Férfi és női kézilabda Bajnokok Ligája

Három vereség után nyert a MOL-Pick Szeged férfi csapata, a hölgyeknél pedig a címvédő Bukaresti MSC kiküzdötte a továbbjutást a középdöntős csoportból a Bajnokok Ligájában.

Férfi BL

A MOL-Pick Szeged házigazdaként öt góllal legyőzte a horvát PPD Zágráb együttesét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában, szombaton. A szegediek három vesztes meccs után tudtak ismét nyerni a BL-ben. MOL-Pick Szeged szerda este a német Rhein-Neckar Löwen vendégeként Frankfurtban zárják a BL csoportkörét.

Eredmények, férfi BL, csoportkör, 13. forduló, B-csoport: • Celje Pivovarna Lasko (szlovén)–Rhein-Neckar Löwen (német)  37–31 (20–13) – csütörtökön játszották • MOL-Pick Szeged–PPD Zágráb (horvát) 26–21 (14–12) • IFK Kristianstad (svéd)–Kielce (lengyel) 29–25 (15–13) • Meskov Breszt (fehérorosz)–Vardar Szkopje (macedón) 30–26 (15–13).

A csoport állása: 1. Vardar 18 pont, 2. RN Löwen 17, 3. Kielce 16, 4. SZEGED 15, 5. Meskov Breszt 14, 6. Celje 9, 8. Kristianstad 8, 8. Zágráb 7.A-csoport: • Kadetten Schaffhausen (svájci)–Telekom Veszprém 27–28 (15–16) – csütörtökön játszották • Flensburg-Handewitt (német)–Bjerringbro-Silkeborg (dán) 26–24 (10–11). Az Orlen Wisla Plock (lengyel)–Paris Saint-Germain (francia) és THW Kiel (német)–Barcelona Lassa (spanyol) lapzárta után ért véget. Az állás: 1. Barcelona 22 pont/12 mérkőzés, 2. PSG 20/12, 3. VESZPRÉM 16/13, 4. Flensburg-Handewitt  13/12, 5. Kiel 11/12, 6. Wisla Plock 8/12, 7. Bjerringbro-Silkeborg 6/13, 8. Kadetten Schaffhausen 2/12

Az A- és a B-csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2–6. helyezettek pedig a nyolcaddöntőben folytatják a szereplésüket.

A nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzés: • Motor Zaporizzsja (ukrán)–Montpellier (francia) 34–36 (15–18).

Női BL

A Bukaresti MSC bejutott a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe, miután hazai pályán közel ötezer néző előtt 28–26 (14–12) arányban legyőzte a szlovén Krim Mercator Ljubljana csapatát, a középdöntő második csoportjának utolsó előtti fordulójában. A címvédőnek a vártnál nehezebb meccse volt, miután korábban a szlovéneket idegenben is legyőzte 21–24-re.

A Buk. MSC kezdett jobban 3–0, 4–1, 6–3 és 8–6-ra is vezetett, de a Krim a 19. percben 9-nél kiegyenlített, a szünetre azonban ismét a hazaiak vezettek 14–12-re. A második félidőben a fővárosiak ismét elmentek három góllal, de a szlovén csapata a 39. percben 17–17-re alakította az állást, mi több, a 43. percben átvette a vezetést, és két perccel később két góllal vezetett (20–22). Aurelian Roşca időt kért, és ez bejött: a hazaiak nyolc perc alatt zsinórban hat gólt dobtak, és ezzel eldőlt a mérkőzés, a végeredmény 28–26 lett.

A házigazdák svéd idegenlégiós Isabelle Gullden lőtte a legtöbb gólt (10).

Eredmények, 2. csoport: • Bukaresti MSC–RK Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 28–26 (14–12) Midtjylland (dán)–Larvik (norvég) 24–28 (11–18). Lapzárta után végződött a Győri Audi ETO KC–Team Esbjerg (dán) mérkőzés.A csoport állása: 1. GYŐR 13 PONT/8 MÉRKŐZÉS, 2. Larvik 12/9, 3. BUK. MSC 9/9, 4. Midtjylland 8/9, 5. Krim Ljubljana 6/9, 6. Team Esbjerg 4/8.

Az utolsó forduló párosítása: Krim Mercator–Midtjylland, Team Esbjerg–Buk. MSC és Larvik–Győr (mindkettő március 12.).