EL: Kádáréknak és Szoboszlaiéknak is kisebb csoda kell a továbbjutáshoz

A Kádár Tamást foglalkoztató Dinamó Kijev, valamint Szoboszlai Dominik csapata, a Red Bull Salzburg is nagyon nehéz feladat előtt áll a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében, mivel a csütörtök esti visszavágókon mindkét együttesnek háromgólos hátrányból kellene felállnia, és kiharcolnia a továbbjutást.

Az ellenfelek ráadásul a végső győzelemre is esélyes csapatok közé tartoznak: Kádárékat a Chelsea verte múlt csütörtökön 3–0-ra Londonban, míg az osztrák bajnokot az SSC Nápoly győzte le ugyanilyen arányban az olaszországi első meccsen.

Mindkét magyar futballista bekerült a válogatott keretébe, amelyet hétfőn hirdetett ki Marco Rossi szövetségi kapitány. Kádár a Dinamo múlt heti vereségét a cserepadon ülve nézte végig, majd a vasárnapi bajnokin a kezdőcsapat tagja volt, és végig is játszotta az Arszenal Kijev ellen 4–0-ra megnyert összecsapást. Szoboszlai Nápolyban nem kapott lehetőséget, viszont a Sturm Graz ellen (0–0) vasárnap a 78. percben a pályára lépett.

Az SSC Nápolynak és a Chelsea-nek egyformán csak matematikai esélye van a hazai bajnokságban az élen végezni, így feltehetően mindkét csapat komolyan veszi a második számú európai kupasorozatot. Ennek megfelelően nagyon kicsi az esély arra, hogy bármelyikük is eltékozolná a háromgólos előnyét, ha pedig Kádárék és Szoboszlaiék is búcsúznak, akkor a negyeddöntőben már nem lesz olyan együttes, amely magyar játékost is foglalkoztat.

A csütörtök esti visszavágók során az Arsenalnak otthon előtt kell kiharcolnia a továbbjutást a francia Rennes-nel szemben, amely az első meccset 3–1-re nyerte meg. Az ötszörös győztes Sevillára sem vár könnyű feladat, miután hazai pályán nem bírt a Slavia Prágával (2–2), így aztán a cseh fővárosban lesz kénytelen olyan teljesítményt nyújtani, amelynek eredményeként szerepelhet a legjobb nyolc között is.

Érdekesnek ígérkezik még a Benfica és a Dinamó Zágráb lisszaboni csatája, miután a horvátok egy hete 1–0-ra nyertek, valamint az Internazionale és az Eintracht Frankfurt milánói meccse, amely 0–0-ról indul.

A negyeddöntő sorsolását pénteken 14 órakor rendezik az európai szövetség központjában, Nyonban, élőben közvetíti a Look Sport tévéadó is.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

19.55-kor: • FK Krasznodar (orosz)–Valencia (spanyol) – az első mérkőzésen: 1–2; élőben közvetíti a Look Plus; a DigiSport4 és a Telekom Sport3 tévéadó • Red Bull Salzburg (osztrák)–SSC Nápoly (olasz) – 0–3; DigiSport3 és Telekom Sport2 • Dinamó Kijev (ukrán)–Chelsea (angol) – 0–3; Look Sport, DigiSport1 és TelekomSport1.22 órakor: • Villarreal (spanyol)–Zenit Szentpétervár (orosz) – 3–1; Telekom Sport4 • Arsenal (angol)–Stade Rennes (francia) – 1–3; Look Plus, DigiSport1 és Telekom Sport2 • Slavia Prága (cseh)–FC Sevilla (spanyol) – 2–2; DigiSport4 és Telekom Sport3 • Benfica Lisszabon (portugál)–Dinamó Zágráb (horvát) – 0–1 • Milánói Internazionale (olasz)–Eintracht Frankfurt (német) – 0–0; Look Sport; DigiSport3 és Telekom Sport1.