29–25 (17–9) – a Szeged gólszerzői: Bánhidi Bence 7, Dean Bombac 6, Dimitrij Zsitnyikov 5, Jorge Maqueda Pena 4, Stefan Rafn Sigurmannsson 3, Jonas Källman 2, Balogh Zsolt és Matej Gaber – továbbjutott a Vardar 56–52-es összesítéssel; a Vardar legeredményesebb játékosa a horvát Igor Karacsics volt nyolc góllal • Paris Saint-Germain (francia)–PGE Vive Kielce (lengyel) 35–26 (18–11) – tj. a Kielce 60–59-es összesítéssel. Szombaton játszották: • Telekom Veszprém–SG Flensburg-Handewitt (német) 29–25 (17–13) – tj. a Veszprém kettős győzelemmel, 57–47-es összesítéssel • Barcelona Lassa (spanyol)–HBC Nantes (francia) 29–26 (17–14) – tj. a Barcelona kettős győzelemmel, 61–51-es összesítéssel.