Dohában történt

Nagyot csatázott, de kikapott az első fordulóban Mihaela Buzărnescu a Katar fővárosában rendezett keménypályás 916 131 dollár összdíjazású tornán, ellenfele a lett Jelena Osztyapenko volt.

A 30 esztendős Buzărnescu (29. a világranglistán) 105 perc után vesztett, a meccs folyamán rengeteget hibázott (egyebek között például 13 kettős hibája is volt, a lett teniszező pedig 7 duplahibát követett el). A román lány sorozatban 10. vereségénél tart, legutóbb tavaly augusztusban a montreali 1. fordulóban sikerült győznie. Kilenc évvel fiatalabb ellenfele uralta az első és a harmadik szettet, a második játszmában viszont veszített a ritmusában, így azt Buzărnescu nyerte 6:4-re.

A két teniszező tavaly is összecsapott Dohában, akkor Buzărnescu nyert 6:1, 6:3-ra.

A román lány 8290 dolláros csekket és egyetlen WTA-pontot kap a részvételért. A katari tornán Buzărnescu párosban is szerepel, a lengyel Alicja Rosolska oldalán játszik, első ellenfelük a Darija Jurak, María José Martínez Sánchez (horvát, spanyol) kettős lesz.

A torna első kiemeltje Simona Halep erőnyerőként kihagyhatta az első kört, a nyolcaddöntőben pedig az ukrán Leszia Curenkóval játszik – utóbbi két sima játszmában, mindössze 67 perc játék után búcsúztatta a selejtezőkből szerencsés vesztésként főtáblára került spanyol Lara Arruabarrena Vecinót.

A tornán a selejtezőben is indult két román teniszező, de már az első fordulóban kikaptak, és kiestek. Sorana Cârsteát a japán Suko Aoyama verte 4:6, 6:0, 6:3-ra, míg Alexandra Dulgherunál a kínai Lin Zsu bizonyult jobbnak (4:6, 6:1, 6:4).

Eredmény, 1 forduló: Osztyapenko (lett)–Buzărnescu 6:1, 4:6, 6:2; Curenko (ukrán)–Arruabarrena Vecino (spanyol) 6:3, 6:0.