Európa Liga, csoportkör: Nem borította fel a papírformát a CFR

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata egy öngóllal és egy kétes 11-essel hazai pályán 2–0 (0–0) arányban kikapott az olasz AS Rómától a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban az Európa Liga A-csoportjának 4. fordulójában.

A találkozó egyperces gyászszünettel kezdődött, a szerdán hatvanéves korában szívrohamban elhunyt argentin szupersztár, Diego Armando Maradona előtt tisztelegtek.

Dan Petrescu a következő csapatot szerepeltette: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics, Cristian Manea, Andrei Burcă, Mario Camora (csapatkapitány) – Adrian Păun (71. perc Nicolae Carnat), Cătălin Itu (51. perc Alex Chipciu), Damjan Djokovics – Mario Rondón, Gabriel Debeljuh (70. perc Jakub Vojtus), Michael Pereira; fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski, Bogdan Checicheş – Denis Ciobotariu, Iasmin Latovlevici, Raul Bogdan Haiduc, Andrei Dodi Joca.

A ködös mérkőzésen fagyos időben lejátszott találkozó kiegyensúlyozott első félidőt hozott, kevés helyzetig jutottak el a felek. A 26. percben Camora bal oldali beadását Debeljuh melléfejelte. Hat perccel később a portugál–mozambiki Paulo Alexandre Rodrigues Fonseca edzette rómaiaktól a spanyol Borja Mayoral a rövidsarokra lőtt, de Bălgrădean kapus magabiztosan hárított.

Térfélcsere után két perccel a brazil Bruno da Silva Peres veszélyes beadáslövését fogta a kapus. A 49. percben viszont már tehetetlennek bizonyult, amikor a csereként beállt francia Jordan Veretout beadása nem jutott el Pereshez, de Debeljuh „közbepiszkált”, s a labda a kapuban kötött ki (0–1). Mayoral 62. percben jegyzett újabb helyzete után öt perccel pedig eldőlt a találkozó: a szintén a második félidőben beállt örmény Henrih Hamleti Mhitarján egyedül tört kapura, átesett a kirohanó Bălgrădeanon, s az osztrák Harald Lechner játékvezető rendkívül könnyen 11-est ítélt. A büntetőt Vertout magabiztosan értékesítette (0–2). A hajrában Peres hagyott ki még helyzetet a 80. percben, de az eredmény már nem változott. A vasutasok ebben az időszakban távoli lövésekkel próbálkoztak, de sem Debeljuh (51. perc), sem Pereira (83.) sem Chipciu (94. perc) nem jelentett különösebb veszélyt a spanyol Pau López Sabata kapujára.

Az olaszoknál a 64. percben csatasorba állt a koronavírusból felgyógyult bosnyák Edin Dzeko, aki 100. európai kupamérkőzését jegyezte.

A CFR 1907 számára vasárnap 20.30-kor a Román Kupa tizenhatoddöntője következik, szintén a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban fogadja a Jászvásári/Iaşi-i Politechnikát.

A sikerrel az AS Róma bebiztosította továbbjutását az egyenes kieséses szakaszba, mindenképpen a csoport első két helyének valamelyikén végez függetlenül a hátralevő eredményektől.

Az A-csoport másik mérkőzésén a svájci Young Boys Bern lépéselőnybe került a CFR-rel szemben, mert Szófiában 1–0 arányban legyőzte a bolgár CSZKA-t. A folytatásban december 3-án, csütörtökön AS Róma–Young Boys és CFR 1907–CSZKA találkozót rendeznek.

Eredmények, Európa Liga, csoportkör, 4. forduló, A-csoport: • CSZKA Szófia (bolgár)–Young Boys (svájci) 0–1 (gól: Jean Pierre Nsame – 34. perc) • Kolozsvári CFR 1907–AS Róma (olasz) 0–2 (Gabriel Debeljuh – 49., öngól és Jordan Veretout – 67. perc). A csoport állása:

1.      Róma         4       3       1       0       9–1   10

2.      Young B.    4       2       1       1       6–3   7

3.      CFR 1907  4       1       1       2       3–8   4

4.      Szófia         4       0       1       0       0–6   1

Nápolyban győzelemmel tisztelgett a hazai csapat a szerdán, 60 évesen elhunyt legendájára, Maradonára: az SSC Nápoly 2–0-ra verte a horvátországi Fiumét/Rijekát. A zárt kapus mérkőzésen a stadion mellett több ezer szurkoló gyülekezett, és emlékezett az argentin klasszisra. Még a kezdés előtt rövid időre csatlakozott hozzájuk az SSC Nápoly csapatkapitánya, Lorenzo Insigne, aki társai képviseletében egy csokor virágot helyezett el a neves elődre emlékezve. A hazai együttes minden tagja 10-es, Maradona nevével ellátott mezben vonult ki a pályára, majd az egyperces gyászszünet alatt egymásba karoltak a nápolyi játékosok. A vezetőedző Gennaro Gattuso pedig az egész meccs alatt Maradona-mezben maradt.

Az Omonia Nicosia magyar légiósa, Lang Ádám kezdőként végigjátszotta csapata granadai mérkőzését, amelyen a ciprusi együttes 2–1-es vereséget szenvedett a házigazda spanyol gárdától.

A Slavia Prága Nizzában győzött (a cseheknél a román válogatott Nicolae Stanciu ezúttal a cserepadon maradt), és így már 9 pontot gyűjtött. A cserepadot koptatta a román idegenlégiós Ianis Hagi is a skót Glasgow Rangersnél, csapata kétgólos előnyt elpackázva 2–2-re végzett a portugál Benfica Lisszabonnal az Ibrox Parkban. A görög fővárosban az AEK Athén súlyos vereséget szenvedett a Zorja Luhanszktól, az ukránok 3–0-lal vágtak vissza a hazai 1–4-nek – az AEK-nál a román válogatott Ionuţ Nedelcearu végigjátszotta a meccset. Az angol Tottenham Hotspur 4–0-ra lelépte a továbbra is pont nélkül álló PFK Razgrad Ludogorecet – a bolgárok románjai közül kezdőként végigjátszotta a találkozót a hátvédsorban Cosmin Moţi és Dragoş Grigore, míg Claudiu Keşerü csatár szintén kezdőember volt, de a 68. percben lecserélték. Az AC Milannak nem sikerült visszavágnia az OSC Lille-nek a három hete elszenvedett 3–0-s vereségért, a két együttes franciaországi csatája 1–1-es döntetlennel zárult. Az olaszoknál a cserepadot koptatta a román idegenlégiós Ciprian Tătăruşanu. A cseh Sparta Prágában a román idegenlégiós Florin Niţă védett, együttese ezúttal is 4–1-re győzte le a Celticet, a glasgowi mesterhármas után Lukas Julis most „csak” két gólt lőtt.

A csoportok első két helyezettje jut a legjobb 32 közé, ahol a Bajnokok Ligája csoportharmadikjaival egészül ki a mezőny.

B-csoport: • FK Molde (norvég)–Arsenal (angol) 0–3 • Dundalk (ír)–Bécsi Rapid (osztrák) 1–3. Az állás: 1. (és továbbjutott) Arsenal 12 pont, 2. Bécsi Rapid 6 (8–7), 3. Molde 6 (4–8), 4. Dundalk 0.

C-csoport: • Bayer Leverkusen (német)–Hapoel Beer-Sheva (izraeli) 4–1 • Nizza/Nice (francia)–Slavia Prága (cseh) 1–3. Az állás: 1. Leverkusen 9 pont (14–6), 2. Slavia 9 (8–6), 3. Hapoel Beer-Sheva 3 (6–10), 4. Nice 3 (6–12).

D-csoport: • Standard Liége (belga)–Lech Poznan (lengyel) 2–1 • Glasgow Rangers (skót)–Benfica Lisszabon (portugál) 2–2. Az állás: 1. Benfica 8 pont (12–7), 2. Rangers 8 (8–5), 3. Lech Poznan 3 (6–8), 4. Liége 3 (3–9).

E-csoport: • PSV Eindhoven (holland)–PAOK Szaloniki (görög) 3–2 • Granada (spanyol)–Omonia Nicosia (ciprusi) 2–1. Az állás: 1. Granada 10 pont, 2. PSV 6, 3. PAOK 5, 4. Omonia 1.

F-csoport: • SSC Nápoly (olasz)–Fiume/Rijeka (horvátországi) 2–0 • AZ 67  Alkmaar (holland)–Real Sociedad (spanyol) 0–0. Az állás: 1. Nápoly 9 pont, 2. Alkmaar 7 (5–2), 3. Real Sociedad 7 (2–1), 4. Rijeka 0.

J-csoport: • LASK Linz (osztrák)–Royal Antwerpen (belga) 0–2 • Tottenham Hotspur (angol)–Raugrad Ludogorec (bolgár) 4–0. Az állás: 1. Tottenham 9 pont (10–2), 2. Antwerpen 9 (5–2), 3. LASK 6, 4. Ludogorec 0.

G-csoport: • Braga (portugál)–Leicester City (angol) 3–3 • AEK Athén (görög)–Zorja Luhanszk (ukrán) 0–3. Az állás: 1. (és továbbjutott) Leicester City 10 pont, 2. Braga 7, 3. AEK 3 (5–9), 4. Zorja 3 (5–9).

H-csoport: • Sparta Praha (cseh)–Celtic Glasgow (skót) 4–1 • OSC Lille (francia)–AC Milan (olasz) 1–1. Az állás: 1. Lille 8 pont, 2. Milan 7, 3. Sparta 6, 4. Celtic 1.

I-csoport: • Makkabi Tel-Aviv (izraeli)–Villarreal (spanyol) 1–1 • Karabah/Qarabag (azeri)–Sivasspor (török) 2–3. Az állás: 1. Villarreal 10 pont, 2. Makkabi 7, 3. Sivasspor 6, 4. Qarabag 0.

K-csoport: • Wolfsberg (osztrák)–Dinamo Zágráb (horvát) 0–3 • CSZKA Moszkva (orosz)–Feyenoord Rotterdam (holland) 0–0. Az állás: 1. Zágráb 8 pont, 2. Feyenoord 5, 3. Wolfsberg 4, 4. CSZKA Moszkva 3.

L-csoport: • Slovan Liberec (cseh)–TSV 1899 Hoffenheim (német) 0–2 • KAA Gent (belga)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 0–2. Az állás: 1. (és továbbjutott) Hoffenheim 12 pont, 2. Crvena Zvezda 9, 3. Liberec 3, 4. Gent 0.