Doha: Babos remek kezdés után kikapott

Babos Tímea remekül kezdett, de végül kikapott a 15. helyen kiemelt belga Elise Mertenstől a 3,2 millió dollár összdíjazású keménypályás dohai női tenisztorna első fordulójában.

A világranglista 35. helyén álló magyar teniszező az első szettben háromszor is elvette ellenfele adogatójátékát, és magabiztosan győzött 6:2-re. A folytatásban Babos nyerte az első játékot, utána azonban mindegyikben – az ausztrál nyílt bajnokságon elődöntős – Mertens győzött, és ennek a meglepően éles fordulatnak köszönhetően gyorsan egyenlített. A harmadik felvonásban a magyar játékos nem tudott megújulni, így 1 óra 40 perc után búcsúzni kényszerült, a végeredmény 2:6, 6:1, 6:1 volt.

Babos a francia Kristina Mladenovic oldalán párosban is indul a dohai tornán. Az ausztrál nyílt bajnokságon címvédő duónak negyedik kiemeltként nem kell pályára lépnie az első fordulóban. A nyolcaddöntőben az orosz Veronika Kudermetova, Alla Kudrjavceva kettős ellen lépnek pályára.

Ami a román teniszezőket illeti, Dohában eddig a selejtezőből főtáblára került Monica Niculescu (92.) érte el a legnagyobb fegyvertényt, miután nagy csatában kiejtette Marija Sarapovát (41.). Monica már a selejtezőköröket is magabiztosan vette (6:1, 6:0 a japán Ozaki Risával és 6:4, 6:1 a német Andrea Petkoviccsal). A szabadkártyával induló orosz favorithoz méltón megnyerte az első szettet, de aztán Niculescunak sikerült átvennie az irányítást, és nagy csatában, 2 óra 41 perc alatt 4:6, 6:4, 6:3-mal nyert. A következő körben Niculescu a világranglistán 18., Dohában 14. számú kiemelt szlovák Magdalena Rybarikovával játszik.

Továbblépett Mihaela Buzărnescu (43.) is, ő az első fordulóban két megdolgozott szettben 7:5, 6:4-re verte az ukrán Leszia Curenkót (40.), ám a neheze csak ezután következik: második fordulóbeli ellenfele a 6. számú kiemelt lett Jelena Osztyapenko, aki az első körben szabadnapos volt. Buzărnescu párosban is versenyben van, a francia Alizé Cornet oldalán fordulatos meccsen, döntő rövidítésben búcsúztatta az Alicja Rosolska, Abigail Spears (lengyel, amerikai) kettőst, 6:2,. 4:6, 10–6 volt a végeredmény. A román, francia páros következő ellenfele a nyolcadik kiemelt Andreja Klepac, María José Martínez Sánchez (szlovén, spanyol) duó lesz – ha ezen a meccsen is sikeresek, akkor akár Babosék következhetnek számukra a negyeddöntőben.

Sorana Cârstea (38.) már sokkal könnyebben verte a görög Maria Szakkarit – 6:2, 6:3 lett a vége –, rá a Babost kiejtő Elise Mertens várt. Ezt az akadályt is megugrotta, 7:5, 6:4-re nyert, a továbbiakban azonban már kemény dió lesz a folytatás, mivel a negyedik favorit Garbine Mugurza Blanco vár rá.

A dohai bemutatkozás ilyenformán csak Irina-Camelia Begunak (37.) nem sikerült, ő ugyanis a korábbi top10-es ausztrál Samantha Stosurtól (44.) kikapott 6:4, 6:2-re.

A második számú kiemelt Simona Halep az orosz Jekatyerina Makarova (36.) ellen kezdte meg szereplését Dohában, az első akadályt könnyedén vette, 6:3, 6:0-ra kiütötte ellenfelét. Halep a következő körben a lett Anasztaszija Szevastovával mérkőzik. A fő favorit, világelső dán Caroline Wozniacki a német Carina Witthöft (52.) társaságában mutatkozik be ugyancsak a 2. fordulóban.