Federer az ATP-vb elődöntőjébe jutott Anderson legyőzésével

Roger Federer két szettben legyőzte Kevin Andersont a férfi teniszezők szezonzáró londoni ATP-világbajnokságának harmadik fordulójában, így bejutott az elődöntőbe.

A svájci játékos 1 óra 17 perces mérkőzésen kerekedett dél-afrikai riválisa fölé, akinek négy közé kerülése már a találkozó előtt biztossá vált, miután az osztrák Dominic Thiem két sima szettben legyőzte a japán Nisikori Kejt.

A hatszoros vb-győztes (2003, 2004, 2006, 2007, 2010, 2011), további négyszer döntős (2005, 2012, 2014, 2015) Federer 16. vb-részvétele során 15. alkalommal játszhat majd a négy között.

Eredmények, Lleyton Hewitt-csoport, 3. forduló: Thiem (osztrák, 6.)–Nisikori (japán, 7.) 6:1, 6:4; Federer (svájci, 2.)–K. Anderson (dél-afrikai, 4.) 6:4, 6:3. A végeredmény: 1. Federer 2 győzelem/1 vereség, 2. Anderson 2/1, 3. Thiem 1/2, 4. Nisikori 1/2.

A másik csoportban, a zárókör eredményeitől függetlenül, a világelső szerb Novak Djokovics két győzelemmel már biztosította a helyét a négy között, a német Alexander Zverev és a horvát Marin Csilics egy-egy győzelemmel és vereséggel áll, míg az amerikai John Isner mindkét mérkőzését elveszítette.

A vasárnapig tartó világbajnokságon a csoportok első és második helyezettjei jutnak elődöntőbe. A torna összdíjazása nyolcmillió dollár.