Európa Liga: veretlen az FCSB a nemzetközi kupában

A labdarúgó Európa Liga csoportkörének harmadik, csütörtöki fordulójában a Hapoel Beer-Seva hazai pályán 2–1-re alulmaradt az FCSB ellen, a magyar válogatott védő, Korhut Mihály végigjátszotta a találkozót. A Vécsei Bálintot nélkülöző Lugano ugyanebben a csoportban 3–2-re verte Luzernben a vendég Viktoria Plzent.

A sivatag melletti városban, a Toto Turner Stadionban mintegy 15 ezer néző jelenlétében fontos győzelmet ért el az FCSB, amely az első félidőben még gól nélküli döntetlenre állt a Hapoel Beer-Sevával. A harmadik meccen is győztes fővárosiak nagy lépést tettek a tizenhatoddöntőbe jutás, kupatavasz felé.

A beállása után 21 másodperccel eredményes, majd öt percre rá duplázó Harlem Eddy Gnohere jegyezte a bukarestiek góljait, a spanyolul Isaac Cuenca három perccel a rendes játékidő vége előtt szépített. Az izraeliek kétszer is 11-est reklamáltak kezezés miatt (ebből a másodikat egész biztosan jogosan), s volt egy les miatt meg nem adott góljuk is (Maor Melikson csapatkapitány – 18. perc).

Nicolae Dică csapatából Constantin Budescu fordulásból leadott lövése a második percben szinte a kapufát súrolta, később pedig Florin Tănase csapatkapitány nem tudta értékesíteni Romario Benzar beadását.

A házigazdák első nagyobb helyzeténél a 24. percben a nigériai John Ogu 22 méteres lövését a kapu mellé tolták. Az FCSB részéről Tănase (26. perc) és Budescu (27. perc) hagyott ki lehetőséget, előbbinek blokkolták a lövését, utóbbi mellétrafált.

A Kolozsvári U FC-t is megjárt Anthony „Tony” Nwakaeme (29. és 45. + 1. perc) helyzeteinél az első lövést védte Florin Niţă, am ásodik pedig mellégurult. Az első félidő hajrájában, a 43. percben Maharan Radi lövését is hárították az FCSB védői, az eset szépséghibája, hogy Ovidiu Popescu kézzel tette ezt.

A második játékrészben a Barak Bakhar Hapoel megszerezhette volna a vezetést, de Daniel Einbinder kapáslövését kispárgázta Niţă a 67. percben. Három percre rá a Tănase helyére érkezett Gnohere fordulásból lőtt gólt Filip Teixeira betörése után (0–1), majd a 75-ben Budescu pontos beadását is befejelte (0–2). A Hapoel Beer-Seva támadásai közül Korhut helyzete emelkedik ki a 86. percben, lövése megpattant és a kapu mellé ment. Egy perccel később az exdinamós Hatem Elhatem betörésénél és beadásánál sorozatban hibáztak a már fáradt FCSb-védők, Cuenca pedig a kapuba passzolt (1–2).

Ugyanabban a minutumban Tomas Pekhart fejeséhez a szerb Bogdan Planics kézzel ért a labdához, de a holland Kevin Blom sípmester ezúttal sem ítélt büntetőt.

A G-csoport eredményei: • Hapoel Beer-Seva (izraeli)–FCSB 1–2 (Cuenca – 88. perc, illetve Harlem Eddy Gnohere 2 – 70. és 75. perc) • Lugano (svájci)–Viktoria Plzen (cseh) 3–2 (Bottani – 63., Carlinhos – 70. és Gerndt – 88. perc, illetve Krmencik – 76. és Bakos – 90. perc). A csoport állása:

1.      FCSB         3       3       0       0       7–2   9

2.      Lugano       3       1       0       2       5–6   3

3.      Plzen 3       1       0       2       5–7   3

4.      Hapoel       3       1       0       2       4–6   3

A német Hertha Berlin SC egy góllal kikapott a Zorja Luhanszk vendégeként. Dárdai Pál csapata így továbbra is nyeretlenül sereghajtó a négyesében, hátránya öt pont a második, továbbjutó helyen álló ukrán riválisával szemben.

A további magyar érdekeltségű csapatok közül Szalai Ádámot sérülés miatt nélkülöző 1899 Hoffenheim gól nélküli első félidőt követően is biztosan nyert a török Basaksehir ellen otthon. A német együttes két vereség után először szerzett pontokat.

Az eddig hibátlan AC Milan és Dinamó Kijev is döntetlent ért el hazai pályán. Az olasz csapat az AEK Athénnal 0–0-t, míg a Kádár Tamást foglalkoztató ukrán együttes a Young Boys gárdájával 2–2-t játszott. A magyar válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

A bolgár bajnok Razgrad Ludogorec 2–0-ra legyőzte a portugál Sporting Braga, az első találatot a román válogatott Cosmin Moţi szerezte a 25. percben. A hátvéd végigjátszotta meccset, a másik román idegenlégióst, Claudiu Keşerűt a 83. Percben cserélték be.

Bécsi Austria (osztrák)–Fiume/Rijeka (horvát) meccsre (végeredmény: 3–1) a vendégek nem nevezték Florentin Mateit. Az olasz SS Lazio hátvédje Ştefan Radu végigjátszotta a nizzai mérkőzést, amelyet a rómaiak 3–1-re nyertek meg.

A macedón fővárosban, Szkopjében a helyi Vardar vendégeként a spanyol Real Sociedad érte el a nap gólcsúcsát, a 6–0-hoz Willian Jose négy góllal járult hozzá.

A Zlin és az FC Koppenhága (1–1) mérkőzés 20 percen át szünetelt a köd miatt.

A harmadik kört követően négy csapat maradt százszázalékos: az FCSB, az angol Arsenal, az olasz SS Lazio és az orosz Zenit.

A-csoport: • Villarreal (spanyol)–Slavia Prága (cseh) 2–2 • FC Asztana (kazah)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 4–0. A csoport állása: 1. Villarreal 5 pont (5–3), 2. Slavia 5 (4–3), 3. Asztana 4, 4. Maccabi 1.B-csoport: • Dinamó Kijev (ukrán)–Berni Young Boys (svájci) 2–2 • KF Skënderbeu Korçë (albán)-Partizán Belgrád (szerb) 0–0. Az állás: 1. Kijev 7 pont, 2. Young Boys 3, 3. Partizan 2 (3–4), 4. Skënderbeu 2 (2–4).C-csoport: • 1899 Hoffenheim (német)–Isztambul Basaksehir (török) 3–1 • Braga (portugál)–Razgrad Ludogorec (bolgár) 0–2. Az állás: 1. Ludogorec 7 pont, 2. Braga 6, 3. Hoffenheim 3, 4. Basaksehir 1.D-csoport: • Bécsi Austria (osztrák)–Fiume/Rijeka (horvát) 1–3 • AC Milan (olasz)–AEK Athén (görög) 0–0. Az állás: 1. Milan 7 pont, 2. AEK 5, 3. Rijeka 3, 4. Austria 1.E-csoport: • Atalanta Bergamo (olasz)–Apollon Limasszol (ciprusi) 3–1 • Everton (angol)–Olympique Lyon (francia) 1–2. Az állás: 1. Atalanta 7 pont, 2. Lyon 5, 3. Apollon 2, 4. Everton 1.F-csoport: • Zlín (cseh)–FC Koppenhága (dán) 1–1 • Sheriff Tiraszpol (moldáv)–Lokomotív Moszkva (orosz) 1–1. Az állás: 1. Lokomotív 5 pont, 2. Koppenhága és Sheriff 3–3 (egyaránt 1–1-es gólarány), 4. Zlín 2.H-csoport: • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–Arsenal (angol) 0–1 • BATE Boriszov (fehérorosz)–1. FC Köln (német) 1–0. Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Crvena Zvezda 4 (2–2), 3. BATE 4 (4–5), 4. Köln 0.I-csoport: • Olympique Marseille (francia)–Vitoría Guimaraes (portugál) 2–1 • Konyaspor (török)–Red Bull Salzburg (osztrák) 0–2. Az állás: 1. Salzburg 7 pont, 2. Marseille 6, 3. Konyaspor 3, 4. Guimaraes 1.J-csoport: • Zorja Luhanszk (ukrán)–Hertha Berlin SC (német) 2–1 • Östersund (svéd)–Athletic Bilbao (spanyol) 2–2. Az állás: 1. Östersunds 7 pont, 2. Zorja 6, 3. Bilbao 2, 4. Hertha 1.K-csoport: • Zulte Waregem (belga)–Vitesse Arnhem (holland) 1–1 • OGC Nizza/Nice (francia)–SS Lazio (olasz) 1–3. Az állás: 1. Lazio 9 pont, 2. Nice 6, 3. Vitesse 1 (3–7), 4. Waregem 1 (2–8).L-csoport: • Vardar Szkopje (macedón)–Real Sociedad (spanyol) 0–6 • Zenit Szentpétervár (orosz)–Rosenborg Trondheim (norvég) 3–1. Az állás: 1. Zenit 9 pont, 2. Real Sociedad 6, 3. Rosenborg 3, 4. Vardar 0.