Európa Liga: tizenhatoddöntők, első felvonás

Kádár Tamás csapata, a Dinamó Kijev 2–2-es döntetlent játszott idegenben az Olimpiakosszal a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőbe jutásért vívott párharc első mérkőzésén, csütörtökön.

A magyar válogatott védő nem volt a keret tagja, mint ahogyan Szántó Tamás sem az Internazionalétól otthon 1–0-ra kikapó Bécsi Rapidban. A gólt az argentin Lautaro Martinez lőtte 11-esből. A bécsiek román csatára, Andrei Ivan végig a pályán volt, sőt, neki nyílt esélye gólt lőni, de találatát les címén érvénytelenítették.

Az FC Sevilla 1–0-ra legyőzte Ben Yedder góljával az SS Laziót Rómában, a házigazdáknál a román Ştefan Radu hátvéd végigjátszotta a mérkőzést, a 31 percben sárga lapot kapott.

Szoboszlai Dominik a cserepadról nézhette csapata, az osztrák Red Bull Salzburg vesztes meccsét a belga FC Bruges ellenében (2–1).

A Slavia Prága és az KRC Genk gól nélküli döntetlenre végzett, a csehek nem nevezték a keretbe Alexandru Băluţăt.

Valencia CF és az SSC Nápoly fontos lépést tett a továbbjutás felé, előbbi 2–0-ra nyert idegenben a Celtic ellen – a glasgow-i összecsapást az aradi Ovidiu Alin Haţegan vezette. Az olasz csapat (cserepadján a román válogatott Vlad Chiricheş-sel) szintén idegenben, az FC Zürich otthonában diadalmaskodott 3–1-re.

A nap meglepetését a BATE Boriszov „követte el”: a fehéroroszok 1–0-ra legyőzték az Arsenalt.

Európa Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, első mérkőzések: • Fenerbahce Isztambul (török)–Zenit Szentpétervár (orosz) 1–0 – kedden játszották • Galatasaray Isztambul (török)–Benfica Lisszabon (portugál) 1–2 (gól: Christian Luyindama – 54. perc, illetve Eduardo Salvio – 21., 11 m és Harisz Szeferovics – 64. perc) • BATE Boriszov (fehérorosz)–Arsenal (angol) 1–0 (Stanislav Dragun – 45. perc; kiállítva: Alexandre Lacazette – 85. perc, Arsenal) • SS Lazio (olasz)–FC Sevilla (spanyol) 0–1 (Wissam Ben Yedder – 22. perc) • Olimpiakosz Pireusz (görög)–Dinamó Kijev (ukrán) 2–2 (Ahmed Hasszan Koka – 9. és Gil Dias – 40. perc, illetve Vitalij Bujalszkij – 28. és Benjamin Verbics – 90. perc) • Stade Rennes (francia)–Real Betis Sevilla (spanyol) 3–3 (Adrien Hunou – 2., Javi Garcia – 10., öngól és Hatem Ben Arfa – 45. + 3., 11 m, illetve Giovani Lo Celso – 32., Sidnei – 62. és Diego Lainez – 90. perc) • FK Krasznodar (orosz)–Bayer Leverkusen (német) 0–0 • Slavia Prága (cseh)–KRC Genk (belga) 0–0 • Bécsi Rapid (osztrák)–Milánói Internazionale (olasz) 0–1 (Lautaro Martínez – 39. perc, 11 m) • Sporting Lisszabon (portugál)–Villarreal (spanyol) 0–1 (Alfonso Pedraza – 3. perc; kiállítva: Marcos Acuna – 77. perc, Sporting) • Celtic Glasgow (skót)–Valencia CF (spanyol) 0–2 (Gyenisz Cserisev – 42. és Ruben Sobrino – 49. perc) • Sahtar Donyeck (ukrán)–Eintracht Frankfurt (német) 2–2 (Marlos – 10., 11 m és Taison – 67. perc, illetve Martin Hinteregger – 7. és Filip Kosztics – 50. perc; kiállítva: Tarasz Sztyepanenko – 11. perc, Sahtar) • Malmö FF (svéd)–Chelsea (angol) 1–2 (Anders Christiansen – 80. perc, illetve Ross Barkley – 30. és Olivier Giroud – 58. perc) • FC Zürich (svájci)–SSC Nápoly (olasz) 1–3 (Benjamin Kololli – 83. perc, 11 m, illetve Lorenzo Insigne – 12., José Maria Callejón – 21. és Piotr Zielinski – 77. perc) • FC Bruges (belga)–Red Bull Salzburg (osztrák) 2–1 (Stefano Denswil – 64. és Wesley – 81. perc, illetve Zlatko Junuzovics – 17. perc) • Viktoria Plzen (cseh)–Dinamó Zágráb (horvát) 2–1 (Ludek Pernica 2 – 54. és 83. perc, illetve Daniel Olmo – 41. perc).

Borítókép: Andrei Ivan (97-es) és Cedric küzdelme