Egy ponttal kapott ki az U-BT a rangadón

Hiába szerzett több lepattanót (39–29) és hiába dobott pontosabban távolról (48%–33%), a Kolozsvári U-BT férfi kosárlabdacsapata mégis egy ponttal alulmaradt a Nemzeti Liga keddi, erdélyi rangadóján, a Nagyszebeni ESK elleni mérkőzésen.

A sétatéri új sportcsarnokban, a BT-Arénában mintegy 5400 néző előtt a vendégek szerezték a találkozó első két kosarát (0:4), de a hazaiak válaszára sem kellett sokat várni. A mérkőzés 4. percébe lépve ugyan még mindig a vendégek voltak jobb helyzetben (5:11), de alig egy perc múlva a kolozsváriak a mérkőzés során először átvették a vezetést (12:11), s a negyed végéig hatpontos előnyt „dobtak össze” (28:22).

A következő negyed első perceiben ismét a vendégeknek ment jobban a játék, zsinórban 9 pontot szereztek (28:31) és folyamatosan nyomás alatt tartották a hazai védőket (31:37). Alekszandar Raszics triplája után (36:39) még volt némi remény a felzárkózásra, nem sokkal később viszont már annak az esélye állt fent, hogy a szebeniek előnye kétszámjegyű lesz (36:45), ami végül a szünet előtt 8 másodperccel be is következett.

Térfélcsere után jó ideig megmaradt a 10–11 pontos különbség, majd a kolozsváriak nem kis erőfeszítés árán lassan elkezdték lefaragni a hátrányt. Az utolsó negyednek így 66:67-es állásról vágtak neki a csapatok, s mint mindegyik játékrészben, ezúttal is a vendégek kezdték jobban a negyedet (68:74). A 6–7 pontos előny a végére kezdett el ismét olvadni, a 38. percben már csak egy kosár volt a különbség (79:81), sőt, az új szerzemény, az amerikai Nana Freuda Foulland kétpontosával a találkozó során másodszor mutatott ismét egyenlőt az eredményjelző. Ez ki is váltotta a nagyszebeniek időkérését, majd a következő támadásban Monyea Durrell Pratt úgy vitte be a kétpontost, hogy még egy büntetődobást is kiharcolt ráadásnak, így megint „túl” volt az előny (81:84). De még 1 perc 48 másodperc volt hátra a meccsből. A kolozsvári csapat legjobb dobója sajnos éppen ezután kapott egy „sapkát”, aztán vétett egy triplát, majd két büntetődobása sem ült, így fél perccel a végső sípszó előtt még mindig a vendégek vezettek hárommal. Majd ismét Kyndall Dykes nézett farkasszemet a palánkkal, kétszer is, de a négy kísérletből csak két pontot szerzett, miközben a másik oldalon Isaiah Lemart Philmore keze nem remegett meg. Az utolsó másodpercekben így négy pontot kellett volna hoznia ellenfelén az U-nak, s ugyan Dykes triplája ezúttal ült – 5 másodperccel a vége előtt –, a kolozsvári csapat kifutott az időből…

„Nagy csata volt, ahogy vártuk. Nem sikerült a helyzet magaslatán állnunk az egész mérkőzés során; próbálkoztam cserékkel, de ez meglátszott a pályán. A második negyedben 27:11-re vertek, s nekünk mindössze 2 szabálytalanságunk volt. Ez megengedhetetlen, nem tudsz megnyerni egy mérkőzést, nemhogy bajnokságot, ha nem vagy hajlandó áldozatot hozni a csapatért, és ha nem tudsz fontos döntéseket hozni kulcsfontosságú pillanatokban. A második félidőben már jobban játszottunk, de kihagytunk néhány büntetődobást, és… ez van” – foglalta össze a találkozót Mihai Silvăşan vezetőedző.

Végeredmény: • Kolozsvári U–Nagyszebeni ESK 88:89 (28:22, 11:27, 27:18, 22:22); a kolozsvári pontszerzők: Kyndall Dykes 27, Alekszandar Raszics 18, Darrin Ray Dorsey 13, Jason Washburn és Nana Freuda Foulland 9–9, Kuti Nándor-Levente 5, Alhajji Mohammed 4, Andrei Calnicenco 3; játszott még: Andrei Sergiu Mureşan; a keret tagja még Török Roland, Vida Dávid és Mihai Carcoană; a szebeniek legeredményesebb játékosa a 35 pontig jutott Justas Tamulis volt.

A Piros-csoportban, a második szakasz 5. fordulójának másik két mérkőzésén: • Temesvári KK–Krajovai U 74:71 • Nagyváradi ESK–Piteşti-i Argeş FC 81:73. A csoport állása 19 mérkőzés alapján: 1. Nagyszeben 34 pont, 2. U-BT 32, 3. Nagyvárad 30, 4. Krajova 30, 5. Temesvár 28, 6. Piteşti 27.

Az U-BT legközelebb 11-én lép pályára, akkor a Piteşti-i Argeşt fogadja.