EL-selejtezők: Gyatra magyar szereplés, előnyben a Viitorul

Az Újpest egygólos előnyről 3–1-re kikapott az azeri Neftcitől a labdarúgó Európa Liga-selejtező 1. fordulójának első mérkőzésén, csütörtökön Bakuban. A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott az izraeli Maccabi Tel-Aviv csapatával a budapesti Groupama Arénában, a vendégek a 91. percben egyenlítettek. Gheorghe Hagi együttese 2–0-s előnyre tett szert Luxemburgban a helyi Racing Union ellenében.

A lila-fehérek két játékosra nem számíthattak, ugyanis a bevándorlási ügyintézés során probléma lépett fel, így a mali Alassane Diallo és a nigériai Obinna Nwobodo nem kapta meg a beutazáshoz szükséges vízumpapírokat.

Eredmények, Európa Liga-selejtező, 1. forduló, első mérkőzés: • Neftci Baku (azeri)–Újpest FC 3–1 (gól: Bagaliy Dabo 2 – 23. és 72., valamint Emin Mahmudov – 92. perc, illetve Nagy Dániel – 9. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 1–1 (Stefan Szpirovszki – 61. perc, illetve Eliran Atar – 91. perc) • Racing Union Luxembourg (luxemburgi)–Konstancai Viitorul 0–2 (Denis Drăguş – 23. és Ianis Hagi – 82. perc).

Eppel Mártonnal és Elek Ákossal a soraiban nyert a Kajrat Almati 3–0-ra az andorrai UE Engordany ellen. A kazahok harmadik gólját a Honvédtól igazolt Eppel szerezte.

További eredmények: • Milsami Orhei (moldáv)–Slovan Pozsony/Bratislava (szlovákiai) 2–4 • Levadia Tallinn (észt)–Dundalk (ír) 0–1 • Engordany (andorrai)–Kajrat Almati (kazah) 0–3 • Hibernian (skót)–NSI Runavík (feröeri) 6–1 • Dunaszerdahelyi AC (szlovákiai)–Dinamo Tbiliszi (grúz) 1–1 • Pjunik Jereván (örmény)–Vardar Szkopje (macedón) 1–0 • Ventspils (lett)–Luftëtari (albán) 5–0 • Csihura Szacshere (grúz)–Beitar Jeruzsálem (izraeli) 0–0 • FK Partizani (albán)–NK Maribor (szlovén) 0–1 • Rudar Velenje (szlovén)–Tre Fiori (San Marinó-i) 7–0 • Balzan (máltai)–Kesla FK (azeri) 4–1 • Gabala/Qäbälä (azeri)–Progres Niederkorn (luxemburgi) 0–2 • Ilves (finn)–Szlavija Szófia (bolgár) 0–1 • KuPS (finn)–FC Koppenhága/Köbenhavn (dán) 0–1 • Narva Trans (észt)–FK Zeljeznicar Szarajevó (bosnyák) 0–2 • Trakai (litván)–Irtis Pavlodar (kazah) 0–0 • Lahti (finn)–FH Hafnafjördur (izlandi) 0–3 • FK Liepaja (lett)–Häcken (svéd) 0–3 • Anorthoszisz Famausta (ciprusi)–KF Laci (albán) 2–1 • Connah’s Quay (walesi)–Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 1–3 • Derry City (ír)–Dinamó Minszk (fehérorosz) 0–2 • Petrocub Hânceşti (moldáv)–NK Esszék/Osijek (horvátországi) 1–1 • Stumbras (litván)–Apollon Limasszol (ciprusi) 1–0 • CSZKA Szófia (bolgár)–Riga FC (lett) 1–0 • B36 Tórshavn (feröeri)–OFK Titograd (montenegrói) 0–0 • Górnik Zabrze (lengyel)–FC Zaria Bălţi (moldáv) 1–0 • ÍBV (izlandi)–Sarpsborg (norvég) 0–4 • Siroki Brijeg (bosnyák)–Domzale (szlovén) 2–2 • Shamrock Rovers (ír)–AIK Solna/Stockholm (svéd) 0–1 • Rudar Pljevlja (montenegrói)–Partizán Belgrád (szerb) 0–3 • Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–Terencsén/Trencín (szlovákiai) 0–2 • Cliftonville (északír)–Nordsjaelland (dán) 0–1 • Glasgow Rangers (skót)–Shkupi (macedón) 2–0 • Lech Poznan (lengyel)–Gandzaszar (örmény) 2–0 • Szpartak Szabadka/Szubotica (szerbiai)–Coleraine (északír) 1–1 • Radnicski Nis (szerb)–Gzira United (máltai) 4–0 • Stjarnan (izlandi)–Nomme Kalju (észt) 3–0.

A visszavágókat július 19-én, csütörtökön rendezik.