Európa Liga: Egy góllal kapott ki a Vidi a Stamford Bridge-en

A MOL Vidi FC 1–0-ra kikapott a Chelsea vendégeként csütörtökön a labdarúgó Európa Liga csoportkörének második fordulójában, így továbbra is pont nélkül áll. A magyar bajnok kifejezetten jól tartotta magát, s bár a londoni Kékeknek jóval több lehetőségük volt, azért a székesfehérvári csapat is kidolgozott néhány nagy helyzetet. A Chelsea győztes gólját a spanyol válogatott Álvaro Morata szerezte a 70. percben. A londoni Stamford Bridge Stadionban 39 925 néző tekintette meg a helyszínen a mérkőzést, amelyet a cseh Miroslav Zelinka vezetett.

Végeredmény: • Chelsea (angol)–Székesfehérvári MOL Vidi FC 1–0 (gól: Álvaro Morata – 70. perc).

A két együttes összetétele:

CHELSEA: Arrizabalaga – Zappacosta, Cahill, Christensen, Emerson – Kovacsics, Fabregas, Loftus-Cheek (66. perc Barkley) – Pedro (54. perc Hazard), Morata, Willian (74. perc Moses); vezetőedző: Maurizio Sarri (Olaszország).

MOL Vidi FC: Tujvel – Fiola, Juhász Roland, Vinícius, Stopira – Nego, Hadzics (83. perc Pátkai), Nikolov – Huszti (77. perc Kovács István), Milanov (83. perc Hodzics) – Marko Scsepovics; vezetőedző: Marko Nikolics (Szerbia).Nem kezdett megilletődötten a Vidi a világsztárok egész sorát felvonultató Chelsea otthonában. Egy szögletet követően a nyolcadik percben Juhász Roland fejelt kapura, Emerson azonban a kapu előteréből kifejelte a labdát. Két perccel később éppen Emerson volt az, aki a fehérvári védők között végigcikázva alig lőtt fölé. A hazaiak fokozták a nyomást, és a 16. percben Álvaro Morata egy kiugratást követően a hálótartót találta el. A folytatásban alábbhagyott az angolok lendülete, ettől függetlenül sok helyzetet dolgoztak ki a cseh Tomas Tujvel kapuja előtt, miközben a fehérváriak csak másodpercekre tudták megtartani a labdát. Az egyik szórványos ellenakció végén Loic Nego az egymásra váró Andreas Christensen és Kepa Arrizabalaga között a kapu előtt keresztbe pöckölte a labdát. Két perccel később a francia még nagyobb helyzetbe került, de néhány méterről gyengén a kapus kezébe gurított. Az első félidő gól nélküli döntetlennel zárult, ami a Vidire nézve volt hízelgő a 15–3-as kapura lövési arányt tekintve.

A második játékrész első percében ismét a magyar bajnokcsapat előtt adódott nagy lehetőség, ám Nego ballábas lövésénél Arrizabalaga nagyot mentett. A játék képe ennek ellenére nem változott, a csereként a belga Eden Hazardot is bevető Chelsea nagy fölényben játszott továbbra is, de nem találta az utat a magyar kapuig. A 70. percig bírta a hatalmas nyomást a magyar gárda: Willian fejjel megcsúsztatott egy előreívelést, amelyet Álvaro Morata bombázott az ötösről a keresztléc alá. A Chelsea nem ült rá az eredményre, öt perc múlva Ross Barkley fejjel a felső lécre csúsztatta Eden Hazard szabadrúgását. A hajrában viszont a Vidi akár egyenlíthetett volna, ugyanis a 83. percben Kovács István jobb külsővel meglőtt labdáját nagy bravúrral ütötte ki a hazai kapus. Ettől felbátorodott a Vidi, de nem sikerült egyenlítenie.

A találkozó végén a vendégszektort szinte teljesen megtöltő drukkerek vastapssal és a magyar Himnusz eléneklésével köszönték meg a fehérvári gárda teljesítményét.

„Vegyes érzéseim vannak, mert egyrészt kiváló meccset játszottunk, másrészt túl sok esélyt adtunk ellenfelünknek, amiből egyet kihasznált” – fogalmazott a találkozó utáni sajtótájékoztatón Marko Nikolics, a MOL Vidi FC szerb vezetőedzője, aki megjegyezte, nem lehet boldog, még akkor sem, ha a Chelsea-től kaptak ki, amely a világ tíz legjobb csapata közé tartozik. A tréner gratulált játékosainak helytállásukért, és köszönetet mondott a sok magyar drukkernek, akik „szurkolásukkal végig nagy támogatást nyújtottak a csapatnak”. Nikolics kérdésre elmondta: nagyon büszke csapata teljesítményére, de egy kis minőség hiányzott ahhoz, hogy még jobb eredményt érjenek el. Úgy vélte, jó úton járnak annak ellenére, hogy még nincs pontjuk a csoportban, ugyanakkor az esélyeik nem romlottak a továbbjutást illetően.

A Chelsea olasz szakembere, Maurizio Sarri kiemelte: az első félidőben sok gólszerzési lehetőségük volt, de nem tudtak betalálni. A második játékrészben aztán sikerült, így fontos három pontot szereztek. Kérdésre úgy felelt: jó meccset játszottak egy jó ellenfél ellen, amelynek a kontratámadásaiban sokszor benne volt a veszély. Úgy vélte, tudnak ennél sokkal jobban játszani, és ezt a jövőben be is fogják bizonyítani.

A székesfehérvári együttes legközelebb október 25-én Szalonikiben lép pályára a PAOK ellen.

A Răzvan Lucescu edzette PAOK Szaloniki három góllal nyert csütörtökön a BATE Boriszov vendégeként, a mérkőzés hamar eldőlt, ugyanis a görög együttes már a 17. percben 3–0-ra vezetett. A vendégeknél Alin Toşca végigjátszotta a mérkőzést.

Eredmény: • BATE Boriszov (fehérorosz)–PAOK Szaloniki 1–4 (gól: Jose Angel Crespo – 61. perc, öngól, illetve Alekszandar Prijovics – 6, Léo Jabá 2 – 11. és 17., valamint Dimitriosz Pelkasz – 73. perc). Az L-csoport állása: 1. Chelsea 6 pont, 2. PAOK 3 (2–2), 3. BATE 3 (3–4), 4. MOL VIDI FC 0.

Kádár Tamás kezdőként kapott szerepet a Dinamó Kijevben, az ukrán gárda a Jablonec otthonában kétgólos előnyét leadva ért el döntetlent. A magyar válogatott védő végigjátszotta az összecsapást.

Szántó Tamásra térdsérülése miatt nem számíthatott a Bécsi Rapid, az osztrákok idegenben kaptak ki a Glasgow Rangerstől 3–1-re. A Rapidnál kezdőember volt Andrei Ivan, az 58. percben cserélték le.

A Kleinheisler Lászlót keretébe sem nevező FK Asztana saját közönsége előtt 2–0-ra győzte le a Rennes együttesét, ahogy Gulácsi Péter sem vett ki a részét az RB Lipcse 3–1-es sikeréből Rosenborg vendégeként.

A bolgár Razgrad Ludogorec románjai közül Dragoş Grigore még mindig sérüléséből lábadozik, s ezúttal Claudiu Keşerűt sem nevezték a keretbe, Cosmin Moţi viszont végigjátszotta a Zürichben 1–0-ra elvesztett meccset.

A Slavia Prágában Alexandru Băluţă az 53. perctől kapott játéklehetőséget, a cseh csapat egygólos vereséget szenvedett Szentpétervárott a Zenittől. A belga Standard Liége 2–1-re nyert a török Akhisarspor ellen, a házigazdáknál Răzvan Marin végigjátszotta a mérkőzést.

A-csoport: • FC Zürich (svájci)–Razgrad Ludogorec (bolgár) 1–0 • Bayer Leverkusen (német)–AEK Larnaca (ciprusi) 4–2. Az állás: 1. Leverkusen 6 pont (7–4), 2. Zürich 6 (2–0), 3. Ludogorec 0 (2–4), 4. Larnaca 0 (2–5).B-csoport: • Red Bull Salzburg (osztrák)–Celtic Glasgow (skót) 3–1 • Rosenborg Trondheim (norvég)–RB Lipcse (német) 1–3. Az állás: 1. Salzburg 6 pont, 2. Lipcse 3 (5–4), 3. Celtic 3 (2–3), 4. Rosenborg 0.C-csoport: • Zenit Szentpétervár (orosz)–Slavia Prága (cseh) 1–0 • Girondins Bordeaux (francia)–FC Koppenhága (dán) 1–2. Az állás: 1. Koppenhága 4 (3–2), 2. Zenit 4 (2–1), 3. Slavia 3, 4. Bordeaux 0.D-csoport: • RSC Anderlecht Brüsszel (belga)–Dinamó Zágráb (horvát) 0–2 • Fenerbahce Isztambul (török)–Spartak Nagyszombat/Trnava (szlovákiai) 2–0. Az állás: 1. Zágráb 6 pont, 2. Fenerbahce 3 (3–4), 3. Spartak 3 (1–2), 4. Anderlecht 0.E-csoport: • Karabah/Qarabag (azeri)–Arsenal (angol) 0–3 • Vorszkla Poltava (ukrán)–Sporting Lisszabon (portugál) 1–2. Az állás: 1. Arsenal 6 pont (7–2), 2. Sporting 6 (4–1), 3. Vorszkla 0 (3–6), 4. Qarabag 0 (0–5).F-csoport: • AC Milan (olasz)–Olimpiakosz Pireusz (görög) 3–1 • Real Betis Sevilla (spanyol)–F91 Dudelange (luxemburgi) 3–0. Az állás: 1. Milan 6 pont, 2. Betis 4, 3. Olimpiakosz 1, 4. Dudelange 0.G-csoport: • Glasgow Rangers (skót)–Bécsi Rapid (osztrák) 3–1 • Szpartak Moszkva (orosz)–Villarreal (spanyol) 3–3. Az állás: 1. Rangers 4 pont, 2. Rapid 3, 3. Villarreal 2, 4. Szpartak 1.H-csoport: • Eintracht Frankfurt (német)–SS Lazio (olasz) 4–1 (a rómaiaknál a sérült Ştefan Radut nem nevezték) • Apollon Limasszol (ciprusi)–Olympique Marseille (francia) 2–2. Az állás: 1. Eintracht 6 pont, 2. Lazio 3, 3. Marseille és Apollon 1–1 (egyaránt 3-4-es gólarány).

I-csoport: • Sarpsborg (norvég)–KRC Genk (belga) 3–1 • FF Malmö (svéd)–Besiktas Isztambul (török) 2–0. Az állás: 1. Sarpsborg 3 pont (4–4), 2. Genk és Besiktas 3–3 (egyaránt 3–3-as gólarány), 4. Malmö 3 (2–2).J-csoport: • Standard Liége (belga)–Akhisarspor (török) 2–1 • FK Krasznodar (orosz)–FC Sevilla (spanyol) 2–1. Az állás: 1. Krasznodar 6 pont, 2. Sevilla 3 (6–3), 3. Liége 3 (3–6), 4. Akhisarspor 0.K-csoport: • Jablonec (cseh)–Dinamó Kijev (ukrán) 2–2 • FK Asztana (kazah)–Stade Rennes (francia) 2–0. Az állás: 1. Asztana 4 pont, 2. Rennes 3, 3. Kijev 2, 4. Jablonec 1.

Borító kép: A székesfehérváriak jól védekeztek (középen sötét mezben Willian Borges da Silva, valamint balról jobbra a fehérvári Juhász Roland, Stopira és Paulo Vinícius) – MTI/KOSZTICSÁK SZILÁRD