Európa Liga: gólképtelen román csapatok

A labdarúgó Európa Liga-selejtezők csütörtöki mérkőzésein pályára lépő román csapatok pályaválasztóként szerepeltek, de egyik sem tudott betalálni ellenfele hálójába.

Az FCSB Gyurgyevóban/Giurgiuban, a Marin Anastasovici Stadionban fogadta a cseh FK Mlada Boleslavot, és 0–0-ra végzett. A gyenge minőségű találkozót a svájci Adrien Jaccottet vezette.

A Krajovai Universitatea FC a görög AEK Athénnel játszott, a Ion Oblemenco Stadionban mintegy 3000 gyerek nézhette meg a találkozót – botrányosan végződött Budapesti Honvéd elleni találkozó után az európai szakszövetség (UEFA) a pénzbírság mellett három zártkapus meccsre is büntette az oltyánokat, ezt most vereséggel kezdték meg. A szintén gyenge, nagy hőségben rendezett mérkőzésen egy órán át nem esett gól, majd két görög ellentámadás is sikeresen végződött: Petrosz Mantalosz (60. perc) fejessel és Marko Livaja (84. perc) mintegy 16 m-es lövéssel talált be az olasz Mirko Pigliacelli kapujába. A 2–0-s vendégsikert hozó mérkőzést a holland Dennis Higler vezette.

Az FK Suduva 2–1-re nyert csütörtökön a Maccabi Tel-Aviv (a CFR korábbi ellenfele) vendégeként a labdarúgó Európa Liga selejtező harmadik fordulójának első felvonásán. Amennyiben a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik körében érdekelt Ferencvárosi Torna Club elvesztené a horvát Dinamó Zágráb elleni párharcot, úgy az EL-ben folytatja nemzetközi kupaszereplését és az utolsó, negyedik körben a litván–izraeli párharc továbbjutójával játszik a csoportkörbe jutásért. Idegenben nyert ugyancsak 2–1-re a svéd AIK Solna/Stockholm csapata a moldáv Sheriff Tiraszpol otthonában – e párharc továbbjutója lesz a Kolozsvári CFR 1907 ellenfele, amennyiben a vasutasoknak nem sikerülne a továbbjutás a BL-ben a Celtic Glasgow ellenében. Mint ismeretes, a magyar és a román bajnok is 1–1-re végzett az első meccsen, előbbi idegenben, utóbbi hazai pályán.

Az FTC által a BL-től elbúcsúztatott bolgár Razrad Ludogorec románjai kitettek magukért a walesi The New Saints ellen: Claudiu Keşerü a 65. percben volt eredményes (egy korábbi találatnál pedig ő adta a gólpasszt), Cosmin Moţi pedig az 5–0-s végeredményt állította be a 76. percben: büntetőjét hárította a kapus, de kipattanót viszont a csapatkapitány a hálóba lőtte. Dragoş Grigore viszont csak a cserepadot koptatta.

A kazah FK Asztana (a CFR első ellenfele) román idegenlégiósa, Dorin Rotariu két gólpasszal járult hozzá együttese 5–1-es sikeréhez – az ellenfél a Fradi ellen második párharcban búcsúzott máltai FC Valletta volt. Rotariut a 87. percben lecserélték.

Bölöni László dr. csapata, a belga Royal Antwerpen hazai pályán 1–0-s előnyt szerzett a cseh Viktoria Plzen ellen.

Eredmények, Európa Liga, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés: • Krajovai Universitatea FC–AEK Athén (görög) 0–2 • FCSB–Mlada Boleslav (cseh) 0–0 • FC Vaduz (liechtensteini)–Eintracht Frankfurt (német) 0–5 • Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–FK Suduva (litván) 1–2 • FK Asztana (kazah)–FC Valletta (máltai) 5–1 • AEK Larnaca (ciprusi)–KAA Gent (belga) 1–1 • Pjunik Jerevan (örmény)–Wolverhampton Wanderers (angol) 0–4 • Sparta Prága (cseh)–Trabzonspor (török) 2–2 • Bröndby IF (dán)–SC Braga (portugál) 2–4 • FK Ventspils (lett)–Vitória SC (portugál) 0–3 • FK Haugesund (norvég)–PSV Eindhoven (holland) 0–1 • Malmö FF (svéd)–Zrinjski Mostar (bosnyák) 3–0 • FK Mariupol (ukrán)–AZ 67 Alkmaar (holland) 0–0 • Molde FK (norvég)–Arisz Szaloniki (görög) 3–0 • Neftci Baku (azeri)–Bnei Jehuda (izraeli) 2–2 • Sheriff Tiraszpol (moldáv)–AIK Solna/Stockholm (svéd) 1–2 • FC Thun (svájci)–Szpartak Moszkva (orosz) 2–3 • Royal Antwerpen (belga)–Viktoria Plzen (cseh) 1–0 • CSZKA Szófia (bolgár)–Zorja Luhanszk (ukrán) 1–1 • Feyenoord Rotterdam (holland)–Dinamó Tbiliszi (grúz/georgiai) 4–0 • Lokomotív Plovdiv (bolgár)–Racing Strasbourg (francia) 0–1 • PFK Razgrad Ludorogec (bolgár)–The New Saints (walesi) 5–0 • FK Szarajevó (bosnyák)–BATE Boriszov (fehérorosz) 1–2 • F91 Dudelange (luxemburgi)–Nomme Kalju (észt) 3–1 • Midtjylland (dán)–Glasgow Rangers (skót) 2–4 • IFK Norrköping (svéd)–Hapoel Beer Seva (izraeli) 1–1 • HNK Rijeka/Fiume (horvátországi)–FC Aberdeen (skót) 2–0 • Bécsi Austria (osztrák)–Apollon Limasszol (ciprusi) 1–2 • Legia Varsó (lengyel)–Atromitosz (görög) 0–0 • FC Luzern (svájci)–Espanyol Barcelona (spanyol) 0–3 • Partizán Belgrád (szerb)–Malatyaspor (török) 3–1 • Torino FC (olasz)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 5–0.