Elhozta a pontokat a Kolozsvári CFR Sepsiszentgyörgyről

I. liga – 17. forduló

Az élvonal 17. fordulójának rangadóján a tabella második helyén álló Kolozsvári CFR a negyedik helyezett Sepsiszentgyörgyi Sepsi otthonába látogatott. A tegnap késő délután, reccsenő hidegben lejátszott mérkőzés inkább a sérülésekről szólt, mintsem a fociról – végül az 50. perctől emberelőnyben futballozó vasutascsapat 1–0-ra nyert Debeljuh góljával.

A „magyar” derbit a házigazdák kezdték jobban, a 6. percben Ştefănescu hagyott ki nagy lehetőséget, ugyanis egy jó indítást követően hiába fektette el Bălgrădean kapust, rúgását Manea a gólvonalról mentette. A CFR első valamirevaló támadására a 23. percig kellett várni, akkor Deac passzából Debeljuh indulhatott meg, de szerelték még mielőtt lövőhelyzetbe került volna.

A Sepsi egyértelműen többet birtokolta a labdát az első félidőben, a már említett Ştefănescu különösen veszélyes volt, így legalább Bălgrădean nem fagyott be a kapuba a majdnem mínusz 10 fok Celsius hőmérsékleten játszott összecsapáson: a 28. percben Ştefănescu beadását követően Gál-Andrezly elől kellett elöklöznie a labdát, a 37.-ben pedig éppen Ştefănescu lövését védte – pontosabban 14 méterről telibe találta őt a támadó középpályás… Bălgrădean közben meg is sérült, így szünet után a lengyel Szandomierski váltotta őt a kapuban – neki már sokkal kevesebb dolga akadt, amiben az is közrejátszhatott, hogy a 49. percben Bouhenna késve szerelte Deacot, így megkapta második sárgalapját Ovidiu Haţegan játékvezetőtől: a házigazdák emberhátrányba kerültek.

Az 59. percben újabb fájó veszteséget könyvelhetett el a Sepsi: a hátvéd Florin Ștefan sérült meg, mentővel vitték le a pályáról (egyébként a Sepsi sérülés miatt már a mérkőzés elején, a 6. percben le kellett cserélje csatárát, George Dragomirt). Ilyenformán a CFR lassan, de biztosan vette át a játék irányítását, s ez a 72. percben érett góllá: Costache indulhatott a bal oldalon, lapos, középre tartott passza elcsorgott Chipciu előtt, de ezzel óriási helyzetbe került Gabriel Debeljuh, akinek formaság volt az üres kapuba passzolni.

A játék végéig a CFR akár növelhette volna előnyét, de előbb Carnat és Debeljuh könnyelműsködött el egy jó támadást, majd Luis Aurelio lövése pattant szögletre Delijannidisz könyökéről… A 9 percnyi (!) hosszabbítás során ugyanakkor a Sepsinek volt esélye egyenlíteni, de Vasvári szabadrúgása fölé szállt, így a CFR elkönyvelhette idénybeli 11. sikerét.

A két csapat egyébként tizedik alkalommal találkozott az élvonalban, a CFR – két döntetlen mellett – nyolcadik győzelmét aratta.

A tegnap esti felállás: Sepsi OSK: Niczuly – Delijannidisz, Buhenna, Mitrea, Stefan (64. perc Nouvier) – Eder González, Vasvári, Dragomir (6. perc Aganovic) – Gál-Andrezly (53. perc Tincu), Fülöp L. (64. perc Bajrovic), Ştefănescu.; CFR: Bălgrădean (46. perc Sandomierski) – Manea, Ciobotariu, Burca, Camora – Hoban (56. perc Luis Aurélio) – M. Pereira (46. perc Chipciu), Deac (85. perc Itu), Djokovic, Costache (72. perc Carnat).

*

A 16., hétközi forduló utolsó játéknapján, pénteken este a Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra 77 percig tudta sakkban tartani a tabella éllovasát, a FCSB-t, ezután azonban a hazai pályán szereplő fővárosiak betaláltak a bajnokság góllövőlistáját immár 13 találattal vezető Dennis Man révén, a vendég együttes pedig megtört, így végül három góllal kapott ki – az utolsó két gólt Florin Tănase szerezte, aki így a góllövők rangsorában a második helyre lépett előre 11 találattal. Ugyancsak pénteken az Aradi UTA és a Konstancai Viitorul „kiegyezett” a gólnélküli döntetlenben – a hazaiak ezzel négy elvesztett mérkőzés után először szereztek pontot.

A szombaton elkezdődött 17. forduló első meccsén a Chindia a Dinamó vendégeként nyert, majd vasárnap a Medgyesi Gázmetán a Piteşti-i Argeş otthonából rabolt pontot.

Kapcsolódó hír, hogy Liviu Ciubotariu lett a Nagyszebeni Hermannstadt új edzője, aki a spanyol Ruben Albest váltotta. Albes tavaly júniusban érkezett Nagyszebenbe, most pedig közös megegyezéssel bontottak vele szerződést, hiszen a gárda csupán a 14. helyen áll a bajnokságban, és 16 mérkőzéséből mindössze hármat nyert meg. A korábbi 32-szeres válogatott, most 49 éves Ciubotariu edzette többek között a Bukaresti Dinamót és a Jászvásári Polit, de az arab Al Ta’ee és Faisaly gárdáit is, 2019–2020-ban pedig a Libanoni Köztársaság válogatottjának szövetségi kapitánya volt.

Eredmények: • Aradi UTA–Konstancai Viitorul 0–0 • FCSB–Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra 3 –0 (Dennis Man 77., Tănase 2 – 81., 88.) • Bukaresti Dinamó–Târgoviştei Chindia 0–1 (Valmir Berisha 65.) • Piteşti-i Argeş FC–Medgyesi Gázmetán 1–1 (Alexander Maes 8., illetve Ionuţ Şerban 64.) • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Kolozsvári CFR 0–1 (Debeljuh 72., piros lap: Bouhenna 49., Sepsi).

Az ideiglenes élmezőny: 1. FCSB 37 pont/16 mérkőzés (40–14), 2. Kolozsvári CFR 37/17 (22–7), 3. Krajovai U 33/16, 4. Sepsi 28/17, 5. Clinceni-i Academica 25/16, 6. Târgoviştei Chindia 24/17.