Fájó CFR-vereség a Fellegváron

Hazai pályán kapott ki szombat este a Kolozsvári CFR a bajnoki rájátszás 3. fordulójában, ezzel közvetve lehetőséget adott a listavezető FCSB-nek, hogy négy pontra növelje előnyét – a fővárosi csapat ma este fogadja a Sepsiszentgyörgyi Sepsit. A vasutasok részben Ovidiu Haţegan játékvezetőt hibáztatják a kudarcért, aki szerintük nem adott meg egy – de lehet, hogy két – tizenegyest, ám nem lett volna szükség tizenegyesre, ha számtalan helyzete közül a CFR nem csak egyet képes gólra váltani.

A második és harmadik helyezettek rangadójának tétje a vendégeknek számára volt nagyobb, hiszen egy vereséggel a krajovai csapat végleg elbúcsúzott volna a bajnoki reményektől – így viszont még játékban maradt a végső sikerért.

A találkozó talán másképp alakulhatott volna, ha a CFR kihasználja első helyzetét, a 10. percben viszont a néhány másodperccel korábban beállt Chipciu egy szép csiki-csuki végén alig 10 méterről nem tudta eltalálni a kapu felületét – lövése a felső léc fölött szállt el.

A Krajova a 26. percben jegyezte első helyzetét, akkor Bancu beadás-lövése szállt veszélyesen a hosszú sarok felé, de Bălgrădean menteni tudott. Két perc múlva viszont a vendégeknek már sikerült túljárniuk a kapus eszén: egy szögletbeadást követően Marius Constantin fejesét Bălgrădean csak kiütni tudta, éppen Andrei Ivan elé, akinek 2-3 méterről formalitás volt kapuba juttatni a labdát. A Krajova ráadásul alig néhány perc múlva növelni tudta volna előnyét, egy szabadrúgás-beadásból ismét Ivanhoz került a labda, aki jól fordult le a hatos közelében, ám lövése – a CFR szerencséjére – elakadt az eléje vetődő Camora lábában.

A félidő hajrájában a CFR az egyenlítés érdekében nagy nyomás alá helyezte a riválist, de nem járt sikerrel: a 42. percben Camora beadásánál, Chipciu és Bancu légi csatájánál a CFR tizenegyest kért (az egyensúlyát vesztő középpályás végül sikertelenül próbálta átemelni a labdát a vendégek kapusán), de a játékvezető továbbot intett, egy perccel később pedig szép támadás végén Gâdea közeli lövését blokkolták a kétségbeesett hátvédek, akárcsak a hosszabbításpercekben Chipciu 16-oson belüli próbálkozását.

A CFR a második félidő elején is fölényben játszott, az 51. percben újabb büntetőgyanús támadást jegyezhetünk a nevévél: Chipciu néhány szép csel után lőtt laposan a rövidsarokra, Pigliacelli vetődve kiütötte a labdát, majd a „lepattanóra” Debeljuh próbált meg lecsapni, de ütközött Ackával és felborult a hatos szélén – Haţegant ezúttal sem „hatották meg” a történtek.

A vendégek Mamut révén próbáltak kijönni a szorításból, de Bălgrădean védett, majd a következő percben megszületett a levegőben lógó gól: egy szöglet után Burcă fejjel helyezte vissza a labdát a hatos szélére, Debeljuh lábara, aki a szabadon hagyott Sigurjonsson elé tálalt – utóbbi csukott szemmel is betalált volna hét méterről.

Öt perc múlva Camora 15 méterről, külsővel próbált meg becsavarni egy labdát Pigliacelli kapujának hosszú sarkába, de centikkel célt tévesztett, a 71. percben pedig egy védelmi hibát követően Păun került lövőhelyzetbe a 16-os közepén, de 12-13 méteres bombája a felső lécen csattant. A 77. percben, egy szögletbeadást követően Vinicius fejese szállt föle, majd a 85.-ben Burcă hátvédeken megpattanó, s emiatt erőtlenné váló lövését fogta a krajovaiak hálóőre.

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: a 88. percben Dan Nistor oldalról érkező szabadrúgás-beadását Tudorie fejelte védhetetlenül a rövid sarokra.

A gól után egyetlen lehetősége lett volna a CFR-nek az egyenlítésre, a hosszabbítások 5. percében Costache beadását Debeljuh mellel tette továbbította a 16-osba betörő Hobannak, aki azonban – nem a legjobb szögből – próbálta meg kilőni a hosszúsarkot, de a labda ezúttal is célt tévesztett.

A CFR hiába volt jobb a pályán, végül kénytelen volt fejet hajtani riválisa előtt. Érdekesség: a CFR trénere, Eduard Iordănescu eddigi pályafutása során 14 alkalommal játszott csapataival a Krajova ellen, de csak egyszer tudott nyerni, 2018-ban, a Szuperkupában, a CFR-rel.

A két együttes 25. alkalommal találkozott egymással az élvonalbeli bajnokságban, a krajovaiaknak ez volt a nyolcadik sikerük, kilenc CFR-győzelem és nyolc döntetlen mellett. Házigazdaként a CFR ötször tudott győzni, négyszer pontosztozkodással zárult a találkozó, négyszer pedig a Krajova győzelmével.

Az alapszakaszban mind Kolozsváron, mind pedig Krajován gólnélküli döntetlennel osztozkodott a pontokon a két csapat.

A Kolozsvári CFR felállása: Bălgrădean – Manea, Vinicius, Burcă, Camora – Joca (5. perc Chipciu), Soares (89. perc Hoban), Sigurjonsson (69. perc Păun) – Deac, Rondon (46. perc Debeljuh), Gîdea (46. perc Costache).

Az ideiglenes élmezőny a play-off tabelláján: 1. FCSB 39 pont/2 mérkőzés, 2. Kolozsvári CFR 38/3, 3. Krajova 34/3.

BORíTÓKÉP: facebook.com/cfr1907 – Dan Tăuţan