Eliud Kipchoge az első ember, aki két órán belül futotta a maratont

Sikerrel zárult a sporttörténelmi rekordkísérlet Bécsben: szombaton a kenyai Eliud Kipchoge lett az első ember a világon, aki két órán belül futotta a maratont.

A 34 éves atléta nem először kísérelte meg 120 percen belül teljesíteni a maratonit, 2017-ben a monzai Forma–1-es pályán azonban nem járt sikerrel.

A Bécsben kialakított 9,6 km-es körön 41 iramfutó segítette Kipchogét, aki rezzenéstelen arccal teljesítette az előzetesen tervezett 2:50-es kilométeres tempót és végül 1:59:40-es idővel ért célba.

A rekordkísérletben résztvevő összes futó közösen ünnepelte a sikeres projektet, amelynek az „embernek nincsenek korlátai” volt a jelmondata.

A maratoni táv riói olimpiai bajnoka a táv hivatalos világcsúcstartója is, 2018-ban Berlinben 2:01:39-es idővel nyert.

A kétórán belüli bécsi futás ellenére a tavalyi berlini idő marad a hivatalos világcsúcs, mivel az iramfutók folyamatos cserélődése nem egyezik az batlétikai szövetség szabályaival.

Azonban Kipchoge eltökélt célja, hogy hivatalos versenykörülmények között is tovább javítsa 2:01:39-es idejét.

Borítókép: A kenyai (fehérben) átlépte az álomhatárt