Európa Liga: gól nélküli döntetlen Belgrádban, kiesés szélén a Konstancai Viitorul

A Székesfehérvári Videoton FC gól nélküli döntetlent ért el a szerb Partizán Belgrád vendégeként a labdarúgó Európa Liga-selejtező negyedik fordulójának első, csütörtöki mérkőzésén.

Izgalmasan indult a mérkőzés, ugyanis előbb a Partizánnak volt egy kapufája, majd a Videoton is gólt szerezhetett volna. Ezt követően viszont sokkal óvatosabbá vált a játék, a kapuk alig forogtak veszélyben, mindössze Djurdjevicnek volt egy olyan lövése, amely épphogy célt tévesztett. Az első félidő derekán sokat töredezett a játék, a szünet előtti percekben viszont a Videoton futballozott veszélyesebben, gólt azonban nem sikerült szereznie.

A folytatásban ismét mindkét gárda a biztonságra törekedett, egyik sem vállalt komolyabb kockázatot, így többnyire mezőnyjátékkal telt az idő. Néhány pontrúgás, vagy távoli lövés jelenthetett volna veszélyt, de ezek is többnyire elkerülték a kaput.

A Partizán ugyan szerzett egy gólt, a Videoton lőtt egy kapufát, de mindkettőt szabálytalanság előzte meg, így ez sem volt valós veszély. A hajrában sem változott a játék képe, úgy tűnt, mindkét félnek megfelel a döntetlen, az utolsó pillanatokban mégis nyerhetett volna a magyar bajnoki ezüstérmes, de a szerbek kapusa nagy bravúrral védte Pátkai Máté közeli lövését.

A zártkapus találkozót a skót John Beaton vezette.

A székesfehérváriak így jó helyzetből várhatják a jövő csütörtöki, felcsúti visszavágót. A párharc győztese a csoportkörbe jut.

Ovidiuban rendezték a román bajnok Konstancai Viitorul és az osztrák Red Bull Salzburg találkozót, Gheorghe Hagi gyenge napot kifogott együttese gyakorlatilag búcsút mondhat a kupaküzdelmeknek, miután hazai pályán két góllal kikapott.

Az első néhány perc gyors gólváltást eredményezett, a második percben bekapott találatra George Ţucudean még tudott válaszolni a hetedik percben. Az első félidő hajrája előtt azonban már eldőlt a találkozó, az osztrák együttes még kétszer volt eredményes. A mérkőzésen az angol Anthony Taylor fújta a sípot.

A visszavágót csütörtökön játsszák.

Az Everton simán győzött 2–0-ra a Futács Márkót sérülés miatt nélkülöző Hajduk Split ellen. A meccs történetéhez tartozik, hogy az első félidőben pár percre megszakadt a játék a horvát szurkolók viselkedése miatt.

Nagy Dominik kezdett a Legia Varsóban, a 71. percben lecserélték. Bár a Varsó öt perccel később megszerezte a vezetést Kasper Hämäläinen révén, a vendég Sheriff Tiraspol kevéssel a lefújás előtt egyenlített.

A Midtjylland majdnem végig tartotta a 2–2-t, ám a házigazda ciprusiak a 91. percben megszerezték a győzelmet jelentő gólt. Korcsmár Zsolt végigjátszotta a meccset a dán gárdában. Kádár Tamás is végigjátszotta a Dinamó Kijev meccsét a Marítimo Funchal elleni 0–0 alkalmával. Cosmin Moţi lőtte a második gólt a 61. percben Razgrad Ludogorec (bolgár)–Suduva (litván) találkozón a házigazdák részéről. A román légiós végig a pályán volt, a másik román játékost, Claudiu Keşerűt a 88. percben cserélték le.

A Dinamó Zágrábban Alexandru Măţel a cserepadot koptatta, hasonlóképpen az orosz FK Krasznodarnál nyáron szerződtetett Andrei Ivan. Az FC Bruges nem nevezte Dorin Rotariut.

Eredmények, Európa Liga-selejtező, 4. forduló, első mérkőzés: • Partizan Belgrád (szerb)–Székesfehérvári Videoton FC 0–0 • Konstancai Viitorul–Red Bull Salzburg 1–3 (gól: George Ţucudean – 7. perc, illetve Hee-Chan Hwang – 2., Hannes Wolf – 29. és Munas Dabbur – 31. perc).

További eredmények: • Everton (angol)–Hajduk Split (horvát) 2–0 • BATE Boriszov (fehérorosz)–FK Olekszandrija (ukrán) 1–1 • Dinamó Zágráb (horvát)–FK Skënderbeu (albán) 1–1 • FK Krasznodar (orosz)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 3–2 • Apollon Limassol (ciprusi)–FC Midtjylland (dán) 3–2 • Hafnarfjördur (izlandi)–Sporting Braga (portugál) 1–2 • PAOK Szaloniki (görög, egy hete edzi Răzvan Lucescu)–Östersund (svéd) 3–1 • Vardar Szkopje (macedón)–Fenerbahce Isztambul (török) 2–0 • Viktoria Plzen (cseh)–AEK Larnaca (ciprusi) 3–1 • SC Rheindorf Altach (osztrák)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–1 • Panathinaikosz Athén (görög)–Athletic Bilbao (spanyol) 2–3 • Razgrad Ludogorec (bolgár)–Suduva Marijampole (litván) 2–0 • Legia Varsó (lengyel)–Sheriff Tiraspol (moldáv) 1–1 • NK Eszék/Osijek (horvátországi)–Bécsi Austria (osztrák) 1–2 • AC Milan (olasz)–Skendija (macedón) 6–0 • Ajax (holland)–Rosenborg Trondheim (norvég) 0–1 • FC Bruges (belga)–AEK Athén (görög) 0–0 • NK Domzale (szlovén)–Olympique Marseille (francia) 1–1 • Marítimo Funchal (portugál)–Dinamó Kijev (ukrán) 0–0.