Európa Liga: elődöntős az angol Manchester United és az Arsenal

Az angol Arsenal és Manchester United, az olasz AS Róma és a spanyol Villarreal jutott a legjobb négy közé a labdarúgó Európa Ligában.

A negyeddöntő csütörtök esti visszavágóján, az Arsenal a 14. percben szerezte az első gólját a Slavia Prága otthonában, de Emile Smith Rowe találatát les miatt nem adták meg. A videóbírós visszajátszás megtekintése után csupán egy perc telt el, és az elefántcsontparti–francia Nicolas Pépé jóvoltából már érvényes góljuk is volt a londoniaknak, akik a következő hat percben két újabb találattal növelték előnyüket, és eldöntötték a továbbjutást. Az 58. percben a francia Alexandre Lacazette nem kapott meg egy teljesen jogos büntetőt, majd a 77. percben akcióból beállította a 0–4-es végeredményt. A csehek román válogatott játékosa, Nicolae Stanciu kezdőemberként szerepelt, a szünetben lecserélték.

Az AS Róma egy hete 2–1-re nyert az Ajax otthonában. A visszavágón a szünet után a hollandok szereztek vezetést, majd ismét betaláltak, de a szerb Dusan Tadics gólját szabálytalanság miatt nem adták meg. A bosnyák Edin Dzeko a 72. percben egyenlített, és mivel az izgalmas hajrában újabb gól nem született, a rómaiak kerültek a négy közé.

A Manchester United az idegenbeli siker után házigazdaként is 2–0-ra győzte le a spanyol Granadát, így magabiztosan, kettős győzelemmel jutott tovább, ahogyan a Villarreal is a horvát Dinamó Zágráb ellen. Utóbbi mérkőzésen a nagykárolyi Kovács István fújta a sípot. A spanyolok nem nevezték a keretbe a fiatal román Andrei Florin Raţiut.

Eredmények, Európa Liga, negyeddöntő, visszavágók: • Villarreal (spanyol)–Dinamó Zágráb (horvát) 2–1 (gól: Paco Alcácer – 36. és Gerard Moreno – 43. perc, illetve Miszlav Orszics – 75. perc) – továbbjutott a Villarreal kettős győzelemmel, 3–1-es összesítéssel • AS Róma (olasz)–AFC Ajax Amszterdam (holland) 1–1 (Edin Dzeko – 72. perc, illetve Brian Brobbey – 49. perc) – tj. az AS Róma 3–2-es összesítéssel • Slavia Prága (cseh)–Arsenal (angol) 0–4 (Nicolas Pépé – 18., Alexandre Lacazette 2 – 21. és 77., az első 11 m, valamint Bukayo Saka – 24. perc) – tj. az Arsenal 5–1-es összesítéssel • Manchester United (angol)–Granada (spanyol) 2–0 (Edinson Cavani – 6. és Jesus Vallejo – 90. perc, öngól) – tj. az MU kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.

Az elődöntőben: Manchester United–AS Róma és Villarreal–Arsenal.