Európa Liga: Megszerezte első győzelmét a Vidi

A Székesfehérvári MOL Vidi FC két vereség után a PAOK vendégeként aratott 2–0-s sikerével csütörtökön megszerezte első győzelmét a labdarúgó Európa-liga csoportkörében, így reális esélye maradt arra, hogy az első kettő között végezzen, és ezzel kiharcolja a továbbjutást.

A székesfehérvári együttes Huszti Szabolcs góljával már a 12. percben előnybe került egy nagy védelmi hibát kihasználva, majd közvetlenül a szünet előtt egy szögletet követően Stopira fejelt a görögök kapujába. Az L-jelű négyest a Chelsea hibátlan mérleggel, azaz kilenc ponttal vezeti, mögötte viszont a Vidinek, a PAOK-nak és a fehérorosz BATE Boriszovnak is három-három pontja van. A magyar bajnok a november 8-i negyedik fordulóban a PAOK-ot fogadja a budapesti Groupama Arénában.

Az első gól(ok) és az első pont(ok) megszerzésének reményében indult harcba a Răzvan Lucescu edzette PAOK Szaloniki otthonában a MOL Vidi FC. A magyar bajnok ennek megfelelően nem kezdett megilletődötten, és Huszti Szabolcs góljával a 12. percben megszerezte a vezetést: a találat előtt Loic Nego volt igen harcos, és nem engedte, hogy a határozatlan José Ángel Crespo kiengedje az alapvonalon a labdát, így tudta azt csapattársához passzolni. Hátrányba kerülve a PAOK több veszélyes támadást vezetett, ám helyzetekig jutott csak. Eközben a Vidi sem adta fel a támadásokat. Olyannyira nem, hogy egy sarokrúgást követően kettőre növelte előnyét a magyar alakulat: Huszti beívelését Stopira fejelte öt méterről a hálóba.

Érett a bravúr, de nagyon kemény 45 perc várt a fehérváriakra. A görögöket űzte-hajtotta szurkolótáboruk, de igen sok hibával játszottak. A Vidi ellenben magabiztosan futballozott, és kontráiban sokkal több fantázia volt. Az utolsó negyedórában tovább fokozta a nyomást a PAOK, az újabb gólt mégis a csereként beállt Armin Hodzics lőhette volna, amikor egyedül vezette a labdát Alekszandrosz Pahalakisz kapusra, aki nagy bravúrral védte lövését. Végül ez már nem számított, a Vidi nagy bravúrt végrehajtva legyőzte a görög bajnokság listavezetőjét, így magyar csapat napra pontosan hat év után nyert ismét a második számú európai kupasorozatban. Akkor a Vidi – még Videoton néven – a svájci FC Bázelt múlta felül Székesfehérvárott.

A házigazdáknál végigjátszotta a mérkőzést a román válogatott Alin Toşca. A Toumba Stadionban 22 ezer néző előtt rendezett találkozót az ukrán Jevhen Aranovszki.

Európa Liga, csoportkör, L-csoport, 3. forduló: • PAOK Szaloniki (görög)–MOL Vidi FC 0–2 (gól: Huszti Szabolcs – 12. és Stopira – 45. perc).

A szerb Marko Nikolics csapata: Kovácsik Ádám – Fiola Attila, Juhász Roland (csapatkapitány), Paulo Vinícius, Stopira – Loic Nego, Anel Hadzics, Pátkai Máté – Huszti Szabolcs (73. perc Kovács István), Georgi Milanov (79. perc Boban Nikolov) – Marko Scsepovics (65. perc Armin Hodzics).

A csoport másik meccsén 100%-os maradt az angol Chelsea: Ruben Loftus-Cheek mesterhármasának köszönhetően legyőzte a londoni Stamford Bridge Stadionban a fehérorosz BATE Boriszovot.Az L-csoport másik mérkőzésén: • Chelsea (angol)–BATE Boriszov (fehérorosz) 3–1 (gól: Ruben Loftus-Cheek 3 – 2., 8. és 54. perc, illetve Alekszej Riosz – 80. perc). A csoport állása:

1.      Chelsea       3       3       0       0       5–1   9

2.      PAOK        3       1       0       2       4–4   3

3.      MOL Vidi   3       1       0       2       2–3   3

4.      BATE         3       1       0       2       4–7   3

Az RB Lipcse–Celtic Glasgow meccsen a hazaiak kapujában ezúttal sem Gulácsi Péter állt, a magyar válogatott kapust most sem nevezte az EL-keretbe Ralf Rangnick vezetőedző. A Lipcse másik magyar légiósa, Willi Orbán végigjátszotta a mérkőzést. Szoboszlai Dominikot sem nevezték a Red Bull Salzburg keretébe, az osztrák együttes kiütéssel verte a norvég Rosenborgot. A Kleinheisler Lászlóval felálló kazah FK Asztana ikszelt a cseh Jabloneccel, míg Kádár Tamás csapata, az ukrán Dinamó Kijev a francia Stade Rennes otthonában szerzett három pontot – mindkét magyar válogatott végigjátszotta a mérkőzést. A Bécsi Rapidnál még mindig sérült Szántó Tamás, most sem nevezték a keretbe a Bécsi Rapidnál, a román idegenlégiós Andrei Ivan szünet után kapott lehetőséget, az osztrákok nagy pofonba szaladtak bele (0–5 idegenben a Villarreallal). A belga Standard Liége végig soraiban tudta Răzvan Marint az orosz FK Krasznodar ellen megnyert mérkőzésen, a román játékos gólpasszal járult hozzá a 2–1-es sikerhez. A bolgár Razgrad Ludogorec remizett Cipruson az AEK Larnacával, a vendégek román játékosai közül Cosmin Moţi és Claudiu Keşerü kezdőemberként szerepelt (utóbbit a 84. percben cserélték), a továbbra is sérült Dragoş Grigorét nem nevezték a keretbe. Az SS Lazio Marseille-ben győzött, a rómaiaknál Ştefan Radu hátvéd végigjátszotta a mérkőzést.

A-csoport: • FC Zürich (svájci)–Bayer Leverkusen (német) 3–2 • AEK Larnaca (ciprusi)–Razgrad Ludogorec (bolgár) 1–1. A csoport állása: 1. Zürich 9 pont, 2. Leverkusen 6, 3. Ludogorec 1 (3–5), 4. AEK Larnaca 1 (3–6).B-csoport: • Red Bull Salzburg (osztrák)–Rosenborg Trondheim (norvég) 3–0 • RB Lipcse (német)–Celtic Glasgow (skót) 2–0. Az állás: 1. Salzburg 9 pont, 2. Lipcse 6, 3. Celtic 3, 4. Rosenborg 0.C-csoport: • Zenit Szentpétervár (orosz)–Girondins Bordeaux (francia) 2–1 • FC Koppenhága (dán)–Slavia Prága (cseh) 0–1. Az állás: 1. Zenit 7 pont, 2. Slavia 6, 3. Koppenhága 4, 4. Bordeaux 0.D-csoport: • RSC Anderlecht Brüsszel (belga)–Fenerbahce Isztambul (török) 2–2 • Spartak Nagyszombat/Trnava (szlovákiai)–Dinamó Zágráb (horvát) 1–2. Az állás: 1. Zágráb 9 pont, 2. Fenerbahce 4, 3. Spartak 3, 4. Anderlecht 1.E-csoport: • Karabah/Qarabag (azeri)–Vorszkla Poltava (ukrán) 0–1 • Sporting CP Lisszabon (portugál)–Arsenal (angol) 0–1. Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. Sporting 6, 3. Vorszkla 3, 4. Qarabag 0.F-csoport: • AC Milan (olasz)–Real Betis Sevilla (spanyol) 1–2 • F91 Dudelange (luxemburgi)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 0–2. Az állás: 1. Betis 7 pont, 2. Milan 6, 3. Olimpiakosz 4, 4. Dudelange 0.G-csoport: • Glasgow Rangers (skót)–Szpartak Moszkva (orosz) 0–0 • Villarreal (spanyol)–Bécsi Rapid (osztrák) 5–0. Az állás: 1. Villarreal 5 pont (10–5), 2. Rangers 5 (5–3), 3. Bécsi Rapid 3, 4. Szpartak 2.H-csoport: • Eintracht Frankfurt (német)–Apollon Limasszol (ciprusi) 2–0 • Olympique Marseille (francia)–SS Lazio (olasz) 1–3. Az állás: 1. Eintracht 9 pont, 2. Lazio 6, 3. Marseille 1 (4–7), 4. Apollon 1 (3–6).

I-csoport: • Sarpsborg 08 (norvég)–Malmö FF (svéd) 1–1 • Besiktas Isztambul (török)–KRC Genk (belga) 2–4. Az állás: 1. Genk 6 pont, 2. Sarpsborg 4 (5–5), 3. Malmö 4, 4. Besiktas 3.J-csoport: • Standard Liége (belga)–FK Krasznodar (orosz) 2–1 • FC Sevilla (spanyol)–Akhisar Belediyespor (török) 6–0. Az állás: 1. Sevilla 6 pont (12–3), 2. Krasznodar 6 (4–3), 3. Liége 6 (5–7), 4. Akhisarspor 0.K-csoport: • Jablonec (cseh)–FK Asztana (kazah) 1–1 • Stade Rennes (francia)–Dinamó Kijev (ukrán) 1–2. Az állás: 1. Asztana 5 pont (5–3), 2. Kijev 5 (6–5), 3. Rennes 3, 4. Jablonec 2.

Borítókép: Huszti gólöröme a cseles nyitótalálat után – MTI-FOTÓ