Federer kiköszörülte a csorbát az ATP-világbajnokságon

A dél-afrikai Kevin Anderson váratlanul egyoldalú mérkőzésen, mindössze egy játékot veszítve győzött a japán Nisikori Kej ellen a férfi teniszezők szezonzáró ATP-világbajnokságának második fordulójában. A svájci Roger Federer a japán elleni kisiklás után magabiztosan verte a másik mérkőzésen osztrák ellenfelét, Dominic Thiemet.

A délutáni egyes mérkőzés korántsem tűnt előre lefutottnak, mivel Anderson és Nisikori is kiválóan kezdett vasárnap. Előbbi Dominic Thiemet győzte le, míg utóbbi Roger Federer ellen aratott meglepő sikert. A japán teniszező ugyanakkor kedden meg sem tudta közelíteni két nappal korábbi formáját, Anderson számolatlanul nyerte a gémeket, és Nisikori csupán 6:0, 5:0-nál tudott egyetlen játékot nyerni. Anderson ezzel közel került a továbbjutáshoz, amihez a csoport első vagy második helyén kell végeznie.

Roger Federer két sima szettben nyert Dominic Thiem ellen a férfi teniszezők szezonzáró ATP-világbajnokságának második fordulójában, Londonban.

A kedd esti egyes mérkőzés első két játéka hosszú és kiegyenlített volt, de aztán felpörögtek az események, Federer 1:1-nél, majd 4:2-nél elvette ellenfele adogatását, és 32 perc alatt szettelőnybe került. A 36 percig tartó második játszmában rögtön az első gémben brékelt, majd 5:3-nál ismét, ezzel javított helyzetén.

Eredmények, Lleyton Hewitt-csoport, 2. forduló: Anderson (dél-afrikai, 4.)–Nisikori (japán, 7.) 6:0, 6:1; Federer (svájci, 2.)–Thiem (osztrák, 6.) 6:2, 6:3. Az állás: 1. Anderson 2 győzelem/2 mérkőzés, 2. Nisikori 1/1, 3. Federer 1/1, 4. Thiem 0/2.

A másik csoportban a világelső szerb Novak Djokovics mellett a német Alexander Zverev, a horvát Marin Csilics és az amerikai John Isner szerepel, Djokovicsnak és Zverevnek van eddig győzelme. A vasárnapig tartó világbajnokságon a csoportok első és második helyezettjei jutnak elődöntőbe. A torna összdíjazása nyolcmillió dollár.