Európa Liga: önbizalommal várhatja a hazai visszavágót a MU
Vissza

A Manchester United az angol bajnoki listavezető Chelsea legyőzésével hangolt az RSC Anderlechttel Brüsszel szembeni Európa Liga negyeddöntős párharc 1–1-ről induló visszavágójára, amelyet csütörtökön rendeznek.

José Mourinho együttese önbizalmat szerezhetett a londoniak felett aratott sikerrel, főleg úgy, hogy legjobb gólszerzője, Zlatan Ibrahimovic a mérkőzés nagy részét a kispadon töltötte, és csak az utolsó tíz percre állt be. A csütörtöki összecsapáson minden bizonnyal ismét a kezdőcsapatban kap lehetőséget a svéd támadó, aki öt gólt szerzett eddig a sorozatban – az idény során pedig összesen 28-at.

A manchesteriek számára azért van különösen komoly tétje az összecsapásnak, mert hétvégi győzelmük ellenére sem biztos, hogy a Premier League-ben az első négy között végeznek, ezzel elérve a Bajnokok Ligája-részvételt. Amennyiben ez nem sikerül, akkor az Európa Liga jelenthet reményt a számukra, amelynek győztese indulhat a következő szezonban a legrangosabb európai kupában.

A belga bajnokság listavezetője (amelyben két román idegenlégiós is szerepel, Alexandru Chipciu és Nicolae Stanciu) elleni párharc visszavágóján a manchesteriek a favoritok, már csak azért is, mert ebben az idényben minden sorozatot figyelembe véve mindössze egyszer veszítettek saját közönségük előtt.

A Besiktas–Lyon párharcban a törököket nem büntette zártkapus meccsel az európai szövetség (UEFA), noha szurkolóik pirotechnikai eszközöket dobáltak a francia drukkerekre Lyonban, emiatt háromnegyed órás késéssel kezdődött a találkozó. Története során a Besiktas először juthat elődöntőbe európai kupasorozatban, ehhez azonban nyernie kell.

A német bajnokságban mindössze a 11. helyen álló Schalkéra nehéz feladat vár az Ajax elleni, hazai visszavágón, amelyet kétgólos hátrányból kezd. A hollandok elmúlt nyolc összecsapásukból hetet megnyertek, így magabiztosan készülhetnek a találkozóra.

A negyedik párharcban a belga bajnokságban csak az alsóházban szereplő Genk helyzete nem reménytelen, ugyanis idegenben két gólt is tudott szerezni a Celta Vigo ellen, így egyetlen találat elég számára a továbbjutáshoz.

A csütörtöki program, Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók (a meccsek 22.05 órakor kezdődnek): • Besiktas Isztambul (török)–Olympique Lyon (francia) – az első meccsen: 1–2, élőben követhető a DolceSport2 tévéadón • FC Schalke 04 Gelsenkirchen (német)–Ajax Amsterdam (holland) – 0–2, DolceSport3 • RKC Genk (belga)–Celta Vigo (spanyol) – 2–3, DolceSport4 • Manchester United (angol)–RSC Anderlecht Brüsszel (belga) – 1–1, RTL II., Pro tv és DolceSport.