Európa Liga: Kétgólos vereségek a romániai csapatoknak

A labdarúgó Európa Liga play-off első mérkőzésén mindkét romániai együttes kétgólos hátrányt szedett össze vendégként: a Kolozsvári CFR 1907 meglepetésre az F91 Dudelange otthonában kapott ki 2–0-ra, míg az FCSB Bécsben szenvedett 3–1-es vereséget a helyi Rapidtól.

A luxembourgi Josy Barthel Stadionban 2556 néző tekintette meg a meccset, amelyen a házigazdák David Turpel (67. perc) és Danel Sinani (80. perc) góljaival nyertek meg, mindkét esetben a vasutasok védelme túl könnyen kezelte a helyzetet. Ez volt a luxemburgi csapatok első sikere európai kupában romániai klubok ellen. A francia Antoine Mangione edzette Dudelange az előző körben a lengyel Legia Varsót búcsúztatta 4–3-as összesítéssel (2–1-re nyert a lengyel fővárosban, s 2–0-s vezetés után 2–2-re végzett otthon).

A találkozót a svéd Andreas Ekberg vezette.

A CFR 1907 lépett fel támadóan, a 6. percben Juan Emmanuel Cúlio 18 méterről fölé lőtt. Az argentint azonban sérülés miatt négy perc múlva le kellett cserélni. A folytatásban a házigazdák voltak veszélyesebbek Dominik Stolz (13. perc), Jerry Prempeh (19. perc) és Turpel (28. perc) hagyott ki helyzetet.

Fordulás után a félidő elején megsérült a luxemburgiak csapatkapitánya, Jonathan Joubert, a kapust az 54. percben Joe Frising váltotta. Turpel újabb helyzeténél a litván Giedrius Arlauskis védett, majd az 56. percben a francia Billel Omrani lőtt mintegy nyolc méterről a cserekapusba.

Clement Couturier lehetősége után (59. perc), Mario Camora, a CFR 1907 portugál csapatkapitánya a felső sarok mellé küldött egy szabadrúgást a 64. percben. Három percre rá vezetést szereztek a luxemburgiak: egy hátrafejelt labdára Couturier csapott le, a szabadon hagyott középpályás közeli lövését még tudta hárítani Arlauskis, Turpel ismétlését már nem (1–0).

A vasutasok a 76. percben egyenlíthettek volna, de George Ţucudean lövését a gólvonalról mentette egy védő. Ezt követően Sinani a 80. percben szabadrúgásból beállítani a végeredményt.

A visszavágót augusztus 30-án játsszák a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Antonio Conceicao csapata: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Andrei Mureşan, Mario Camora – Mihai Bordeianu (71. perc Giuseppe De Luca), Ovidiu Hoban, Juan Emmanuel Culio (10. perc Mate Males) – Adrian Păun (61. perc Sebastian Árpád Mailat), George Ţucudean, Billel Omrani.

A magyar Lang Ádám a cserepadon ült.

Végeredmény: • F91 Dudelange (luxemburgi)–Kolozsvári CFR 1907 2–0 (gól: David Turpel – 67. és Danel Sinani – 80. perc).

Az FCSB gyakorlatilag 0–1-ről kezdett a bécsi Weststadionban a Rapid ellen, Christoph Knasmüllner a 4. percben ellentámadás során betalált. A félidő végéig Mario Sonnleitner betalált a 40. percben, a szünetben 2–0-ra vezetett a Goran Djuricin edzette Bécsi Rapid.

Térfélcsere után is góllal indult a félidő, az FCSb szépített: Alexandru Stan beadását Harlem Eddy Gnohere a 6 m-esről kotorta be a 47. percben (2–1). A Rapid erre gyorsan válaszolt amikor Cristian Bălgrădean egy beadást maga elé ütött, Stefan Schwab csapatkapitány pedig betalált, s ezzel – mint később kiderült – a 49. percben beállította a 3–1-es végeredményt.

Nicolae Dică együttese a hajrában emberelőnybe került, Veton Berisha a 84. percben szabálytalankodott Filipe Teixeira ellen, megkapta második sárga lapját a skót William Collum játékvezetőtől, s hamarabb mehetett zuhanyozni. A bukaresti csapat a legnagyobb lehetőségeit ezután hagyta ki: Richard Strebinger a 89. percben hárította Raul Rusescu lövését, majd Florinel Coman és Romario is kapufát lőtt.

A házigazdáknál a 68. percben csereként lehetőséget kapott Andrei Ivan csatár.

A visszavágót jövő csütörtökön rendezik a fővárosi Nemzeti Arénában.

Az FCSB összeállítása: Cristian Bălgrădean – Romario Benzar, Bogdan Planics, Mihai Bălaşa (csapatkapitány), Alexandru Stan – Mihai Pintilii, Ovidiu Popescu (46. perc Florinel Coman) – Mihai Roman I. (57. perc Raul Rusescu), Olimpiu Moruţan (46. perc Dennis Man), Filipe Teixeira – Harlem Eddy Gnohere.

Végeredmény: • Bécsi Rapid (osztrák)–FCSB 3–1 (gól: Chirstoph Knasmüllner – 4., Mario Sonnleitner – 40. és Stefan Schwab – 49. perc, illetve Harlem Eddy  Gnohere – 47. perc; kiállítva Veton Berisha – 84. perc, Rapid).