Éllovas maradt a CFR 1907

A labdarúgó Betano I. liga rájátszásának 8. fordulójában, a felsőházban hétfőn este Jászvásáron a helyi Politechnika MSC a bajnoki aspiráns FCSB együttesét fogadta az Emil Alexandrescu Stadionban, s meglepetésre le is győzte.

A Kolozsvári CFR 1907 csapatától egy ponttal lemaradva álló fővárosi gárda azt sem tudta kihasználni, hogy több mint negyedórát emberelőnyben futballozott, miután Radu Petrescu bukaresti játékvezető kiállította az albán Kamer Qakát.

A találkozó sorsát a moldvaiak exsteauás csapatkapitánya, Andrei Cristea döntötte el egy jól kidolgozott ellentámadás során, a gólpasszt Ionuţ Panţârutól kapta.

Jászvásárnak ez volt az első sikere, az FCSB-nek az első veresége a rájátszásban, az első kisiklás 14 forduló óta (9 győzelem, 5 döntetlen).

Végeredmény: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–FCSB 1–0 (gól: Andrei Cristea – 89. perc; kiállítva: Kamer Qaka – 74. perc, Jászvásár).

A felsőház (1–6. hely) 9. fordulójának hétvégi programja:

Pénteken: • Konstancai Viitorul–Jászvásár (21.45 órakor). Vasárnap: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kolozsvári CFR 1907 (21.30-kor). Hétfőn: • Krajovai Universitatea SK (20.45-kor). Az állás: 1. KV. CFR 1907 44 PONT, 2. FCSB 43, 3. Krajova 35, 4. Astra 33, 5. Viitorul 32, 6. Jászvásár 24.Az utolsó fordulóban a CFR 1907 a Viitorult, az FCSB az Astrát fogadja.

További eredmény, alsóház (7–14. hely): • Sepsiszentgyörgy Sepsi OSK–Chiajnai Concordia 0–2 (Marian Cristescu – 28. és Paul Batin – 66. perc).

A hétvégi program:

Pénteken: • Temesvári ACS Poli–Bukaresti Juventus (17 órakor). Szombaton: • Voluntari-i FC–Sepsi (13 órakor) • Bukaresti Dinamó–Botoşani-i FC (21.30-kor). Vasárnap: • Concordia–Medgyesi Gázmetán (13 órakor). A sorrend: 1. Dinamó 38 pont, 2. Botoşani 32, 3. Voluntari 24, 4. Sepsi 23, 5. Concordia 22, 6. Gázmetán 21, 7.  ACS Poli 19, 8. Buk. Juventus 16.A találkozókat élőben közvetíti a Look tv/Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport 1 tévéadó.