Északír siker a BL-ben

Az északír Linfield együttese utolsó pillanatokban szerzett góllal győzte le a San Marinó-i La Fiorita csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első körének első mérkőzésén szerdán.

Az 52-szeres északír bajnok Linfield büntetőt hibázott a 64. percben Aaron Burns (a 11-est kivédte Gianluca Vivan kapus), de Jordan Stewart  89. percben szerzett találatával 1–0-ra győzött.

A törpeállam csapatának középpályás sorában végigjátszotta a meccset az egykori olasz válogatott, egykoron az AS Rómát erősítő, jelenleg 43 esztendős Damiano Tommasi.

Eredmény, Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés: • Linfield (északír)–La Fiorita (San Marinó-i) 1–0. Kedden játszották: • Alaskert (örmény)–FC Santa Coloma (andorrai) 1–0 • Hibernians (máltai)–FC Infonet Tallinn (észt) 2–0 • The New Saints/TNS (walesi)–Europa FC (gibraltári) 1–2 • Vikingur (feröeri)–Trepca ’89 (koszovói) 2–1.