Eb-selejtezők: Románia vereséggel kezdett

A román labdarúgó válogatott két különböző félidő után 2–1-es vereséget szenvedett Svédországtól a Friends Arenában Solnában/Stockholmban az F-csoport első fordulójában.
A gólokon Robin Quaison (33. perc) és Viktor Claesson (40. perc), illetve Claudiu Keşerü (58. perc) osztozott.

Az első játékrészben két védelmi hiba ugyanannyi gólt eredményezett a házigazdáknak, fordulás után Cosmin Contra legényei sokkal jobban szerepeltek, szépítettek, majd közel álltak az egyenlítéshez is.

Az első lehetőséget Alexandru Chipciu hagyta ki a 15. percben, 18 m-ről bal lábbal próbálkozott lövéssel. Răzvan Marin (28. perc) 20 m-es bombáját védte a kapus, majd Nicoale Stanciu 27 m-es szabadrúgása (32. perc) a kapu mellé ment.

Egy percre rá viszont a svédek örülhettek: Ludwig Augustinsson beadását Dragoş Grigore mellől Robin Quaison közelről lőtte a hálóba. Az utóbbi négy válogatott mérkőzésen ez volt az első Románia által bekapott gól.

A 35. percben Alexandru Mitriţă fölé lőtt, majd Viktor Claesson növelte az előnyt, miután a védelem által kivágott labdát ráduplázta a hosszúsarokba. A félidő vége előtt George Puşcaş lövését hárította Kristoffer Olsson.

Térfélcsere után az 55. percben ismét Răzvan Marin előtt nyílt lehetőség, ám 14 m-ről magasan fölé lőtt. A csereként beállt Claudiu Keşerü az 58. percben szépített, bevetődve fejelte be Marin beadását. Keşerü a 64. percben mellé lőtt.

Ezúton svéd helyzetek sora következett, Ciprian Tătăruşanu remekül védett Emil Krafth (65. perc) és Quaison (72. perc) lövésénél, majd elkapta Marcus Berg emelését is (83. perc). Claesson a 86. percben az oldalhálót találta el, majd a Nantes hálóőre a 91. percben is hárított a csereként beállt Alexander Isak próbálkozásánál. Az utolsó helyzetet viszont a románok hagyták, de Cristian Săpunaru csapatkapitány a 93. percben Robin Olsenbe lőtt. Ez volt Contra kapitányi korszakának első veresége.

A Kolozsvári CFR 1907-ből behívott labdarúgók közül Crisitan Manea végigjátszotta a mérkőzést, Ciprian Deac viszont nem kapott játéklehetőséget.

Romániának következik kedden 21.45-kor a Feröer-szigetek elleni mérkőzés a kolozsvári Dr. Constantin Rădulescu Stadionban (élőben közvetíti a Pro tv).

Valenciában a spanyolok 2–1-re diadalmaskodtak Norvégia ellen, a győztes gólt Sergio Ramos lőtte 11-esből. A Real Madrid világ- és Európa-bajnok védője sorozatban az ötödik válogatottbeli fellépésén volt eredményes.

Az F-csoport többi eredménye: • Spanyolország–Norvégia 2–1 (gól: Rodrigo Moreno Machado – 16. és Sergio Ramos García – 71. perc, 11 m, illetve Joshua Christian Kojo King – 65. perc, 11 m) • Málta–Feröer-szigetek 2–1 (Kyrian Nwoko – 13. és Steve Borg – 77. perc, 11 m, illetve Jákup Thomsen – 98. perc; kiállítva: Andrei Agius – 62. perc, Málta).

A világbajnoki aranyérmes francia válogatott könnyedén győzött 4–1-re Moldovában a labdarúgó Európa-bajnokság selejtezősorozatának nyitókörében, pénteken, míg a Cristiano Ronaldóval felálló címvédő portugálok nem bírtak a vendég ukránokkal.

A franciák az első félidő közepén gyorsan kétszer betaláltak, majd még a szünet előtt növelték előnyüket. A moldávok a hajrában szerezték meg becsületgóljukat 0–4-et követően.

Az angolok elsősorban Raheem Sterling mesterhármasának köszönhetően diadalmaskodtak 5–0-ra a csehek felett.

Az olasz válogatott is sikerrel kezdte szereplését: a szombati játéknapon a finn együttest győzte le hazai pályán. Moise Kean az olasz válogatott történetének első olyan kezdőjátékosa lett, aki 2000 után született, a Torinói Juventus támadója a 2–0-ra megnyert összecsapás 74. percében 19 évesen és 23 naposan a Squadra Azzurra második legfiatalabb gólszerzőjévé lépett elő. A rekordot 1958-ból Bruno Nicole tartja, ő 18 évesen és 258 naposan talált be a nemzeti csapat színeiben.

Eredmények:

A-csoport: • Anglia–Csehország 5–0 (gól: Raheem Sterling 3 – 24., 62. és 68., Harry Kane – 45. + 2., valamint Tomas Kalas – 84. perc, öngól) • Bulgária–Montenegró 1–1 (Todor Nedelev – 82. perc, 11 m, illetve Stefan Mugosa – 50. perc).

B-csoport: • Portugália–Ukrajna 0–0 • Luxemburg–Litvánia 2–1 (Leandro Barreiro – 45. és Gerson Rodrigues – 55. perc, illetve Fjodor Cernych – 14. perc).D-csoport: • Gibraltár–Írország 0–1 (Jeff Hendrick – 49. perc) • Grúzia/Georgia–Svájc 0–2 (Steven Zuber – 57. és Denis Zakaria – 80. perc).H-csoport: • Moldovai Köztársaság–Franciaország 1–4 (Vladimir Ambros – 89. perc, illetve Antoine Griezmann – 24., Raphaël Varane – 27., Olivier Giroud – 36. és Kylian Mbappe – 87. perc) • Andorra–Izland 0–2 (Birkir Bjarnason – 22. és Vidar Oern Kjartansson – 80. perc) • Albánia–Törökország 0–2 (Burak Yilmaz – 21. és Hakan Calhanoglu – 55. perc).

J-csoport: • Liechtenstein–Görögország 0–2 (Konsztandínosz Fortúnisz – 45. + 1. és Anasztásziosz Dónisz – 80. perc) • Olaszország–Finnország 2–0 (Nicolo Barella – 7. és Moise Kean – 74. perc) • Bosznia-Hercegovina–Örményország 2–1 (Rade Krunics – 33. és Deni Milosevics – 80. perc, illetve Henrih Mhitarjan – 93. perc).Barátságos mérkőzéseken: • Brazília–Panama 1–1 (gól: Lucas Paqueta – 32. perc, illetve Adolfo Machado – 36. perc) • Venezuela–Argentína 3–1 (Salomon Rondo – 5., Jhon Murillo – 44. és Josef Martinez – 75. perc, illetve Lautaro Martinez – 59. perc). Előbbi találkozót a sérült brazil Neymar a lelátóról tekintette meg, utóbbin az argentin Lionel Messi megsérült.

SVÉDORSZÁG–ROMÁNIA 2–1 (2–0)Solna/Stockholm, Friends Arena, 50 ezer néző. Vezette: Michael Oliver (Anglia).SVÉDORSZÁG: Robin Olsen – Mikael Lustig (26. perc Emil Krafth; 81. perc Alexander Fransson), Filip Helander, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson – Emil Forsberg (68. perc Gustav Svensson), Sebastian Larsson, Kristoffer Olsson, Viktor Claesson – Robin Quaison (88. perc Alexander Isak), Marcus Berg. Szövetségi kapitány: Janne Andersson.ROMÁNIA: Ciprian Tătăruşanu – Cristian Manea, Dragoş Grigore, Cristian Săpunaru, Nicuşor Bancu – Tudor Băluţă (78. perc Andrei Ivan), Răzvan Marin – Alexandru Chipciu, Nicolae Stanciu, Alexandru Mitriţă (46. perc Claudiu Keşerü) – George Puşcaş (64. perc Ianis Hagi). Szövetségi kapitány: Cosmin Contra.Gólszerzők: Robin Quaison (33. perc) és Viktor Claesson (40. perc), illetve Claudiu Keşerü (58. perc).Sárga lap: Svensson és Larsson, illetve Grigore, és Săpunaru.

Borítókép: Keşerü (sötét mezben) szépségdíjas bevetődéses fejese csak a szépítéshez volt elegendő