Elődöntős Simona Halep Cincinnatiban

A legjobb négy közé jutott Simona Halep a 2.874.299 dollár összdíjazású cincinnati (Ohio) tornán, miután pénteken néhány óra leforgása alatt legyőzte az ausztrál Ashleigh Bartyt és az ukrán Leszja Curenkót is.

A világelső román lány - aki 2015-ben és 2017-ben döntős volt Cincinnatiben - előbb Ashleigh Bartyt múlta felül 7:5, 6:4-re az előző napról eső miatt elhalasztott találkozón, majd Leszja Curenkót (WTA-44.) is búcsúztatta szintén két szettben, 6:4, 6:1-es győzelemmel. Az ukrán lány kezdte jobban a mérkőzést, 2:0-ra és 4:1-re is vezetett. Ekkor Halep behívta edzőjét, Darren Cahillt, aki megnyugtatta és tanácsokat adott neki, mire teljesen megváltozott Simona játéka, megnyert zsinórban tíz gémet, és így egy óra és 16 perc után 6:4, 6:1-gyel zárta le a találkozót.

A szombat esti elődöntőben az amerikai Madison Keyst búcsúztató, fehérorosz Arina Sabalenka lesz Simona Halep ellenfele.