Fed-kupa: botrányos első nap után Románia megőrizte helyét a Világcsoport II-ben

Az első játéknap után 1–1-re állt a Románia–Nagy Britannia közötti teniszmérkőzés a Fed-kupa Világcsoport II-ben. A Mamaián rendezett párharc első mérkőzésén Simona Halep 6:4, 6:1 arányban 70 perc alatt győzött Heather Watson ellen, a második mérkőzést Sorana Cârstea 6:2, 6:3 arányban elveszítette Konta Johannával szemben, ez a találkozó egy órát és 29 percet tartott.

A magyar származású, brit színekben játszó Konta 35 perc alatt 6:2-re megnyerte az első szettet. A másodikban Cârstea 1:0-ra és 2:1-re is vezetett, amikor a román csapat szövetségi kapitánya, Ilie Năstase szóváltásba keveredett a vezetőbíróval. A vitába beleszólt a verseny főbírója is, Năstasét előbb a lelátóra ültették, majd kiküldték a pályáról. Helyét Monica Niculescu vette át.

Cârstea elnyerte Konta adogatását, de a svájci székbíró a közönség sportszerűtlen magatartása miatt másodszor is megszakította a mérkőzést. Konta sírni kezdett, a közönséget Simona Halep próbálta visszafogni (a román csapatot akár ki is zárhatták volna a versenyből). A mérkőzés 3:1-ről folytatódott, Konta zsinórban nyert öt játékot.

Az ITF Năstasét kitiltotta a vasárnapi meccsekről is.

Románia csapata megőrzi helyét Világcsoportban, miután Irina-Camelia Begu 6:4, 7:5 arányban legyőzte Watsont, és ezzel Románia 3-1 arányban vezet Nagy-Britanniával szemben. Korábban Halep 72 percnyi játék után 6:1, 6:3 arányban múlta felül Kontát, a második játszmában 1:3-mas állásról zsinórban öt játékost nyerve győzött a konstancai teniszező.

A párharc a Halep, Monica Niculescu–Jocelyn Rae, Laura Robson páros meccsel fejeződött be, ám az eredménynek csak a statisztika szempontjából volt jelentősége. A britek győztek 6:3, 1:6, 10–8 arányban, a párharcot viszont Románia nyerte 3–2-re.