Európa Liga: négygólos búcsúk a kiskapun át – Videoton és Viitorul

A Székesfehérvári Videoton FC az idegenben elért gól nélküli döntetlen után (csalóka reményekkel) Felcsúton 4–0-ra kikapott a szerb Partizán Belgrádtól a labdarúgó Európa Liga-selejtező negyedik fordulójának csütörtöki visszavágóján, így nem jutott a sorozat csoportkörébe. Hazai veresége után a Konstancai Viitorult is 4–0-ra verte az osztrák Red Bull Salzburg.

A Videoton mérkőzésén Andre Marriner angol játékvezető megfosztotta a Vidit egy emberelőnytől viszont kiállította Juhász Rolandot (sárga lap a 44. és 46. percben).

A székesfehérváriak búcsújával a magyar csapatok immár sorozatban ötödik éve nem jutottak egyik európai kupasorozat főtáblájára, azaz csoportkörébe sem.

A salzburgi meccsen Gheorghe Hagi csapata a 70. perctől emberhátrányban volt kénytelen játszani, miután Sorin Rădoi megsérült, és a cserelehetőségeket a mester már 12 perccel korábban kimerítette. A találkozón a svéd Stefan Johannesson fújta a sípot.

Eredmények, Európa Liga-selejtező, 4. forduló, visszavágó: • Székesfehérvári Videoton FC–Partizán Belgrád (szerb) 0–4 (gól: Tawamba – 6., Soumah – 24., valamint Djurdjevics – 35. és 86. perc; kiállítva: Juhász – 46. perc) – továbbjutott a Partizán 4–0-s összesítéssel • Red Bull Salzburg (osztrák)–Konstancai Viitorul 4–0 (Dabbur – 7., Gulbrandsen – 38., Berisha – 53., 11 m és Haidara – 88. perc) – tj. A Red Bull Salzburg kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel.

További eredmények (kiemelve a továbbjutók): • AEK Larnaca (ciprusi)–Viktoria Plzen (cseh) 0–0 – tj. a Viktoria Plzen 3–1-es összesítéssel • Dinamó Kijev (ukrán)–Marítimo Funchal (portugál) 3–1 – tj. a Dinamó Kijev 3–1-es összesítéssel • Olekszandrija (ukrán)–BATE Boriszov (fehérorosz) 1–2 – tj. a BATE 3–2-es összesítéssel • Östersund (svéd)–PAOK Szaloniki (görög) 2–0 – tj. az Östersund 3–3-mal, idegenben szerzett góllal • Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Rheindorf Altach (osztrák) 2–2 – tj. a Maccabi 3–2-es összesítéssel • Sheriff Tiraszpol (moldáv)–Legia Varsó (lengyel) 0–0 – tj. a Sheriff 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal • Fenerbahce Isztambul (török)–Vardar Szkopje (macedón) 1–2 – tj. a Vardar kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel • Suduva (litván)–Razgrad Ludogorec (bolgár) 0–0 – tj. a Razgrad Ludogorec 2–0-s összesítéssel • Zenit Szentpétervár (orosz)–FC Utrecht (holland) 2–0 – hosszabbítás után, tj. a Zenit, 2–1-es összesítéssel • Skënderbeu (albán)–Dinamó Zágráb (horvát) 0–0 – tj. a Skënderbeu, 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal • Midtjylland (dán)–Apollon Limassol (ciprusi) 1–1 – tj. az Apollon 4–3-as összesítéssel • AEK Athén (görög)–FC Bruges (belga) 3–0 – tj. az AEK 3–0-s összesítéssel • Sporting Braga (portugál)–Hafnarfjördur (izlandi) 3–2 – tj. a Sporting Braga kettős győzelemmel, 5–3-as összesítéssel • Athletic Bilbao (spanyol)–Panathinaikosz Athén (görög) 1–0 – tj. az Athletic Bilbao kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel • Skendija (macedón)–AC Milan (olasz) 0–1 – tj. a Milan kettős győzelemmel, 7–0-s összesítéssel • Rosenborg Trondheim (norvég)–Ajax Amszterdam (holland) 3–2 – tj. a Rosenborg, kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel • Olympique Marseille (francia)–Domzale (szlovén) 3–0 – tj. az Olympique 4–1-es összesítéssel • Crvena Zvezda Belgrád (szerb)–FK Krasznodar (orosz) 2–1 – tj. a Crvena Zvezda 4–4-gyel, idegenben szerzett több góllal • Hajduk Split (horvát)–Everton (angol) 1–1 – tj. az Everton 3–1-es összesítéssel • Bécsi Austria (osztrák)–NK Eszék/Osijek (horvátországi) 0–1 – tj. az Austria 2–2-vel, idegenben szerzett több góllal.

Monacóban péntek délután elkészítették a csoportok beosztását. A Bajnokok Ligájából kibukott FCSB a G-csoport tagja lett, egyebek között ismét a cseh Viktoria Plzennel küzd a továbbjutást jelentő két hely egyikéért.

A lista:

A-csoport: Villareal (spanyol), Maccabi Tel-Aviv, FK Asztana (kazah), Slavia Prága (cseh).B-csoport: Dinamó Kijev, Young Boys, Partizán Belgrád, Skënderbeu.C-csoport: Braga (portugál), Razgrad Ludogorec, 1899 Hoffenheim (német), Isztambul Basaksehir (török).D-csoport: Milan, Austria, NK Fiume/Rijeka (horvát), AEK Athén.E-csoport: Olympique Lyon (francia), Everton, Atalanta Bergamo (olasz), Apollon Limasszol.F-csoport: FC Koppenhága (dán), Lokomotív Moszkva (orosz), Sheriff, Fastav Zlín (cseh).G-csoport: Viktoria Plzen, FCSB, Hapoel Beer-Seva (izraeli), FC Lugano (svájci).H-csoport: Arsenal (angol), BATE, 1. FC Köln (német), Crvena Zvezda.I-csoport: Red Bull Salzburg, Olympique Marseille, Guimaraes (portugál), Konyaspor (török).J-csoport: Athletic Bilbao, Hertha Berlin SC (német), Zorja Luhanszk (ukrán), Östersunds.K-csoport: SS Lazio (olasz), AC Nizza/Nice (francia), Zulte Waregem (belga), Vitesse Arnhem (holland).L-csoport: Zenit, Real Sociedad (spanyol), Rosenborg, Vardar.