Európa Liga: döntetlennel jutott tovább a Videoton

A Videoton 3–3-as döntetlent ért el a máltai Balzan vendégeként a keddi visszavágón, így kétgólos hazai sikerének köszönhetően 5–3-as összesítéssel jutott tovább a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulójából.

A székesfehérvári együttes következő ellenfele csütörtökön derül ki, ugyanis akkor dől el az észt Nomme Kalju és a feröeri B36 Tórshavn párharca, amelynek első felvonását előbbi gárda nyerte 2–1-re. Hidegzuhannyal indult a mérkőzés, ugyanis a szigetországi együttes már a harmadik percben megfelezte az első meccsen összeszedett hátrányát. A bekapott gól azonban alaposan felrázta a magyar bajnoki ezüstérmest, mert hamar komoly mezőnyfölényt harcolt ki, a szünetig pedig megfordította az állást.

A második félidő hasonlóan kezdődött, mint az első, ugyanis a máltai gárda korán betalált. Ugyan a Videoton jobban futballozott, de korántsem volt meggyőző, ennek ellenére úgy tűnt, hogy a 34. születésnapját három napja ünneplő Juhász Roland góljával mégis nyerni tud idegenben is. Ez mégsem így történt, mivel a rendes játékidő hosszabbításában a Balzan büntetőből ismét egyenlített.

EL-selejtező, 1. forduló, visszavágó: • Balzan (máltai)–Székesfehérvári Videoton FC 3–3 (gól: Kaljevics 2 – 3. és 86., a második 11 m, valamint Effiong – 56. perc, illetve Géresi – 15., Scsepovics – 23. és Juhász – 81. perc) – továbbjutott a Videoton 5–3-as összesítéssel • Progres Niederkorn (luxemburgi)–Glasgow Rangers (skót) 2–0 (!)– továbbjutott a Niederkorn 2–1-es összesítéssel.

A gibraltári Europa FC a walesi The New Saints ellen a 104. percben szerezte a mindent eldöntő találatot – ráadásul úgy, hogy az Europa FC az 59. perctől kezdve kettős emberhátrányban futballozott.

BL, 1. selejtezőkör, visszavágók • FC Santa Coloma (andorrai)–Alaskert (örmény) 1–1 – továbbjutott az Alaskert 2–1-es összesítéssel • Trepca’89 (koszovói)–Víkingur (feröeri) 1–4 – tj. a Víkingur kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel • FCI Tallinn (észt)–Hibernians (máltai) 0–1 – tj. a Hibernians kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel • Europa FC (gibraltári)–The New Saints/TNS (walesi) 1–3 – hosszabbítás után – tj. a TNS 4–3-as összesítéssel •  La Fiorita (San Marinó-i)–Linfield (északír) 0–0 – tj. a Linfield 1–0-s összesítéssel.